צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ והרס עצמי

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 15 בדצמ׳ 2011

בדס"מ והרס עצמי

בלוסום​(לא בעסק) • 15 בדצמ׳ 2011
אני שואלת את עצמי בזמן האחרון, עד כמה המזוכיזם שלי והבדס"מ שלי מגיע לפעמים ממקום של הרס עצמי?

האם יש מקומות אחרים שאפשרי שהוא יגיע מהם?

וכמה פעמים בעצם אני (אנחנו) בוחרת (בוחרים), במודע או שלא במודע, בבני זוג שיזינו את ההרס העצמי הזה, וכמה אני / אנחנו בוחרים בבני זוג שימגרו אותו - ולמה? מדוע אנחנו בוחרים בתקופות מסוימות בבני זוג שיעמיקו את ההרס העצמי הזה ולמה בתק' מסוימות - שימגרו אותו?

אשמח לתובנות שלכם בנושא, אם יש, ולשאלת השאלות שלי -

אם באמת יש לכם התחברות להרס העצמי הזה, לכך שזה מקור אולי של מזו' או סדיזם - האם המקום הזה גרם לכם לרצות לצאת מהעסק? ולמה?

תודה לכם מראש על הכנות ושיתוף הפעולה. קט פט.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 15 בדצמ׳ 2011
למה שתגובה של מישהו אחר תהיה רלוונטית לגביך?
אחד יגיד שזה לבטח נובע מהרס עצמי, השני יגיד חס וחלילה.
זה לא סקר, את הרי מדברת על עצמך. רק את יודעת מה מוביל אותך, והאם את מגיעה לעולם הזה ממקום לא טוב (שנאה / הרס עצמי / וכו') או ממקום חיובי.
    התגובה האהובה בשרשור
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 15 בדצמ׳ 2011
רצסיבי כתב/ה:
זה לא סקר, את הרי מדברת על עצמך. רק את יודעת מה מוביל אותך, והאם את מגיעה לעולם הזה ממקום לא טוב (שנאה / הרס עצמי / וכו') או ממקום חיובי.

זו במה פתוחה - אני מדברת על עצמי כדי לפתוח שיתוף לאחרים לדבר על עצמם, כי אני חווה שזה מקום שלא קל לדבר עליו ולפתוח אותו. אני אדבר על עצמי כי רק על עצמי לדבר יכולתי, אבל אנשים אחרים יכולים לחלוק על עצמם גם. איפה הנושא הזה תופס אותך, רצסיבי?
טעימה אוהבת

זהירות

טעימה אוהבת • 15 בדצמ׳ 2011
מי שיסמן לייק במקום להגיב מסתכן בחוסר כבוד ומתקפה ישירה.
אני לא הייתי לוקחת סיכון.
icon_razz.gif
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 15 בדצמ׳ 2011
pet cat כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

זו במה פתוחה - אני מדברת על עצמי כדי לפתוח שיתוף לאחרים לדבר על עצמם, כי אני חווה שזה מקום שלא קל לדבר עליו ולפתוח אותו. אני אדבר על עצמי כי רק על עצמי לדבר יכולתי, אבל אנשים אחרים יכולים לחלוק על עצמם גם. איפה הנושא הזה תופס אותך, רצסיבי?

ברור, שאת חופשיה להעלות את הנושא. לא הייתה שום ביקורת מצדי.
רק קשה לי לתרגם מניעים של אנשים אחרים למשהו שאני יכול ללמוד על עצמי.
ואם שאלת לגביי, אצלי יש מגוון של מניעים, ואחד מהם בוודאות משיק להרס עצמי. אני אוהב מצבים של "כמעט ו". חצי פומביות, מפגש שטומן בחובו סיכון, וכדומה, ואלה מאפיינים קלאסיים של הרס עצמי. אבל לצידם יש גם מניעים אחרים, טובים יותר. ושוב, אני זה אני, ומעיד רק על עצמי.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 15 בדצמ׳ 2011
אני מרגישה שבדס"מ אצלי הוא סובלימציה להרס עצמי, לסדיזם ולעוד כמה תופינים שהנשמה שלי צריכה בכדי שיהיה לי טוב (למרות שטוב זה לא ההגדרה הנכונה)
במקום להתעלל סתם או להרוס יש לי מסגרת ברורה עם חוקים וגבולות.פעם בכמה זמן עוברת לי ולאחי המחשבה שאולי עם היינו ממשיכים את המסורת המשפחתית והייתה לנו משחטה וקצביה לא היה לנו צורך בבדס"מ
מUחדת
מUחדת • 15 בדצמ׳ 2011
בטי בום כתב/ה:
אני מרגישה שבדס"מ אצלי הוא סובלימציה להרס עצמי, לסדיזם ולעוד כמה תופינים שהנשמה שלי צריכה בכדי שיהיה לי טוב (למרות שטוב זה לא ההגדרה הנכונה)
במקום להתעלל סתם או להרוס יש לי מסגרת ברורה עם חוקים וגבולות.פעם בכמה זמן עוברת לי ולאחי המחשבה שאולי עם היינו ממשיכים את המסורת המשפחתית והייתה לנו משחטה וקצביה לא היה לנו צורך בבדס"מ

איפה חותמים פה? המשפט הזה גמר אותי: "אני מרגישה שבדס"מ אצלי הוא סובלימציה להרס עצמי, לסדיזם ולעוד כמה תופינים שהנשמה שלי צריכה בכדי שיהיה לי טוב (למרות שטוב זה לא ההגדרה הנכונה) במקום להתעלל סתם או להרוס יש לי מסגרת ברורה עם חוקים וגבולות".

ואני כל חיי רק שוברת אותן, בורחת מהן, בועטת בהן ומחכה לאחת שתסגור אותי בה ותשחרר אותי לחופשי. וכן- סובלימציה של הרס עצמי, מזוכיזם, התפלשות בזוהמה הפנימית וזיקוקה. כמו כן, קולטורה. ליצור יש מאין ואין מיש.

בכלל, אני פה בשם האומנות.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בדצמ׳ 2011
גם הרס עצמי, כן. גם. אבל הרס עצמי כשלעצמו לא מעניין אותי, הוא בסך הכל סימפטום והוא יכול להתבטא באלף דרכים אחרות. על עצמי למדתי שהבדסמ שלי אולי לא מגיע ממקום טוב, אבל הוא בהחלט מגיע ממקום חכם.

מנגנון מחוכם לשחזור טראומות מסוימות, סמויות יותר ופחות, כשיש לי הפעם שליטה בסיטואציה. זה הרבה יותר שווה מסתם הרס עצמי וגם הרבה יותר הגיוני.
מUחדת
מUחדת • 15 בדצמ׳ 2011
פרלין כתב/ה:
גם הרס עצמי, כן. גם. אבל הרס עצמי כשלעצמו לא מעניין אותי, הוא בסך הכל סימפטום והוא יכול להתבטא באלף דרכים אחרות. על עצמי למדתי שהבדסמ שלי אולי לא מגיע ממקום טוב, אבל הוא בהחלט מגיע ממקום חכם.

מנגנון מחוכם לשחזור טראומות מסוימות, סמויות יותר ופחות, כשיש לי הפעם שליטה בסיטואציה. זה הרבה יותר שווה מסתם הרס עצמי וגם הרבה יותר הגיוני.

לגמרי. הרס עצמי כשלעצמו מוכר ואפילו משעמם. ויותר מזה- בשבילו אני לא צריכה סיוע חיצוני ממישהו אחר.
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2011
מפתיע שאני הראשון בשרשור הזה שכותב שהוא עושה בדס"מ פשוט כי זה מחרמן אותו.
לא חופר, לא חוקר, נהנה מזה ואין לי כוונה לשנות את זה פשוט כי זה עושה לי טוב.

הומואים עשויים לשאול את עצמם למה הם הומואים אבל בד"כ סטרייטים לא מטריחים את עצמם בשאלות לגבי המניע לסטרייטיות שלהם.

בדס"מים חופרים בעצמם בשביל להבין איזה מנגנון גורם לזה בזמן שונילים כל כך שלמים עם הוניליות שלהם (נניח, לרוב) שהם בכלל לא מודעים לכך שעשויה להשאל השאלה למה הם ונילים ולמה הם לא עושים בדס"מ.

מה יוצא מכל החפירות האלה?
אתם מנסים לחפש מניעים לבדס"מ שלכם בשביל "להתרפא" ממנו?
שעמום אולי? גראפומניה?