בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ והרס עצמי

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 15 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD • 15 בדצמ׳ 2011
אם לא הייתי מספיק ברור, אז כל המטרה של "החפירות" או של ה"דע את עצמך", או "דע מניין באת"
היא לא לעזור לנו לשנות את הנטיות הללו, או לעקור אותן מהשורש
אלא להפך
לעזור לנו לחיות איתן בשלום, ולהיות מסוגלים לממש אותן בלי קטסטרופות קיומיות או נפשיות

אבל זה בסדר, כי העיקר
לא לפחד כלל (:
Perplexed

את יודעת מה?

Perplexed • 15 בדצמ׳ 2011
פט קט, מבינה את מניעייך. ומכבדת כמובן.

השאלות שאת מעלה, מעלות בי תהיות מעבר. עד כמה אנחנו יודעים בכל רגע נתון ובדיעבד, מתי מדובר בהרס עצמי ומתי במשהו חיובי. לפעמים, ממש לא פשוט להבדיל icon_smile.gif וככל שמדובר במאזוכיזם וכניעות, זו בהחלט שאלה שנראה לי שחשוב לשאול מעת לעת..... ולעוף הרחק מחוץ לעסק כשמדובר במשהו שעושה לא טוב. אבל זו באמת תהיה לשרשור אחר.
godisafemale​(שולטת)

ומשה הכה בסלע וייצאו ממנו מים :)

godisafemale​(שולטת) • 15 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
אם לא הייתי מספיק ברור, אז כל המטרה של "החפירות" או של ה"דע את עצמך", או "דע מניין באת"
אלא להפך
לעזור לנו לחיות איתן בשלום, ולהיות מסוגלים לממש אותן בלי קטסטרופות קיומיות או נפשיות

אבל זה בסדר, כי העיקר
לא לפחד כלל (:

כל מילה בסלע! עכשיו אל תתיז עלי. icon_razz.gif
בלוסום​(לא בעסק)

Re: את יודעת מה?

בלוסום​(לא בעסק) • 15 בדצמ׳ 2011
Perplexed כתב/ה:
פט קט, מבינה את מניעייך. ומכבדת כמובן.

השאלות שאת מעלה, מעלות בי תהיות מעבר. עד כמה אנחנו יודעים בכל רגע נתון ובדיעבד, מתי מדובר בהרס עצמי ומתי במשהו חיובי. לפעמים, ממש לא פשוט להבדיל icon_smile.gif וככל שמדובר במאזוכיזם וכניעות, זו בהחלט שאלה שנראה לי שחשוב לשאול מעת לעת..... ולעוף הרחק מחוץ לעסק כשמדובר במשהו שעושה לא טוב. אבל זו באמת תהיה לשרשור אחר.

למה לשרשור אחר?.. ז ו מהות השרשור ה ז ה בעיני - מה מניע אותך להשאר בעסק (את מוזמנת לקרוא את פתיחת השרשור עד הסוף - יש שם סעיף גם על זה..) - כשמדובר בהרס עצמי - ומה משאיר אותך בעסק? מבחינתי הכל הולך, כל תשובה לגיטימית - אם לא מפריע לך לדון בכך... תודה!
פרלין​(נשלטת){ש}

פרפלקסד

פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בדצמ׳ 2011
לא. אני בכלל לא בטוחה בזה. איך אני יכולה לדעת אם מה שעזר זה הזוגיות, הטיפול או בכלל
הגיל?

בניגוד לפור גוד אני לא חושבת שמי שלא חופר בעצמו הוא פחדן. בכלל לא. לפעמים גם חפירות הן מנגנון של הסחת דעת. אני יודעת שמבחינתי זה בלתי נמנע לתהות ואני מנסה לעשות את המיטב עם הנטייה הזו. גם את הנטייה לחפור ולבחון אני מקבלת בעצמי, כמו שאמרתי כבר קודם, היא מעשירה את עולמי.

אני מקבלת את עצמי גם כי התעייפתי. אבל לא מלחפור, אלא דווקא מלדחות ולהדחיק. לדחות את מי שאני ולהדחיק את מה שאני רוצה. בגלל זה פתחתי באמא של כל החפירות וזה אכן עזר לי לקבל את עצמי בסופו של דבר.

אני לא ממליצה לאף אחד לא להכיר את עצמו, זה קיום אומלל. אבל אני מאמינה בלב שלם שיש אנשים שמלכתחילה יותר בטוחים במי שהם ויש להם הכרות בסיסית, אמיצה, עם עצמם. אנשים כאלה בדרך כלל לא צריכים לחפור ולא מבינים על מה שוב הרעש הזה, לעזאזל, מה החופרים רוצים מהם.
FOR GOOD

Re: פרפלקסד

FOR GOOD • 15 בדצמ׳ 2011
פרלין כתב/ה:
לא. אני בכלל לא בטוחה בזה. איך אני יכולה לדעת אם מה שעזר זה הזוגיות, הטיפול או בכלל
הגיל?

בניגוד לפור גוד אני לא חושבת שמי שלא חופר בעצמו הוא פחדן. בכלל לא. לפעמים גם חפירות הן מנגנון של הסחת דעת. אני יודעת שמבחינתי זה בלתי נמנע לתהות ואני מנסה לעשות את המיטב עם הנטייה הזו. גם את הנטייה לחפור ולבחון אני מקבלת בעצמי, כמו שאמרתי כבר קודם, היא מעשירה את עולמי.

אני מקבלת את עצמי גם כי התעייפתי. אבל לא מלחפור, אלא דווקא מלדחות ולהדחיק. לדחות את מי שאני ולהדחיק את מה שאני רוצה. בגלל זה פתחתי באמא של כל החפירות וזה אכן עזר לי לקבל את עצמי בסופו של דבר.

אני לא ממליצה לאף אחד לא להכיר את עצמו, זה קיום אומלל. אבל אני מאמינה בלב שלם שיש אנשים שמלכתחילה יותר בטוחים במי שהם ויש להם הכרות בסיסית, אמיצה, עם עצמם. אנשים כאלה בדרך כלל לא צריכים לחפור ולא מבינים על מה שוב הרעש הזה, לעזאזל, מה החופרים רוצים מהם.

אבל לא הבנתי אותי, פרלין. לא אמרתי שמי שלא רוצה לחפור - פחדן
אלא
שגם מי שלא רוצה "לחפור" כמו מפיסטו, אלא רק להתחרמן
אז זה בסדר, כי העיקר
לא לפחד כלל (:

או בקיצר, לבריאות...
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
אלא להפך

אבל זה בסדר, כי העיקר
לא לפחד כלל (:

דווקא אני חושב, כמו שכתבתי, שבגלל שאני חי עם הנטיות שלי בשלום אז אין בי צורך לחפור בהן.
כמו שכתבתי, סטרייטים לא נוטים לחפור בסטרייטיות שלהם, הומואים קצת יותר - כנראה בגלל שזה איזה שהוא שוני מהנורמה ולכן הם (חלקם) מחפשים סיבה.
ונילים לא חופרים בסיבה להיותם וניליים, למה שבדס"מים יחפרו במניעי הבדס"מ שלהם ובסיבותיו?
זו לא אקסיומה. מי שרוצה שיחפור. מי שלא לא.
מי שמקבל את עצמו, לדעתי, פחות יחפור.
מי שלא מקבל את עצמו, לדעתי, רצוי שיחפור בלמה הוא לא מקבל את עצמו ופחות בלמה הוא כזה.

בנוסף, ברשימת הדברים שיכולים למנוע קטסטרופות ביחסי בדס"מ דווקא לא הייתי מדרג את החפירה במקום הכי גבוה ברשימה, אם בכלל. יש הרבה דברים יותר חשובים ומהותיים ברשימה הזו.
Perplexed

ובכן,

Perplexed • 15 בדצמ׳ 2011
פט קאט, הרהרתי בקול רם בנושא הקושי לעיתים להבחין בין הרס עצמי לבין תוצאות אחרות. לא בין מניעים.

התשובה לכאורה פשוטה: כשזה עושה לי רע לפחות למחרת, או אחרי כמה חודשים, או כשזה מוציא ממני את החלקים הלא יפים שלי, או בפשטות, כשזה לא נעים לי. או אז, זה הרס עצמי. ואז, אני זזה. וזזה מהר.

אלא שזה קל להגיד ולא תמיד קל ליישם. כשם שלא תמיד קל להבחין בין קשר של שליטה לבין קשר של התעללות....

קטונתי מלתת תשובה חכמה. אני רק יודעת, שאין לי אינטרס להרוס את עצמי. ואם אני רואה שאני בכיוון, אז בדס"מ או כל דבר אחר לא קשור - אני לא נשארת .

(נכתב בזמן שאני טוחנת שוקולד, רובצת ללא מעש, מעשנת חמש סיגריות, ומתעצלת לרדת לרוקן זבל. גיבורה גדולה icon_wink.gif ).
בלוסום​(לא בעסק)

Re: ובכן,

בלוסום​(לא בעסק) • 15 בדצמ׳ 2011
Perplexed כתב/ה:
פט קאט, הרהרתי בקול רם בנושא הקושי לעיתים להבחין בין הרס עצמי לבין תוצאות אחרות. לא בין מניעים.

התשובה לכאורה פשוטה: כשזה עושה לי רע לפחות למחרת, או אחרי כמה חודשים, או כשזה מוציא ממני את החלקים הלא יפים שלי, או בפשטות, כשזה לא נעים לי. או אז, זה הרס עצמי. ואז, אני זזה. וזזה מהר.

אלא שזה קל להגיד ולא תמיד קל ליישם. כשם שלא תמיד קל להבחין בין קשר של שליטה לבין קשר של התעללות....

קטונתי מלתת תשובה חכמה. אני רק יודעת, שאין לי אינטרס להרוס את עצמי. ואם אני רואה שאני בכיוון, אז בדס"מ או כל דבר אחר לא קשור - אני לא נשארת .

(נכתב בזמן שאני טוחנת שוקולד, רובצת ללא מעש, מעשנת חמש סיגריות, ומתעצלת לרדת לרוקן זבל. גיבורה גדולה icon_wink.gif ).

icon_smile.gif האנושיות הזו.. }{ מוכרת לי... כל כך מוכרת..

לגבי הקטע של ההרס העצמי - אצלי הוא מאוד חזק לפעמים. לפעמים אני מצליחה להיות בתקופות ממש טובות, זמנים ארוכים שהוא רדום, שקט, שבע, שהמזוכיזם שלי והרצון שלי לחוות כאב ולמתוח גבולות מגיע מתוך אתגר אינטלקטואלי או מתוך התאהבות במישהו ורצון לחוות התקרבות אליו, ולעתים ההרס העצמי שלי מרים את ראשו אל על, ונושא קולו בעוז, ואז אני עושה דברים ממקום ממש רע, מותחת גבולות כדי להכאיב לנפשי ולגופי, ולפעמים גם כמעט הורסת יחסים תוך כדי. לפעמים לא רק כמעט..

אני חושבת, שהדיאלוג שלי עם עצמי בא ממקום שבו אני דואגת לעצמי - שאהיה מודעת לכך שכשההרס העצמי מתחיל "לתת בראש" - אני צריכה לעצור, לקחת פאוזה, לחשוב על דברים, ולא לפעול מתוך אוטומט, או מהמקום הכל כך נזקק הזה, כי בסופו של דבר - אני אפגע בעצמי ובאחרים, ולא תמיד אני מודעת למה שאני עושה בהתקף / תקופה של הרס עצמי. לכן לי אישית חשוב, להיות עם האצבע על הדופק - או לכל הפחות שיהיו לידי אנשים שאני מספיק סומכת עליהם, שיזכירו לי ויעזרו לי לזכור את התוצאות של התקפי / תקופות של הרס, ולזכור שאפשר ורצוי לעצור בדרך, לנשום אוויר, ולנסות לא להתדרדר כל הדרך למטה. ואם בחרתי לעשות בדסמ בתקופה הזו, שגם זה לגיטימי - אז להיות מודעת לתוצאות ולהשלכות, ולדעת לחיות איתן אחר כך בשלום יחסית, או לכל הפחות - בהשלמה..
נילי ונילי
נילי ונילי • 15 בדצמ׳ 2011
Mephisto כתב/ה:
דווקא אני חושב, כמו שכתבתי, שבגלל שאני חי עם הנטיות שלי בשלום אז אין בי צורך לחפור בהן.
כמו שכתבתי, סטרייטים לא נוטים לחפור בסטרייטיות שלהם, הומואים קצת יותר - כנראה בגלל שזה איזה שהוא שוני מהנורמה ולכן הם (חלקם) מחפשים סיבה.
ונילים לא חופרים בסיבה להיותם וניליים, למה שבדס"מים יחפרו במניעי הבדס"מ שלהם ובסיבותיו?
זו לא אקסיומה. מי שרוצה שיחפור. מי שלא לא.
מי שמקבל את עצמו, לדעתי, פחות יחפור.
מי שלא מקבל את עצמו, לדעתי, רצוי שיחפור בלמה הוא לא מקבל את עצמו ופחות בלמה הוא כזה.

בנוסף, ברשימת הדברים שיכולים למנוע קטסטרופות ביחסי בדס"מ דווקא לא הייתי מדרג את החפירה במקום הכי גבוה ברשימה, אם בכלל. יש הרבה דברים יותר חשובים ומהותיים ברשימה הזו.

אני מתה. והכל הזמן הזה הייתי בטוחה שכשדיברתי בכלל לא היית מקשיב.