בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

השמצות

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 19 בפבר׳ 2013

Re: :)

בלוסום​(לא בעסק) • 19 בפבר׳ 2013
free spirit כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
ככה זה כשאין הוכחות
ואני אדגיש שנושא השרשור הוא...
ה ש מ צ ו ת... (אי לקיחת אחריות וכו')
מה שנקרא history in the making...

אין הוכחות למה בדיוק?

את מאשימה - אך ללא הוכחות להאשמות שלך
אצלי זה נקרא
השמצה... icon_smile.gif
walking dead
walking dead • 19 בפבר׳ 2013
רפונזל, חוסר היכולת שלך לקרוא טקסט בלי לחשוב שזה קשור אלייך מעייף אותי.

את לא הפופיק של היקום, לא הפופיק של הכלוב ומשחק הפינג פונג ההזוי שאת מצליחה לגרור אותי אליו בכל שרשור נמאס עלי. יש אנשי מקצוע לבעיות שלך.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 בפבר׳ 2013
רפאל כתב/ה:

...יש למשל קהילה הומו-לסבית, ולמרות שגם אצלם יש לכלוך, הם הרבה יותר מגובשים מבחינה חברתית וקהילתית, והעניין שלהם בהומוסקסואליות הוא גם חברתי....

פרלין ואליפל, אם אינכם מסכימים עם התיאוריה שלי, מה לדעתכם עושה את הכלוב לכל כך לא סימפטי?

רפאל,

אני כבר כתבתי בתגובותיי הקודמות מה לדעתי הופך אותו למגעיל (סליחה, אבל "לא סימפטי" זה understatement).

למשל העובדה שרובנו אנונימיים מעודדת את ה"החפצה", כפי שכינתה את זה רפונזל באחת מתגובותיה. אני בטוח שלו הכירו אותי אישית, אחוז לא מבוטל מצועקי ה"תתאבד ובכך תציל את ילדיך" היו נמנעים מלהשמיע משפט מהסוג הזה ודומיו לכיווני. לו הכירו את ילדיי הקטנים, אז המשפט הזה כלל לא היה עולה לא רק על דל שפתיהם אלא גם על דל מוחם בשום נסיבות שבעולם.

אני חושב שגם העובדה שהמכנה המשותף שלנו הוא התעניינות ב BDsM גרידא, מקבצת במקום אחד, צפוף למדי, אנשים נטולי זיקה חברתית זה אל זה. אני לא חושב שקהילה הומו-לסבית מהווה מקבילה מוצדקת לקהילה שלנו. אנחנו לא נדחקנו לפינות אליהן נדחקו חברי הקהילה ההומו-לסבית ולכן עבורנו קיומה של קהילה תומכת ומגובשת אינו קריטי באותה מידה. מה שכן, עובדה זו כנראה מגבה את טענת ה"כוח חיובי מגבש" שלך או את העדרו, למעשה. כך שאני חוזר בי ומציג אותו כסיבה נוספת.

אני משתתף בפורום נוסף, מקצועי, ובו כותב בשפה שונה ובנימה אחרת. בפורום המדובר התקבצו אנשים בעלי מטרה X שהמכנה המשותף שלהם מקיף לא רק את התחום הספציפי בו עוסק הפורום אלא גם השקפת עולם, מקצוע, חומר עיוני ואפילו דעות פוליטיות. אני לא יכול לדמיין לעצמי את אחד מחברי הפורום כותב למישהו אחר: אתה אלכוהוליסט הלום קרב ואשתך זונה לבנונית. כי חברי הפורום המדובר (וזאת אינה התנשאות אלא דיווח מהשטח) משתייכים לרמה חברתית אחרת. איני טוען שאין כאן אנשים מהסוג הזה, בוודאי שיש וברור שגם כאן אני רוחש להם כבוד והערכה (ואתה, רפאל, אחד מהם), אלא שבכלוב לא הם מהווים את המיינסטרים.

לא אחת ראיתי הערות כגון: איזה כיף לריב בכלוב, אין כמו קטטה טובה לסיים את הערב. שוב, אני חוזר לפורום אותו הזכרתי קודם, אם מתפתח שם ויכוח סוער באופן יוצא מן הכלל בין המשתתפים שיורד לפסים מכוערים (לא במושגים כלוביים, למען הסר ספק), כבר למחרת המשתתפים דואגים להתיישר ומכיוון שהם כולם דוברים אותה שפה (אותו תחום התעניינות, מקצוע ורמה, כאמור) הם מצליחים לעשות את זה ללא משקעים. כמה פעמים, אתה ואני, רפאל, לא הסכמנו? אני חושב שיהיה קל יותר לספור את הפעמים בהן הגענו להסכמה מלאה, ועדיין מעולם לא הגענו למצב של חילופי עלבונות. כנראה, ואני רק מנחש כמובן כי איני מכיר אותך, יש לך ולי מכנה משותף כלשהו שנמצא מעבר ל- BDsM ומעבר לחוסר הסכמה זו או אחרת. כשמדובר בכלוב ובשאלת הלמה אין כאן קהילה ואין כאן סולידריות ואין כאן אמפתיה, לדעתי, המכנה המשותף הזה הוא בדיוק מה שחסר.

אגב, אני מעולם לא נהניתי מאף מריבה כלובית, לא מכזו בה ניצחתי ולא מכזו בה הפסדתי ואחרי כולן, ללא יוצאת מן הכלל, הרגשתי סחוט, מלוכלך ונטול כבוד עצמי.
מוניק​(נשלטת)

המשך השמצות

מוניק​(נשלטת) • 19 בפבר׳ 2013
דבר ראשון תודה שהתייחסתם ברצינות כה רבה לשרשור שפתחתי, זה דווקא מעודד אותי מאד
שהיה איכפת לכם מספיק מנושא זה על מנת להגיב אליו.

אף פעם לא טענתי שמה שחיפשתי פה או שאנשים פה מחפשים היא חווית המעגל - חיבוק - אחוותיות דביקה, מה שאני כן טוענת הוא שאנשים שמגיעים לכאן מחפשים את המקום לבטא את עצמם ונטיותיהם מתוך ציפייה לחוסר שיפוטיות וסולידריות לאור הנושא הכללי שכולנו חוסים תחת קורת גגו של הכלוב, הבדס"מ.
לא התלוננתי או טענתי כנגד שיחת חברות המגלות נפשן אחת לשנייה או לחלופין כנגד רכילות משנית כזו או אחרת כל עוד שהדברים נעשים בדיסקרטיות תוך שמירת כבודו וזכותו לפרטיות של צד ג'.

אני מבדילה בין שיחה שאני עושה עם חברה בה אני משתפת אותה בדייט שעברתי לטוב או לרע והכל נשאר ביני לבינה ואם אינני בתוכה בכך אני נזהרת מלהזכיר את כינויו או שמו של אדם זה. אני מבדילה בין פוסט המתאר התרחשות שקרה ללא חשיפת זהותו של האחר לבין המצב הבא:
העלאת פוסט או שרשור המכילים מספיק פרטים מזהים כדי לדעת בדיוק במי מדובר המכחישים את שמו של אותו האדם. תחשבו אם הייתם אתם בסיטואציה מול אחד מאנשי הקהילה בו מטעמים כאלה ואחרים לא התנהגתם כראוי או לחלופין לא התנהגתם כעצמכם לא הייתם מעדיפים שאותו אדם ילבן את הדברים איתכם בפרטיות מאשר יפיץ את מה שקרה בקהילה באופן בו יהיה ברור שמדובר בכם ויכתים את שמכם?

וזה בדיוק מטרת השרשור שפתחתי, לצערי אני מכירה היטב את טבע האדם לטוב ולרע ולכן אינני מנסה להדביר את מכת הרכילויות הסטנדרטית לצערי אלא להדביר את נושא ההכפשות ובין השניים יש הבדל תהומי.

חשוב לי לציין שלמזלי מאז הגיעי לכלוב אף פעם לא היו לי חיכוכים עם באי הכלוב באופן שכזה וגם כשהיו מחלוקות הן נפתרו באופן אינדיווידואלי ואישי.
לצערי יש סביבי הרבה אנשים שסבלו או סובלים ממסעות הכפשה כאלו ואחרים ומכאן הגיעה התרעומת שלי.
אני כן חושבת שרובנו לפחות בהתחלה הגענו לכאן להכיר אנשים הדומים לנו בנטיותינו, לחלוק ולשתף ולא רק בהיבט המיני. אני כן חושבת שבאיזה שהוא מקום אנשים כאן כן מחפשים קהילתיות מסויימת לכן חוץ מהמסיבות הרבות שיש הוקם נוהג המאנץ שנועד להיות מפגש חברתי כדי להכיר עוד אנשים מעולמנו, לחלוק חוויות וללמוד אחד מהשני אם לא היה את הצורך בקהילתיות של האנשים כאן הרי המסיבות במועדונים היו רק קיימות ולא היה את המאנצ'ים שרבים מכם מגיעים אליהם כדי להכיר יותר אחד את השני ולא להסתפק בדרינק חפוז עם מוזיקה רועשת ואולי לצאת בסשן מזדמן כזה או אחר.

מקווה שהבהרתי עכשיו יותר טוב את עמדתי ומטרת השרשור icon_smile.gif
בלוסום​(לא בעסק)

פרי ספיריט

בלוסום​(לא בעסק) • 19 בפבר׳ 2013
חוסר היכולת שלך לקחת אחריות על מעשיך ועל כתיבתך מעוררת הערצה
תודה שהוכחת תוך כדי שרשור
שעוד לא אפסה התקווה ושנושאו חי בועט ונושם icon_smile.gif
walking dead
walking dead • 19 בפבר׳ 2013
מוניק,

היו כאן כבר מקרים שגברים הואשמו בהיותם "דומים מסוכנים" רק כי הם הבריזו למישהי בדייט או כי נפרדו מבת הזוג שלהם בצורה חסרת רגישות ולעומת זאת הם היום מנהלים מערכות יחסים מאושרות וארוכות עם נשים אחרות. וזו דוגמה קטנטנה בלבד.עוד דוגמה - לאישה אחת גבר מסוים הוא דום מסוכן שהתעלל בה ולאישה אחרת הוא שולט אקסטרימי שמספק את הצרכים המזוכיסטיים העמוקים שלה והיא נהנית ממערכת היחסים הזו. גם זה קורה.

אי אפשר לעצור שמועות או לשלוט בהכפשות, אבל אפשר לקבל החלטה שאנחנו שופטים כל אדם בעצמנו ולא על פי חוויות העבר של אנשים אחרים שגם אותן קשה לשפוט.

בשורה התחתונה, אין תחליף לשיקול הדעת והאינסטינקטים שלך.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 19 בפבר׳ 2013
בטי בום כתב/ה:
זונת סושי אייכן כתב/ה:
מה את לומדת?

קרב מגע icon_smile.gif

סתם.....

לוחמה בשטח בנוי.
פסיכו לוג​(שולט)

Re: המשך השמצות

פסיכו לוג​(שולט) • 19 בפבר׳ 2013
מוניק כתב/ה:
דבר ראשון תודה שהתייחסתם ברצינות כה רבה לשרשור שפתחתי, זה דווקא מעודד אותי מאד אני מבדילה בין פוסט המתאר התרחשות שקרה ללא חשיפת זהותו של האחר לבין המצב הבא:
העלאת פוסט או שרשור המכילים מספיק פרטים מזהים כדי לדעת בדיוק במי מדובר המכחישים את שמו של אותו האדם. תחשבו אם הייתם אתם בסיטואציה מול אחד מאנשי הקהילה בו מטעמים כאלה ואחרים לא התנהגתם כראוי או לחלופין לא התנהגתם כעצמכם לא הייתם מעדיפים שאותו אדם ילבן את הדברים איתכם בפרטיות מאשר יפיץ את מה שקרה בקהילה באופן בו יהיה ברור שמדובר בכם ויכתים את שמכם?

ליבון דברים זוהי הדרך היחידה לעשות זאת. זוהי הסיבה שכלובי נלחם בשרשורים כאלה.
אם זה היה מותר עפ"י כללי האתר מה שהיה הולך פה היה גרוע יותר משוק הנשק החופשי באמריקה.
מוניק​(נשלטת)
מוניק​(נשלטת) • 19 בפבר׳ 2013
free spirit כתב/ה:
מוניק,

היו כאן כבר מקרים שגברים הואשמו בהיותם "דומים מסוכנים" רק כי הם הבריזו למישהי בדייט או כי נפרדו מבת הזוג שלהם בצורה חסרת רגישות ולעומת זאת הם היום מנהלים מערכות יחסים מאושרות וארוכות עם נשים אחרות. וזו דוגמה קטנטנה בלבד.עוד דוגמה - לאישה אחת גבר מסוים הוא דום מסוכן שהתעלל בה ולאישה אחרת הוא שולט אקסטרימי שמספק את הצרכים המזוכיסטיים העמוקים שלה והיא נהנית ממערכת היחסים הזו. גם זה קורה.

אי אפשר לעצור שמועות או לשלוט בהכפשות, אבל אפשר לקבל החלטה שאנחנו שופטים כל אדם בעצמנו ולא על פי חוויות העבר של אנשים אחרים שגם אותן קשה לשפוט.

היי free spirit,

ברור תמיד צריך לקחת שיקול דעת ולהקשיב לעצמך קודם כל.
אני חושבת שאחת ההחלטות שכל אחד מאיתנו זה להפסיק להכפיש, מה הבעיה תבטאו את עצמכם, תגידו כל מה שעולה על דעתכם רק בלי לחשוף זהותו של אדם זה או אחר.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 19 בפבר׳ 2013
free spirit כתב/ה:
מוניק,

מסכים איתך לחלוטין מילה במילה

וכשקראתי אותך עלתה בי המחשבה על שפיטה,וכאן ממהרים לשפוט כמעט ואין כאן DO OVER

וכשהשפיטה מתערבבת עם אינטרסים..אז היא הרבה יותר גרועה ומסוכנת.

אני כן חושב שיש פה הרבה יותר מבסיס אחד משותף בין הרבה אנשים

ועובדה שיש פה חברויות של הרבה שנים והרבה אומץ.

אולי הטבע הישראלי התחרותי מצואיסטי לא ייתן לזה לקרות..ויש הרבה יותר מתשובה אחת

למה כאן זה יותר חזק קשה ומלוכלך.