לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילת ביטחון,,, יודע שהנושא כבר נטחן,,, ועדיין

teacher​(שולט)
לפני 11 שנים • 15 במרץ 2013
teacher​(שולט) • 15 במרץ 2013
את אלופה.

לפעמים, כבר מתוך הטקסט הראשוני, בין אם מועתק או לא, אפשר להבין אם מקיאים עליך או שמעלים נושא לשיחה (מקיאים במובן האנלוגי ולא המעליב של המילה).

במערכות יחסים, כמו במוסיקה, הכלל היחידי הוא - שאין כללים.
IT IS WHAT IT IS
Brida​(נשלטת){DDDOM}
לפני 11 שנים • 20 במרץ 2013

Re: חשבת אולי על נשלטות / שפחות

Brida​(נשלטת){DDDOM} • 20 במרץ 2013
לומדת מהתחלה כתב/ה:
שלא מעונינות במילת בטחון כי הן אוהבות ללכת עד הקצה וקצת מעבר אליו
(נניח כאלה שעושות בדסמ בשיטת ה R.A.C.K לעומת ה SSC)?
בתור אחת כזו, אני יכולה לומר לך שרוב הפעמים ויתרתי מרצוני החופשי על מלת או סימן הבטחון,
כי אני לפעמים אוהבת להיות *באמת* חסרת אונים.
אני בוררת את שותפיי בקפידה, ולכן מעולם לא היתי במצוקה אמיתית שהצריכה שימוש במילת הבטחון, כי הפרטנרים שלי ידעו לקרוא אותי.
אין לי ספק שיש מקרים שבהם מטרפדים את מלת הבטחון, אך ישנם גם מקרים כנ"ל
מקוה שהצלחתי להציג את הצד הזה ולו במעט...

את יודעת? לפעמים אני קוראת אותך ונשארת פשוט נטולת מילים. (את אמיתית?)

אני "בקהילה" כנשלטת כבר יום יומיים (שבע שנים), מתוכן אני עם אותו גבר (שבחרתי בקפידה),
שש וחצי שנים.
אנחנו חיים לפי ה- RACK, מה שאומר שחלק מהדברים שאנחנו עושים נראים לגמרי לא שפויים ולא בטוחים בעיני אחרים. (לא ממש איכפת לנו).
ועם כל זה, לא ויתרתי אפילו לשניה על מילת הביטחון שלי!
אני סומכת עליו בעיניים עצומות, אם הוא יגיד לי לקפוץ- אני אקפוץ.
למען השם- אני נשואה לו, אני שלו גם חוקית, לא "רק" בדיני בדסמ, ועדיין ותמיד יש ותהיה לי מילת ביטחון.
למה? ככה.
"שולט" הוא לא קורא מחשבות, והוא לא מרגיש את העור שלך כמו שאת מרגישה אותו.
"נשלטת" יכולה לספוג, לספוג ולספוג בעוד הנפש שלה מתנפצת לרסיסים והוא לא יידע, אם לא יספרו לו.

אף אחת לא חייבת להשתמש במילה שלה אם היא לא מרגישה צורך, אבל שלא תהיה לה אחת?
לא כל כך בריא הקטע הזה.
בלוסום​(לא בעסק)

Atheana -

בלוסום​(לא בעסק) • 20 במרץ 2013
לא רוצה להכביד על השרשור אז ברשותך לא אצטט...

כמו שיש מקרים שבהם לא השתמשתי במלת הבטחון, היו מקרים שבהם השתמשתי בה
ועדין, אישית מעדיפה בלי
אני משתדלת לא להכניס את עצמי למקום שממנו לא אוכל לצאת
ולכן גם מלת הבטחון שלי היא צבעי הרמזור
ואני כן נוטה להשתמש לעתים בצהוב כשמרגישה שזה יותר מדי
ואם השולט מרגיש זאת, הוא שואל אם לעצור
ולפעמים אכן אני לא מודעת לעצמי, נסחפת ברגע או באקט, ועוצרים לעשות פאוזה
ולפעמים.. אני פשוט חוששת מהלא נודע ולא אומרים מלת בטחון, והאקט ממשיך,
ואני מגלה לעצמי שאולי סתם רציתי לעצור, בגבול הנוחות, ואם היתי קוראת במלת הבטחון,
לא היתי חווה את השחרור במתיחת / פריצת הגבול
ובגלל שלא קראתי בה, ולא ראיתי בה צורך, חוויתי משהו חדש ומצמיח
יש מקרים ויש מקרים, בואי נגיד שממה שאני זוכרת היא שם ברקע ואני פשוט מעדיפה לוותר עליה
וזה קורה כל כך הרבה יחסית (יחסית כי אני לא מרבה בסשנים) לכן היא נשכחה ממני איפושהו...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אתנה, זה לא שמי שאין לה מילת בטחון - אין לה שום דרך לעצור או לשדר צורך בהקלה. מילת בטחון היא רק אמצעי אחד של תקשורת מתוך ים של אמצעים אפשריים.
בעצם, זה גם ללומדת.
שתיכן התייחסתן למילת בטחון כאילו שהיא הדרך היחידה לומר "הלו הלו אני במצוקה פה". והרי יש יותר מדרך אחת להעביר כל מסר.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 במרץ 2013
יולי Yuli כתב/ה:
אתנה, זה לא שמי שאין לה מילת בטחון - אין לה שום דרך לעצור או לשדר צורך בהקלה. מילת בטחון היא רק אמצעי אחד של תקשורת מתוך ים של אמצעים אפשריים.
בעצם, זה גם ללומדת.
שתיכן התייחסתן למילת בטחון כאילו שהיא הדרך היחידה לומר "הלו הלו אני במצוקה פה". והרי יש יותר מדרך אחת להעביר כל מסר.

לזה התכוונתי כשכתבתי שהשולטים שהיו איתי ידעו לקרוא אותי. (ואני לא מתכוונת חלילה להמעיט בערכה של אף אחת או אחד, לא זו כוונתי)
לא צריך מילה בעיני, אפשר להעביר תחושות מצוקה בדרכים פיזיות וזה מניב בדיוק את אותה תוצאה..
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אחלה מזל יש לך. אני חיה עם מי שעכשיו בעלי כבר שלוש שנים, ועדיין קורה שהוא לא קורא את המחשבות שלי או לא מפרש נכון את שפת הגוף. ואולי לי יש מזל שאני מכירה המון מילים, ואף פעם לא הייתי צריכה לסמוך רק על כישורי הטלפתיה של בן הזוג שלי כאמצעי בטחון.
פרלין​(נשלטת){ש}

אוף טופיק!!!

פרלין​(נשלטת){ש} • 20 במרץ 2013
בבקשה אל תשתמש בפסיקים ככה. זה כואב להם ולי. ולכמה עצמות זקנות שקבורות בטבריה ונעות בקברן באי נוחות.

ואני יודעת שאני אמורה להתעלם מזה וזה הכי אוף טופיק שיש, אבל בבקשה, קצת רחמים על אנשים קשישים ובעלי חיבה כנה ואמיתית לשפה העברית.

ובגלל שאני לומדת מקרא עכשיו אני אעשיר את הפורום בידע לא נחוץ על אפו ועל חמתו. בכתבי יד עתיקים יש דבר שנקרא הערות מסורה. אלה הערות בעלות אופי קונקרודנצי. יענו, מספרים. כמה פעמים מופיעה המילה הזו וכמה זו וכו'...

הדרך להפנות להערות המסורה בצד היא באמצעות עיגול קטן מעל המילה. (כמו כוכבית). בהתחלה השתמשו בעיגולים בצורה הגיונית, יענו, מתי שבאמת הייתה הערה על המילה. אבל לאט לאט התחילו המעתיקים להתמש באותם עיגולים קטנים כדקורציה גרידא. מאוד יפה, לא שימושי בעליל.

הפסיקים האלה הם בדיוק אותו דבר. אין להם שום משמעות מלבד משמעות דקורטיבית. האם זו כוונת המשורר? האם אתה רוצה לעטר את מילותיך? או שמא אתה משתמש בהם כתחליף לשלוש נקודות? אולי הם אפילו מהורהרים יותר משלוש הנקודות המסורתיות?
האם אי פעם אפסיק לחפור? האם הפורום יאכל אותי בלי מלח? האם מישהו בכלל יקרא עד פה?
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 20 במרץ 2013
לא משנה מי כתב את זה במקור, אבל מילים כדורבנות. למי שכתב אותם הקרדיט ממני.
לי היה מקרה במערכת יחסים ארוכה מאד ועמוקה לא פחות, בה נאמרה מילת ביטחון ולא היה לי מושג ירוק למה. זה פשוט לא נראה לי הגיוני שזה מקרה שצריך לומר עליו מילת ביטחון. אבל בבירור מעמיק של הנושא, התברר שהיה שם נושא שלא הייתי מודע לו וכמובן כמו תמיד, טוב שהיתה שם מילת ביטחון.
לדעתי הצנועה, מילת ביטחון הכרחית. זו לא חייבת להיות המילה "אדום" אבל ישנה שם אמירה ברקע השתלהבות היצרים שעוצרת הכל.
מילת ביטחון. אני מרים יד בעד באופן גורף.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 20 במרץ 2013
תיקון:
מבלי לעסוק במי כתב את זה במקור, מילים כדורבנות. למי שכתב אותן הקרדיט ממני.
לי היה מקרה במערכת יחסים ארוכה מאד ועמוקה לא פחות, בה נאמרה מילת ביטחון ולא היה לי מושג ירוק למה. זה פשוט לא נראה לי הגיוני שזה מקרה שצריך לומר עליו מילת ביטחון. אבל בבירור מעמיק של הנושא, התברר שהיה שם נושא שלא הייתי מודע לו וכמובן כמו תמיד, טוב שהיתה שם מילת ביטחון.
לדעתי הצנועה, מילת ביטחון הכרחית. זו לא חייבת להיות המילה "אדום" אבל ישנה שם אמירה ברקע השתלהבות היצרים שעוצרת הכל.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 20 במרץ 2013
צ'יטה כתב/ה:
תיקון:
מבלי לעסוק במי כתב את זה במקור, מילים כדורבנות. למי שכתב אותן הקרדיט ממני.

ואם היא לא הייתה אומרת את "מ-י-ל-ת הב-י-ט-ח-ו-ן" המגית, אלא פשוט מעירה לך: צ'יטה, כואב לי, חנוק לי, רע לי, חמוץ לי, לא יכולה יותר, לא בא לי יותר וכד', היית ממשיך? ואם היא הייתה שוכחת את מילת הביטחון, אז היום הייתי צריך להביא לך סיגריות, מילקי ותמונות פורנו אל מאחורי הסורגים? בחייכם.