לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

השמצות

walking dead
לפני 11 שנים • 19 בפבר׳ 2013
walking dead • 19 בפבר׳ 2013
מוניק כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
מוניק,

היו כאן כבר מקרים שגברים הואשמו בהיותם "דומים מסוכנים" רק כי הם הבריזו למישהי בדייט או כי נפרדו מבת הזוג שלהם בצורה חסרת רגישות ולעומת זאת הם היום מנהלים מערכות יחסים מאושרות וארוכות עם נשים אחרות. וזו דוגמה קטנטנה בלבד.עוד דוגמה - לאישה אחת גבר מסוים הוא דום מסוכן שהתעלל בה ולאישה אחרת הוא שולט אקסטרימי שמספק את הצרכים המזוכיסטיים העמוקים שלה והיא נהנית ממערכת היחסים הזו. גם זה קורה.

אי אפשר לעצור שמועות או לשלוט בהכפשות, אבל אפשר לקבל החלטה שאנחנו שופטים כל אדם בעצמנו ולא על פי חוויות העבר של אנשים אחרים שגם אותן קשה לשפוט.

בשורה התחתונה, אין תחליף לשיקול הדעת והאינסטינקטים שלך.

היי free spirit,

ברור תמיד צריך לקחת שיקול דעת ולהקשיב לעצמך קודם כל.
אני חושבת שאחת ההחלטות שכל אחד מאיתנו זה להפסיק להכפיש, מה הבעיה תבטאו את עצמכם, תגידו כל מה שעולה על דעתכם רק בלי לחשוף זהותו של אדם זה או אחר.

הי מוניק.

אבל זו בדיוק נקודת המחלוקת - יכול להיות שאני נפגעתי בצורה איומה ונוראה (לדעתי, כן?) מהתנהגותו של פלוני ולכן אלך ואספר לחבריי הקרובים כדי להזהיר אותם. לפי עולם המושגים שלי אני עושה מעשה טוב - מזהירה אותם מפלוני השטני שפגע בי כל כך. מכאן, אנחנו כבר יודעים כיצד כדור השלג הזה מתגלגל וגדל.
עכשיו, יכול להיות שהתגובה הזו מוגזמת כמובן אך אם כל אחד היה מסוגל לשפוט את עצמו כמו שהוא שופט אחרים כל העולם הזה היה נראה אחרת icon_smile.gif וכעת מגיע מישהו אחר, מכיר את פלוני המושמץ ומגלה שהוא דווקא מסתדר איתו ולא מסכים עם ההשמצות כלפיו.

אך מה כן אפשר לעשות? אם האדם המושמץ קרוב אליך, תוכלי תמיד להתחיל במסע הפוך של טיהור שמו. זה הרבה יותר יעיל ומעשי מלדרוש שאנשים יחדלו ממעשי הכפשה והשמצה.
מוניק​(נשלטת)
לפני 11 שנים • 19 בפבר׳ 2013
מוניק​(נשלטת) • 19 בפבר׳ 2013
free spirit כתב/ה:
מוניק כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
מוניק,

היו כאן כבר מקרים שגברים הואשמו בהיותם "דומים מסוכנים" רק כי הם הבריזו למישהי בדייט או כי נפרדו מבת הזוג שלהם בצורה חסרת רגישות ולעומת זאת הם היום מנהלים מערכות יחסים מאושרות וארוכות עם נשים אחרות. וזו דוגמה קטנטנה בלבד.עוד דוגמה - לאישה אחת גבר מסוים הוא דום מסוכן שהתעלל בה ולאישה אחרת הוא שולט אקסטרימי שמספק את הצרכים המזוכיסטיים העמוקים שלה והיא נהנית ממערכת היחסים הזו. גם זה קורה.

אי אפשר לעצור שמועות או לשלוט בהכפשות, אבל אפשר לקבל החלטה שאנחנו שופטים כל אדם בעצמנו ולא על פי חוויות העבר של אנשים אחרים שגם אותן קשה לשפוט.

בשורה התחתונה, אין תחליף לשיקול הדעת והאינסטינקטים שלך.

היי free spirit,

ברור תמיד צריך לקחת שיקול דעת ולהקשיב לעצמך קודם כל.
אני חושבת שאחת ההחלטות שכל אחד מאיתנו זה להפסיק להכפיש, מה הבעיה תבטאו את עצמכם, תגידו כל מה שעולה על דעתכם רק בלי לחשוף זהותו של אדם זה או אחר.

הי מוניק.

אבל זו בדיוק נקודת המחלוקת - יכול להיות שאני נפגעתי בצורה איומה ונוראה (לדעתי, כן?) מהתנהגותו של פלוני ולכן אלך ואספר לחבריי הקרובים כדי להזהיר אותם. לפי עולם המושגים שלי אני עושה מעשה טוב - מזהירה אותם מפלוני השטני שפגע בי כל כך. מכאן, אנחנו כבר יודעים כיצד כדור השלג הזה מתגלגל וגדל.
עכשיו, יכול להיות שהתגובה הזו מוגזמת כמובן אך אם כל אחד היה מסוגל לשפוט את עצמו כמו שהוא שופט אחרים כל העולם הזה היה נראה אחרת icon_smile.gif וכעת מגיע מישהו אחר, מכיר את פלוני המושמץ ומגלה שהוא דווקא מסתדר איתו ולא מסכים עם ההשמצות כלפיו.

אך מה כן אפשר לעשות? אם האדם המושמץ קרוב אליך, תוכלי תמיד להתחיל במסע הפוך של טיהור שמו. זה הרבה יותר יעיל ומעשי מלדרוש שאנשים יחדלו ממעשי הכפשה והשמצה.

חשוב לי פה לומר ששוב אין לי בעיה עם חופש הביטוי והשיתוף
רק אל תזכירו שמות במקומות "פרסומיים" מה שאתם מדברים בפרטי עם חברים זה אתם בפרטי... יש הבדל לטעמי.
מבחינת על להגן על אותו יחיד שהוכפש מקבלת את הלוגיקה אך יש בעיה עם כך
ברגע שאתחיל להגן כל המכפישים ירוצו להגיב ולהגן על עצמם
ובכך בסופו של דבר הגדלתי את הכפשת שמו ומספר האנשים שנחשפו למידע גדול יותר
ולא בטוחה שבכל תמרות העשן ישימו לב למעשה להגנה על אותו אחד.
בטי בום​(שולטת)
לפני 11 שנים • 20 בפבר׳ 2013
בטי בום​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

אדם לא רוצה להיות בקשר איתך, מותר?
או שיש חוק התיישנות?

לא מכירה את המקרה המדובר, ובהתייחסות כללית ולא ספציפית,
אין שום בעיה וזה לגיטימי מאוד שעם הזמן כל אדם יחליט אם לא מתאים לו קשר עם אדם אחר מכאן.
אבל יש הבדל בין לקחת מרחק ממישהו לבין להפיץ עליו שקרים וללכת לדבר עליו מאחורי הגב.
לא אומרת שזה מה שעשית, אלא שזה מה שקורה.

אני לא מבינה מה קורה?
אני שיקרתי לגבי ריפונזל?

הבעיה שלי עם ריפונזל שאני לא מוכנה להיות איתה בקשר אפילו שהיא הנצלה
אני לא הכנסיה הקתולית ואין לי חווה למחול , מותר לי לבחור מי האנשים שאני רוצה בחיי ומי לא
מהרגע שהחלטתי שקיבלתי את ההתנצלות אבל אני לא רוצה שום קשר וחסמתי אותה אז אני לא בסדר?

ולהגיד שמישהו עשהמעשה חמור לפני שנה וחצי להזהיר חברות שלי על דבר שהוא מאד הגיוני בעייני הוא לא השמצה.

את שמעת מריפונזל את הצד שלה האם זה לא הפצת שקרים והשמצות?
את לא שופטת ואם את חברה שלה זה לגיטמי אבל הסטטוס שלך נופל בדיוק בחלק של ההשמצות

ובזה סיימתי להקדיש זמן לסאגת רפונזול , לא על זה השירשור

בלוסום​(לא בעסק)

השרשור לא עלי

בלוסום​(לא בעסק) • 20 בפבר׳ 2013
השרשור הוא על השמצות
ועל איך אנשים מסוימים
לא רואים אף אחד ממטר
וגם אחרי שהסאגה הסתימה בהתנצלות,
"פתאום" אנשים מהצד שלהם צצים עם "מידע חדש"
על אותו אדם שפגע בעבר הרחוק
כחדשות לבקרים
למרות שאותו אדם הפסיק לפגוע באדם הנתון ובאחרים
ואם אלה לא השמצות והכפשות
אני כנראה צריכה לבדוק מחדש את המילון!
the rain song
the rain song • 20 בפבר׳ 2013
מה שבטוח שיש דבר אחד שלמדתי בחיי ובכלוב הוא קיבל חיזוק גדול
אם וכשמישהו משמיץ/מכפיש/מרכל/וואט אבר עלי -
אני מסתלקת
אין צ'אנס שאני אשיב מלחמה וכד'
זה נורא לא מכובד(:
אין בזה שום תועלת
וזה מעכיר את החיים באופן כללי
מוניק​(נשלטת)

שימו לב....

מוניק​(נשלטת) • 20 בפבר׳ 2013
במשך כל השרשור אתם לא הפסקתם להתנגח ברפונזל ולהציג מקרים שקרו בינכם לבינה
זהו שרשור נגד הכפשה ועם זאת איכשהו הצלחתם להכניס זאת פה...
רפונזל חברה שלי כמעט מהרגע בו הגעתי לכלוב וגיליתי בה הרבה טוב, הרבה פעמים שהיתה שם לצידי גם כשלא הסכימה עם מעשיי ופתחה בפניי את ביתה וליבה.
כן אני יודעת שהיו בינה לבין חלקכם מחלוקות ושאר עניינים אך לא רואה את הצורך להעלות זאת שוב ושוב ושוב בטח ובטח לא בשרשור שהוא נגד הכפשות. עצם העלאת הדברים שוב ושוב רק מוכיחה את טענת "מסע הכפשה" (כדוגמא) היה מה שהיה ביניכם בעבר תם ונשלם אין צורך להעלות את מעשיי העבר, כל אחד מכם מסגאת העבר יצא עם מסקנותיו הוא ושם זה צריך להשאר בעבר.
A v​(שולט)

Re: שימו לב....

A v​(שולט) • 20 בפבר׳ 2013
מוניק כתב/ה:
רפונזל חברה שלי כמעט מהרגע בו הגעתי לכלוב וגיליתי בה הרבה טוב, הרבה פעמים שהיתה שם לצידי גם כשלא הסכימה עם מעשיי ופתחה בפניי את ביתה וליבה.
כן אני יודעת שהיו בינה לבין חלקכם מחלוקות ושאר עניינים אך לא רואה את הצורך להעלות זאת שוב ושוב ושוב בטח ובטח לא בשרשור שהוא נגד הכפשות. עצם העלאת הדברים שוב ושוב רק מוכיחה את טענת "מסע הכפשה" (כדוגמא) היה מה שהיה ביניכם בעבר תם ונשלם אין צורך להעלות את מעשיי העבר, כל אחד מכם מסגאת העבר יצא עם מסקנותיו הוא ושם זה צריך להשאר בעבר.

מוניק הנה בדיוק הנקודה.

לך היא היתה חברה טוב תומכת.

ויש הרבה אחרים כאן שבלשון המעטה לא אוהבים אותה.

וזו בעצם הנקודה כל אחד רואה את הדברים מנקודת המבט שלו,וכפי שרואים לא קל לשנות את זה.

ואם תסתכלי טוב ותקראי טוב טוב תראי שצד אחד לא נתן לעניין לרדת.

אם אני לא מחבב מישהו,אני לא צריך או חייב להסביר זאת.וזה תופס לגביי כל אחד.

מבחינתי למשל אדם שעשה משהו רע לכיוון שלי לא יקבל הזדמנות להסביר,או אפילו טיפה של

חמלה.

את רואה כאן השמצה אני למשל רואה את זה אחרת,וזה חלק מהעניין כל אחד ונקודת מבט שלו.

**ורפונזל שום מילה לא נאמרה ישירות אלייך.אלא למהותם של דברים.

משמע אין צורך בתגובה.
מוניק​(נשלטת)

מוניק​(נשלטת) • 20 בפבר׳ 2013
A v כתב/ה:
מוניק כתב/ה:

מוניק הנה בדיוק הנקודה.

לך היא היתה חברה טוב תומכת.

ויש הרבה אחרים כאן שבלשון המעטה לא אוהבים אותה.

וזו בעצם הנקודה כל אחד רואה את הדברים מנקודת המבט שלו,וכפי שרואים לא קל לשנות את זה.

ואם תסתכלי טוב ותקראי טוב טוב תראי שצד אחד לא נתן לעניין לרדת.

אם אני לא מחבב מישהו,אני לא צריך או חייב להסביר זאת.וזה תופס לגביי כל אחד.

מבחינתי למשל אדם שעשה משהו רע לכיוון שלי לא יקבל הזדמנות להסביר,או אפילו טיפה של

חמלה.

את רואה כאן השמצה אני למשל רואה את זה אחרת,וזה חלק מהעניין כל אחד ונקודת מבט שלו.

**ורפונזל שום מילה לא נאמרה ישירות אלייך.אלא למהותם של דברים.

משמע אין צורך בתגובה.

כל אדם רואה את זה שנמצא מולו באור אחר וכל זאת תלוי סיטואציה, זמן ומקום.
לכל אדם יש את הזכות לבחור את חבריו ואת מי שהוא מתרועע עימו ובוחר לחלוק עימו דברים.
אחד הדברים שאני מנסה להעביר בשרשור זה הוא את זכותם של אנשים לפרטיות וחוסר חשיפה,
כשנכנסתי לכלוב הכרתי חלק ממכובדיו וותיקיו שמיד הסבירו לי את כלל הברזל שאנשים המתכנסים פה רוצים את האנונימיות שלהם לרוב ולכן אסור לי לרמוז או לרשום את הכינוי של שום אדם.
וזה בדיוק העניין היה סכסוך בין אדם זה לאחר התקבלו החלטות הכל מקובל אבל למה לפרסם את שמו או לרמוז על כך באופן שיהיה ברור מי האדם.... בעיני בין שני הדברים יש פער גדול מאד
daniel222
daniel222 • 20 בפבר׳ 2013
במקרים הבודדים שאני קורא כאן שירשורים שמדרדרים לעימותים והשמצות, מה שאני רואה כאן מהצד הוא דו שיח חרשים.
כל אחד מראש מבוצר בעמדתו ומחפש בתגובות האחרות מספר מילים, שהן לא תמיד קשורות אחת לשניה, עלמנת לחזק אותה.
אין כאן ממש הקשבה ומכאן הדרך לעימותים והשמצות מאד קצרה.
the rain song

the rain song • 20 בפבר׳ 2013
מוניק כתב/ה:

כל אדם רואה את זה שנמצא מולו באור אחר וכל זאת תלוי סיטואציה, זמן ומקום.
לכל אדם יש את הזכות לבחור את חבריו ואת מי שהוא מתרועע עימו ובוחר לחלוק עימו דברים.
אחד הדברים שאני מנסה להעביר בשרשור זה הוא את זכותם של אנשים לפרטיות וחוסר חשיפה,
כשנכנסתי לכלוב הכרתי חלק ממכובדיו וותיקיו שמיד הסבירו לי את כלל הברזל שאנשים המתכנסים פה רוצים את האנונימיות שלהם לרוב ולכן אסור לי לרמוז או לרשום את הכינוי של שום אדם.
וזה בדיוק העניין היה סכסוך בין אדם זה לאחר התקבלו החלטות הכל מקובל אבל למה לפרסם את שמו או לרמוז על כך באופן שיהיה ברור מי האדם.... בעיני בין שני הדברים יש פער גדול מאד

יש ויש מקרים
כשזוג נפרד, גם אם לא מזכירים את הניק כולם יודעים כי בדרך כלל לפני שתי דקות הם היו מקולרים או סתם התחרמנו בפומביicon_smile.gif
וכשמישהו כותב באופן אנונימי ומישהו אחר תמיד קופץ ומתנגד, לא צריך אינטלגנציה גבוהה במיוחד כדי להבין על מי מדברים.

בכלוב יש איסור חמור לפרסם ניק ושם. כלובי מייד מוחק ומזהיר.

בדרך כלל אנשים חושפים את עצמם.

בגלל זה מומלץ בעיני לא להגיב, להתעלם
ובאופן כללי להזהר עם מי מתעסקים