בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרושה התערבות דחופה!!!

newoldone
לפני 14 שנים • 14 ביולי 2009
newoldone • 14 ביולי 2009
צר לי שאני משביתה את אווירת צו הפיוס שהשתררה פה בהשראתו של המחנך שלכל אורך השרשור העביר מסרים של סובלנות, אמפתיה ואי אלימות מילולית.

אבל משהו נוסף חייב להאמר:
הרבו לדבר כאן על האתר כבית, המקום שאמור לקבל את כולנו בלי הסטיגמות של החברה בחוץ, שבו אנחנו יכולים להיות מי שאנחנו ולכבד זה את זה על מי שאנחנו.
ובכן, מי שחושב כך צריך להחיל את זה לכל הכיוונים. אחת הסטיגמות החזקות "שם בחוץ" היא שהישלטות= חולשה, אימפוטנטיות, חוסר יכולת להתמודד, בריחה מאחריות, פחד מהחיים, וכו' וכו'. נדמה לי שבאתר שמתיימר להיות בית מקבל, מותר לסאביות (ולסאבים) להתעצבן כשהן נתקלות גם כאן באותה סטיגמה.

בעיני, הקביעה המגוחכת שמבנה נפשי סאבי מולד לא מאפשר לנשלטות, מעצם היותן נשלטות, לנפנף טרול וירטואלי אנונימי (בשונה, אוראנוס, מהבחירה הסאבית להיות במערכת יחסים שמפקידה את הטיפול בטרולים בידי השולט), ומעמיד אותן בסכנת התמוטטות נפשית בגלל 5 שורות שנעלמות ברגע שמכבים את המחשב - קביעה כזו מבטאת חוסר כבוד לנשלטות ונשלטים באשר הם, לא פחות מאשר ההודעה הטרולית ש loyalty קיבלה.

קבלת השונה, או ליתר דיוק האינדיווידואל כפי שהוא, פירושה הבנה לכך שיש אנשים שמסיבות אישיות מסוימות מתקשים להתמודד עם דברים מסוימים, וקבלת האינדיווידואל פירושה גם לא להגיד למי שבחרה להיות שפחה מהי מהותה הפנימית האמיתית: בין אם אומרים לה שבמהותה הפנימית היא אינה שפחה וצריכה לצאת מזה, ובין אם אומרים לה שמהותה הפנימית היא כזו שמחייבת הגנה של שולט כדי להתמודד עם העולם.
Uranus
Uranus • 14 ביולי 2009
newoldone

לא הבנתי מדוע החלטת שאני הוא זה שצריך להסביר את דבריו של GW,
מה גם שאני לא מסכים עם משניותיו, וגם לא לאופן ה"חינוכי" בו בחר להתבטא,
אני מסכים דוקא עם דברייך ודעותייך,
אך אני כן חושב שמגיע לו ולזוגתו גיבוי כשהם מותקפים באופן מכוער על ידי אנשים שלדעתי
את אינך נמנית עמם. (אולי פשוט היית האדם הנכון בזמן הלא נכון...)

אינני מכיר את GW,
כך שקטנתי מלדבר בשמו, להבהיר אותו או
להתיימר שאני יודע באיזה מצב רגשי/נפשי/דגדוגי הוא היה בעת כתיבת הדברים.

אם את רוצה לנהל שיחה עם אדם על השקפותיו ותפיסותיו, אני בטוח שתוכלו לעשות את זה בפרטיות, אני למען הסקרנות והרצון שלי ללמוד דברים חדשים הייתי שמח להיות זבוב על הקיר כשתעשו זאת.

אבל אצלי התחושה שדברים אולי התעצמו מחוץ לפרופורציות והוצאו מהקשרם במהלך חליפת המילים ביניכם רק בגלל שהיא התבצעה כשברקע שאר הזבל הוטח כאן. אולי אני טועה...
Gentlewhip​(שולט)

עבורך newold0ne

Gentlewhip​(שולט) • 14 ביולי 2009
אני תמיד שמח להבהיר את עמדותי וגם ללמוד מאחרים
אני גם שמח לקבל דעות אחרות ולשקול אותן
אבל הכי חשוב כשרוצים לעשות זאת היטב זה לקרוא היטב את השורות לפני שקוראים בין השורות
לכן נראה לי שאי ההבנה בהקשר למה שכתבתי והפריע לך נובע מאי קריאה מדויקת של מה שכתבתי אני יכול להפנות אותך לפרופיל שלי וכן לבלוג ותראי שמה שאני טוען בכללי הוא לא מה שהבנת בפרוש כתבתי שכניעה אינה נובעת מחולשה אלא ההיפך ,פשוט תקראי היטב ויכול להיות
שתגיעי למסקנה שאנחנו באותה דעה

ד"נ
ציניות היא נשקם של החלשים לכן אנא המעיטי בזה אני מתיחס לאמירה "השראתו של המחנך"
אני לא מחנך של אף אחד ולא רוצה להיות כזה אבל כשיש לי מסר שנראה לי חשוב אני בהחלט מתעקש עליו
תמיד אשמח להחליף דעות או לענות על שאלות או אפילו להתעמת על עמדות בפרטי או כאן כל עוד זה נעשה באופן עניני ללא פגיעה אישית
הזיה מושלמת​(מתחלפת)
אני שואלת את זה ברצינות ועדינות...ואני ממש לא רוצה לפגוע במפרסמת ההודעה הזו ...
אבל האם יתכן שמי שכתב לך את זה במקרה הזה צדק ? אני מקבלת מיליון הודעות כאלו ואז מה ?
אני מבינה שזה מישהו שלא מבין את התחום, את הרקע ובטוח שהוא לא מבין אותי .. ואין לי שום כוונה להתמוטט מזה או לבקש ממישהו לשלוח לו מכתב חריף...

והרי שזה ברור שאותו אדם סתם מבקש למשוך תשומת לב ...

סליחה אם פגעתי ,
אחותופל
אחותופל • 14 ביולי 2009
newoldone כתב/ה:

אבל משהו נוסף חייב להאמר:
הרבו לדבר כאן על האתר כבית, המקום שאמור לקבל את כולנו בלי הסטיגמות של החברה בחוץ, שבו אנחנו יכולים להיות מי שאנחנו ולכבד זה את זה על מי שאנחנו.
ובכן, מי שחושב כך צריך להחיל את זה לכל הכיוונים. אחת הסטיגמות החזקות "שם בחוץ" היא שהישלטות= חולשה, אימפוטנטיות, חוסר יכולת להתמודד, בריחה מאחריות, פחד מהחיים, וכו' וכו'. נדמה לי שבאתר שמתיימר להיות בית מקבל, מותר לסאביות (ולסאבים) להתעצבן כשהן נתקלות גם כאן באותה סטיגמה.

.

בעיני גם מותר להתעצבן. אפילו רצוי להתעצבן.
השאלה אם לעשות את זה באופן מזלזל מבטל ולועג כמו שנעשה כאן לאורך חלק נכבד מהשרשור.

גם הודעתה האחרונה של לויילטי (שאגב היתה מופת של התנסחות, אדיבות וחן שראויה לציון בעיקר אחרי כל הרפש שהסתובב פה), הראתה שלא מדובר במישי תלושה ומעורערת, אלא פשוט במישהי שקיבלה הודעה שבאותו זמן הקפיצה אותה והרתיחה אותה עד לכדי התגובה ההיסטרית שפתחה את השרשור. אני בטוחה שכל אחת פה יכולה להיזכר באיזו שטות שבזמן שקרתה הרתיחה אותה עד כדי איבוד עשתונות (לי זה קורה כשאני על הקו עם HOT).

לטעמי הרבה מהדעות הן לגיטימיות ורצוי להביע אותן.
מה שאני לא מבינה זה למה מישהי חדשה שמפרסמת פוסט על משהו שמטריד אותה, זוכה לכזאת התייחסות.
ממש כאילו נפתחה פה תחרות עלבונות ולא פוסט עם צורך אמיתי.
newoldone
אורנוס,
פניתי אליך לא כדי שתסביר לי את GW, אלא כי אתה היית זה שייחסת את התגובות כאן לחוסר סובלנות לסגנון שליטה שונה. אני מאד מסכימה עם זאלופון שסגנון שליטה הוא לא הסיפור כאן.
חוץ מזה תודה : ) , גם לנשלטות שיודעות להגן על עצמן נעים לקבל (סוג של) גיבוי מול התקפה...

GW,
אין לי רצון להחליף אתך דעות ולהמשיך אתך בדיאלוג כלשהו.
הקש האחרון הוא החוצפה הפטרונית שלך לקבוע באיזה נשק ראוי שאשתמש מול התוקפנות שלך.

מצד שני, אני לא היחידה שלא הבנתי (לדבריך) את מה שכתבת על טבעה המולד של הנשלטת, ואף אחד לא מונע אותך מלהסביר כאן לכולם את אותן שורות מפורשות שכתבת כאן. לדבריך אתה תמיד שמח להבהיר.

(המלה "מחנך" , אגב, לקוחה מכאן:
Gentlewihp כתב/ה:
יכולתי להתעלם ולא להגיב כלל ובחרתי באופן מודע לקחת כאן תפקיד חינוכי ולהעביר מסר
newoldone
אחותופל כתב/ה:

מה שאני לא מבינה זה למה מישהי חדשה שמפרסמת פוסט על משהו שמטריד אותה, זוכה לכזאת התייחסות.
ממש כאילו נפתחה פה תחרות עלבונות ולא פוסט עם צורך אמיתי.

מה ההשערה שלך? למה זה קרה?
אחותופל
אחותופל • 14 ביולי 2009
את יודעת מה, זו שאלה מעולה!

למה באמת שחבורת בוגרות ומנוסות, נשים עצמאיות וחזקות תנקוט בכזו שפה לועגת, מתנשאת, מזלזלת ומבטלת כלפי סאבית קטנה אחת שפרסמה פוסט היסטרי??
Uranus
Uranus • 14 ביולי 2009
newoldone כתב/ה:
אורנוס, תוכל בבקשה להסביר לי, לאט, מה הקשר בין הקביעה שסאבית, כל סאבית שהיא, לא מסוגלת להתמודד עם החיים בגלל המבנה הנפשי הסאבי שאתו היא נולדה, לבין סגנון שליטה?
אני לגמרי לא מבינה את הקשר.

newoldone

התגובה שלי אלייך היתה לעומת הכתוב כאן שלא הבנתי איך אני קשור לזה.
אני לרגע לא התייחסתי בדבריי על סגנון שליטה לאמור כאן.

הכוונה שלי היתה לאופן שבו פותחת הפוסט התנסחה ממקום כביכול "קטן" מול המאסטר שלה, ונתפס על ידי אנשים שהגיבו כאן כאפסיות וחדלון אישים מצידה ויצר עוד איזושהי טרוניה סביב גברים שמחפשים כביכול סמרטוטיות.
האמירה שלי על סגנון שליטה והתנסחות מקובלים היתה בדיוק ובבלעדיות לגבי זה.

יש נשים עוצמתיות בטירוף שאוכלות בלי מלח את כל העזים הרועשות כאן ובכלל זוגות שלא צריכים להתבייש בעובדה שמה שעושה להם את זה שאחד מקטין עצמו והשני מגדיל עצמו - זה ביניהם וזה עושה להם את זה, כמה שזה ישמע לא הגיוני וכמה שזה ישמע כמו חילול כבוד האישה - יש נשים שמה שהן הכי אוהבות זה להרגיש כמו סמרטוט בקטע פטישיסטי -
מי אני או מי הם כל המלעיזים שנאמר שזה בא מאפסיות או מעיד עליה?

ולגבי ההתנסחות - יש מאות ואלפי פורומים ברחבי העולם שיש בהם משהו טכסי בין אנשים שבין היתר כולל סגנון פניה מכובד ממקום נמוך בין נשלטת לשולט ובין נשלט לשולטת.
בעיני זה יפה, יש בזה משהו מאד רומנטי אפילו לדעתי (פעם זה אפילו כאן זה היה נהוג עד שהגיע גל מוכי האגו), וזה מקובל ונהוג שגם אם זה לא מוצא חן בעיני מישהו או שזה לא הקטע שלו - הוא בטח לא בא ומחרבן לאנשים על מה שעושה להם את זה.

אני לא טוב בלקצר, מקווה שהבהרתי לך הפעם
newoldone
אורנוס,
כל מה שכתבת מקובל עלי, המחלוקת היחידה שלנו היא שאני לא חושבת שסגנון השליטה היה הטריגר לתגובות כאן.
כש loyalty תהתה מה יקרה לסאבית בלי דום מול פניה כמו שהיא קיבלה, היא לא הקטינה את עצמה מול הדום שלה (כאמור, לגיטימי בהחלט בעיני). היא הקטינה דוקא סאביות נטולות דום, שזו הקטנה שהיא לגמרי מחוץ ליחסי השליטה.
במילים אחרות היא אמרה, ואחריה גם אדונה ניסח את זה בצורה יותר מפורשת, שסאביות הן קטנות בגלל שזהו טבען, לא בגלל שהן בוחרות להתקטן מול אדונן.
לכן שאלתי אותך מה הקשר בין אמירות כאלה והתגובות שהן עוררו כאן, לבין סגנון שליטה. אני מבינה ששנינו חושבים שאין קשר.