לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

השמצות

Brave Dwarf
לפני 11 שנים • 20 בפבר׳ 2013

Re: שימו לב....

Brave Dwarf • 20 בפבר׳ 2013
the rain song כתב/ה:
מוניק כתב/ה:

כל אדם רואה את זה שנמצא מולו באור אחר וכל זאת תלוי סיטואציה, זמן ומקום.
לכל אדם יש את הזכות לבחור את חבריו ואת מי שהוא מתרועע עימו ובוחר לחלוק עימו דברים.
אחד הדברים שאני מנסה להעביר בשרשור זה הוא את זכותם של אנשים לפרטיות וחוסר חשיפה,
כשנכנסתי לכלוב הכרתי חלק ממכובדיו וותיקיו שמיד הסבירו לי את כלל הברזל שאנשים המתכנסים פה רוצים את האנונימיות שלהם לרוב ולכן אסור לי לרמוז או לרשום את הכינוי של שום אדם.
וזה בדיוק העניין היה סכסוך בין אדם זה לאחר התקבלו החלטות הכל מקובל אבל למה לפרסם את שמו או לרמוז על כך באופן שיהיה ברור מי האדם.... בעיני בין שני הדברים יש פער גדול מאד

יש ויש מקרים
כשזוג נפרד, גם אם לא מזכירים את הניק כולם יודעים כי בדרך כלל לפני שתי דקות הם היו מקולרים או סתם התחרמנו בפומביicon_smile.gif
וכשמישהו כותב באופן אנונימי ומישהו אחר תמיד קופץ ומתנגד, לא צריך אינטלגנציה גבוהה במיוחד כדי להבין על מי מדברים.

בכלוב יש איסור חמור לפרסם ניק ושם. כלובי מייד מוחק ומזהיר.

בדרך כלל אנשים חושפים את עצמם.

בגלל זה מומלץ בעיני לא להגיב, להתעלם
ובאופן כללי להזהר עם מי מתעסקים

מי שמנהל מערכות יחסים בפרהסיה וגודע אותן בפרהסיה, אל לו להתלונן על הפרהסיה שהופכת להיות מעורבת בכל ההתרחשויות ואף נוקטת עמדה, דעה וצד. ברקע של הכלוב מתנהלות לא מעט מערכות יחסים מבלי שחברי הקהילה יהיו מודעים להן. כאלה שנרקמו, נפרמו או התהדקו. הן התחילו והסתיימו בין השניים. ברגע שהזוג מתחיל לערב את חברי הכלוב במערכת יחסים שלהם לכאן ו/או לכאן, אז מן הסתם לכולם ברור במי מדובר ועוד יותר ברור שלכולם תהיה על כך דעה. נסו לנהל את החיים באופן קצת פחות מתוקשר ואז כמות הצופים בתפקיד משתתפים משניים תקטן.
מלכתא
מלכתא • 20 בפבר׳ 2013
בטי בום כתב/ה:

אני לא מבינה מה קורה?
אני שיקרתי לגבי ריפונזל?
...

את שמעת מריפונזל את הצד שלה האם זה לא הפצת שקרים והשמצות?
את לא שופטת ואם את חברה שלה זה לגיטמי אבל הסטטוס שלך נופל בדיוק בחלק של ההשמצות

...

[/color]

צר לי שלא השכלת לקרוא את דבריי, בהם הדגשתי במיוחד שאני לא מדברת ספציפית על המקרה שלך אלא באופן כללי- על ההבדל בין השמצות לבין לקיחת מרחק מאדם כזה או אחר.
אני לא שמעתי מרפונזל שום צד, אין לי מושג אפילו על מה היתה אי ההסכמה שלכן.
אני לא נוטה לקחת צד בויכוחים, אלא תמיד לראות את התמונה המלאה.
לכן, מחזירה אותך שוב לתגובה המקורית שלי בה אמרתי בפירוש שאני לא מדברת על המקרה הספציפי שלך, שכן אין לי כוונה להתערב במשהו שלטענתך קרה לפני שנה וחצי.
בנוסף, אם כבר הערת את השד, אז אין לי בעיה לומר שכשאני עדה להתנהגות לא הולמת של מי מחבריי אני יודעת להעיר להם, ובניגוד ל"חברות" אחרות, אני לא תומכת בצורה עיוורת בכל מי שהוא "חבר".
רפונזל, תקני אותי אם אני טועה, אבל הכרנו כשהיתה לנו אי הסכמה כלשהי בפורומים. רק שבניגוד לאנשים אחרים, אני לא הפכתי את זה לויכוח לעד אלא הפכתי אותה לחברה.
מלכתא

מלכתא • 20 בפבר׳ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
מוניק כתב/ה:

כל אדם רואה את זה שנמצא מולו באור אחר וכל זאת תלוי סיטואציה, זמן ומקום.
לכל אדם יש את הזכות לבחור את חבריו ואת מי שהוא מתרועע עימו ובוחר לחלוק עימו דברים.
אחד הדברים שאני מנסה להעביר בשרשור זה הוא את זכותם של אנשים לפרטיות וחוסר חשיפה,
כשנכנסתי לכלוב הכרתי חלק ממכובדיו וותיקיו שמיד הסבירו לי את כלל הברזל שאנשים המתכנסים פה רוצים את האנונימיות שלהם לרוב ולכן אסור לי לרמוז או לרשום את הכינוי של שום אדם.
וזה בדיוק העניין היה סכסוך בין אדם זה לאחר התקבלו החלטות הכל מקובל אבל למה לפרסם את שמו או לרמוז על כך באופן שיהיה ברור מי האדם.... בעיני בין שני הדברים יש פער גדול מאד

יש ויש מקרים
כשזוג נפרד, גם אם לא מזכירים את הניק כולם יודעים כי בדרך כלל לפני שתי דקות הם היו מקולרים או סתם התחרמנו בפומביicon_smile.gif
וכשמישהו כותב באופן אנונימי ומישהו אחר תמיד קופץ ומתנגד, לא צריך אינטלגנציה גבוהה במיוחד כדי להבין על מי מדברים.

בכלוב יש איסור חמור לפרסם ניק ושם. כלובי מייד מוחק ומזהיר.

בדרך כלל אנשים חושפים את עצמם.

בגלל זה מומלץ בעיני לא להגיב, להתעלם
ובאופן כללי להזהר עם מי מתעסקים

מי שמנהל מערכות יחסים בפרהסיה וגודע אותן בפרהסיה, אל לו להתלונן על הפרהסיה שהופכת להיות מעורבת בכל ההתרחשויות ואף נוקטת עמדה, דעה וצד. ברקע של הכלוב מתנהלות לא מעט מערכות יחסים מבלי שחברי הקהילה יהיו מודעים להן. כאלה שנרקמו, נפרמו או התהדקו. הן התחילו והסתיימו בין השניים. ברגע שהזוג מתחיל לערב את חברי הכלוב במערכת יחסים שלהם לכאן ו/או לכאן, אז מן הסתם שלכולם ברור במי מדובר ועוד יותר ברור שלכולם תהיה על כך דעה. נסו לנהל את החיים באופן קצת פחות מתוקשר ואז כמות הצופים בתפקיד משתתפים משניים תקטן.

אליפל, לקלר מישהו זה לא לערב את כל הקהילה במערכת יחסים. אלא אקט סימבולי שמסמל קשר מסויים.
ומה תאמר, אם קשר כלשהו מתנהל בפרטיות, אך אחד מבני הזוג בוחר להשמיץ באופן לא-וירטואלי, לאחר שהקשר נגמר? זה גם קורה... האם זה בסדר? בגלל שהיה קילור?
Brave Dwarf

מלכתא כתב/ה:

אליפל, לקלר מישהו זה לא לערב את כל הקהילה במערכת יחסים. אלא אקט סימבולי שמסמל קשר מסויים.
ומה תאמר, אם קשר כלשהו מתנהל בפרטיות, אך אחד מבני הזוג בוחר להשמיץ באופן לא-וירטואלי, לאחר שהקשר נגמר? זה גם קורה... האם זה בסדר? בגלל שהיה קילור?

1. קילור אינו מערב את חברי הקהילה וכאשר מדובר בקילור בלבד, ללא מלל נלווה ומעדכן, הסביבה לא מתערבת כי אין במה, כי מבחינת הסביבה היה קולר ואין קולר. בכך זה מתחיל ובזה זה נגמר. הסביבה מתערבת רק במה שיש להתערב ואת הבסיס להתערבות מהווה המלל הנלווה ולא הקילור עצמו.

2. לא, זה לא בסדר, לכן ריין אמרה משפט חכם מאוד: "באופן כללי להזהר עם מי מתעסקים". וצריך להיזהר עם מי מתעסקים לא "כי הכלוב...", אלא כי מקרים כאלה הם חלק מהחיים. גירושין מכוערים ופרידות מכוערות אינם המצאה של הכלוב. הכלוב משמש מקום גדול וסגור ובהתאם לעובדה זו, ההד שחוזר מקירותיו חזק ועצמתי, אבל גם שם בחוץ לא כולם נפרדים בשפת טרקלינים מנומסת. קיימת המלצה עממית שאומרת שלפני שמתחתנים, כדאי לדמיין את הפרטנר כפי שהוא יהיה כאשר תתגרשו ולשקלל את התוצאה בתוך החלטה.

כך שלא בקהילה האשם ולא אל הקהילה צריך לפנות בטרוניות, אלא אל עצמנו, כי את הבחירות עושים אנחנו ולא הקהילה. הקהילה, כפי שכבר אמרתי, משמשמת בסך הכל כהד.
50 גוונים ג'ינג'ים​(אחרת)

Re: השרשור לא עלי

rapunzel כתב/ה:
השרשור הוא על השמצות
ועל איך אנשים מסוימים
לא רואים אף אחד ממטר
וגם אחרי שהסאגה הסתימה בהתנצלות,
"פתאום" אנשים מהצד שלהם צצים עם "מידע חדש"
על אותו אדם שפגע בעבר הרחוק
כחדשות לבקרים
למרות שאותו אדם הפסיק לפגוע באדם הנתון ובאחרים
ואם אלה לא השמצות והכפשות
אני כנראה צריכה לבדוק מחדש את המילון!

אני משפשפת עיניים ולא מאמינה בפעם המי יודע כמה, איך כמעט כל שרשור שנפתח, ולא משנה מה הנושא, בסופו של דבר את תהפכי להיות המוקד.

לשתוק, לפעמים, זאת גם בחירה. כדאי לך לנסות. למות, לא מתים מזה.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 20 בפבר׳ 2013
אינטליגנציה ארוטית כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
השרשור הוא על השמצות
ועל איך אנשים מסוימים
לא רואים אף אחד ממטר
כחדשות לבקרים

אני משפשפת עיניים ולא מאמינה בפעם המי יודע כמה, איך כמעט כל שרשור שנפתח, ולא משנה מה הנושא, בסופו של דבר את תהפכי להיות המוקד.

icon_smile.gif מה שבטוח הבנת הנקרא אצלך לא משהו...
50 גוונים ג'ינג'ים​(אחרת)

rapunzel כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
השרשור הוא על השמצות
ועל איך אנשים מסוימים
לא רואים אף אחד ממטר
כחדשות לבקרים

לא חשבתי שתקבלי את העצה ותשתקי.
בלוסום​(לא בעסק)

rapunzel כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
השרשור הוא על השמצות
ועל איך אנשים מסוימים
לא רואים אף אחד ממטר
כחדשות לבקרים

לא חשבתי שתקבלי את העצה ותשתקי.

מצטערת - שכחתי שאת זאת שרוצה את המקום לעצמה icon_smile.gif
אחרת למה לך לבקר תגובות שהן לא רק און טופיק אלא אפילו לא נוגדות את נושא השרשור
ומראות בבירור איך נוצרות שמועות והשמצות חסרות בסיס?...
בלוסום​(לא בעסק)

בקשה

לכל מי שעוד רוצה לקחת נושאים שחל עליהם חוק ההתישנות
ולהתעקש להעלותם מהאוב -
קחו לכם נשימה והשיגו לכם חיים!
רק שאותי עזבו כבר בשקט עם העבר
תודה!
Brave Dwarf

Re: בקשה

rapunzel כתב/ה:
לכל מי שעוד רוצה לקחת נושאים שחל עליהם חוק ההתישנות
ולהתעקש להעלותם מהאוב -
קחו לכם נשימה והשיגו לכם חיים!
רק שאותי עזבו כבר בשקט עם העבר
תודה!

את צודקת והבקשה שלך מוצדקת והוגנת ונכון, את חוטפת כמעט בכל שרשור לשמאל ולימין ובאופן שלא תמיד נראה כמידתי. אני גם לא יודע אם את חוטפת בגלל העבר הרחוק או הקרוב. אבל שימי לב לעצמך. ראיתי אותך קופצת על אנשים תוך כדי שרשורים שדנו בנושאים שונים ומגוונים במילים "אהה! נכון שלא נעים לך כשעושים לך ככה? אז זהו, גם לי בימי הפלמ"ח לא היה נעים". ולמרות שעכשיו את צועקת "הצילו! חוק התיישנות!", ראיתי כיצד גיבית בלייקים תגובות איומות שנכתבו ע"י אנשים גסי רוח כשאלה הופנו אל אויביך. מה עוד שעשית את זה מבלי להניע עפעף ובסתירה גמורה ללייקים שהדבקת מספר שעות קודם לתגובות שביקרו אלימות.

אז את יודעת, כשרואים אותך מתנהגת כך, גם אין חשק להגן עליך או לעמוד לצדך. לא רוצה שיזכירו לך בכל שרשור את מה שעשית אמש? אל תזכירי לאחרים. לא רוצה שיתקיפו אותך? אל תגבי את אלה שמתקיפים אותם ללא עוול בכפם. לא רוצה שישמחו לאיד? גם את תתאפקי.

ולא, אני לא הולך להיכנס אתך לויכוח "מי התחיל ראשון", זה לא יקרה, וגם לא אלך לחפש לך ציטוטים. אני ממליץ לך לקחת את התגובה שלי ברוח טובה, אבל אם לא מתאים לך, גם לא נורא. הבחירה מה לעשות אתה, שלך, רפונזל.