סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בין מיזוגניה למיילדום

נילי ונילי
לפני 15 שנים • 20 באוג׳ 2008

בין מיזוגניה למיילדום

נילי ונילי • 20 באוג׳ 2008
התלבטתי קצת האם לפתוח את השרשור הזה בפורום הוותיקים ובסופו של דבר החלטתי לפתוח באלפוני.

הרבה זמן שאני מסתובבת בבלוגספירה הכלובית, קוראת בלוגים שהתוכן שלהם הוא בלתי ייאמן ונחרדת באין פוצה פה כנגדם. מעולם לא היינו מוצלחים במיוחד בלהוקיע בגלוי התנהגויות פסולות. תמיד אנחנו נזכרים באיחור, אחרי שכבר יש נפגעים.

נזכרת במעגל האור [ובמקרים נוספים, אין להכחיש שהוא לא היחיד] ובבחינה העצמית הקהילתית שעברנו. נזכרת בבושה על כך שידענו ושתקנו. כמה קל להגיד עכשיו, אחרי התפוצצות הפרשה: "הוא לא עושה בדסמ. הוא לא חלק מהקהילה, אין חלקו בקהלנו", אבל הרבה יותר קשה לעשות את ההוקעה הזו בזמן אמת, כלפי מקרים שקורים ממש ממש כעת.

אז מסתובבת בבלוגים פה, קוראת טקסטים איומים ונוראיים ותוהה האם ככה נראה הבדסמ של היום. האם זהו הפרצוף של הקהילה? האם אלו האנשים בתוכה?

לא יודעת אם אני מדמיינת וזה תמיד היה פה ככה, אבל יש לי התחושה שבזמן האחרון הטשטשו הגבולות בין מיילדום ושליטה גברית ובין מיזוגניה פשוטה. נדמה לי שפעם ידענו להבחין בצורה טובה יותר בהבדל בין השניים. נדמה לי שפעם היה לנו יותר אומץ לקום ולהגיד: "חבוב, אתה לא שולט ולא נעליים. אתה סתם חתכ'ת אפס שונא נשים שצריך לפתור את הבעיות שלו עם אמא".

פעם היה לנו יותר אומץ לקום ולהגיד בבירור: "שימו לב- זה לא בדסמ".

לא כל האנשים יודעים להבדיל בין מיילדום למיזוגניה. לא כל האנשים יודעים להבדיל בין גבר שקורא לי "זונה" מתוך אהבה ותחושת שוויון ביני ובינו ובין גבר שונא נשים, עם הפרעה פסיכולוגית שיכולה להסתיים בפגיעה חמורה בסאבית שאיתו. אנחנו חייבים לקחת אחריות ולהבהיר את ההבדל בין השניים.

מעולם לא הייתי חסידה של חופש הביטוי פה בכלוב. תחת מעטה האנונימיות הוירטואלי, יותר מדי אנשים מרשים לעצמם להגיד יותר מדי דברים שהם לא מוכנים לעמוד מאחוריהם בשם מלא. הייתי שמחה אם מדיניות המחיקה של הכלוב היתה פחות סובלנית ויותר קשוחה כלפי תכנים פוגעניים, תכנים ששונאים. אבל מוכנה להתפשר אפילו על סימון התכנים האלו בצורה ברורה כתכנים בעיתיים, עבור אלו שלא יודעים להבחין בינם ובין תכנים "רגילים".

יודעים מה? הייתי מוכנה להתפשר לפחות על התערבות גולשים בצורה קצת יותר מקפידה בתכנים שאחרים מייצרים פה. פאק, אני בטח לא היחידה שנחרדת משנאת נשים, אבל איכשהו נדמה שאחרים רואים את זה כבדיחה.

אין שום דבר מצחיק או משעשע בשנאת נשים. אין שום דבר משעשע בזליגה שלה אל תוך בדסמ. אין שום דבר משעשע בניק שמפיץ מיזוגניה ברחבי הכלוב, ואי אפשר להתייחס אליו כאל ליצן לא מזיק. אין מקום לסלחנות ואין לנו את הפריבילגיה של לעזוב אותו בשקט, מתוך התקווה שיימאס לו והוא יילך למקום אחר.

הוא לא הולך. שנאת נשים לא הולכת לשום מקום אחר. היא פה. היא זולגת לתוך מערכות היחסים שלנו. היא מטנפת את הפורומים והבלוגים פה ואנחנו יודעים ושותקים. קוראים ושותקים. מחכים למקרה ההתעללות הבא, שברור לנו שיבוא, ובינתיים- שותקים.

[פוסט תשובה לכל מי ששאל אותי למה אני נטפלת לפסיכיאטר המופרע ולמה אני חושבת שיותר אנשים צריכים להציק לו]

בלוסום​(לא בעסק)

האמת נתקלתי

בלוסום​(לא בעסק) • 20 באוג׳ 2008
במיזוגניה, אבל לא בבלוגים, כי אם בשיחות היכרות.

עוד משהו - זה יחסי. מה שלי נראה מזעזע, יתקבל בשוויון נפש אצל אחרת. רק היום קראתי בבלוג של מישהו על התיחסותו לנשלטת שלו כבעל חיים, עד עפר. זה גרם לי לרצות לצרוח! איך אפשר לקרוא לזה לאהוב? לכבד? מצד שני, יש מצב שיש פה נשלטות שלא יבינו על מה המהומה.

לא יודעת אם לזה התכוונת, אבל מקווה שנשארתי ON TOPPIC....
Mary Jane

על אף כוונותייך הטובות...

Mary Jane • 20 באוג׳ 2008
יש לתת לגיטימציה לכל קשת הדעות, גם אם הן אינן הולמות את הטוב, היפה והראוי בעינייך. ריבוי דעות והחופש להביען הם דברים חשובים מאין כמותם, אל תדחי אותם מעלייך בכזו קלות.
צריך יותר מכמה אידיוטים מזדמנים ע"מ להפעיל צנזורה על הכלל, ובכלל, מגוחך לדבר על שליטה 'אמיתית' ועל מניעים טהורים העומדים מאחוריה, שכן זהו עניין סובייקטיבי ואינדיוידואלי, הנובע מן הסבך באישיותו של האדם. לא את כולם מניעים פרחים ופרפרים בעולם אפל שכזה, וזה לחלוטין מתקבל על הדעת ואף שכיח, באם אינך מתחסדת.
    התגובה האהובה בשרשור
SPENKY{שייכת}

Re: על אף כוונותייך הטובות...

SPENKY{שייכת} • 20 באוג׳ 2008
Mary Jane כתב/ה:
יש לתת לגיטימציה לכל קשת הדעות, גם אם הן אינן הולמות את הטוב, היפה והראוי בעינייך. ריבוי דעות והחופש להביען הם דברים חשובים מאין כמותם, אל תדחי אותם מעלייך בכזו קלות.
צריך יותר מכמה אידיוטים מזדמנים ע"מ להפעיל צנזורה על הכלל, ובכלל, מגוחך לדבר על שליטה 'אמיתית' ועל מניעים טהורים העומדים מאחוריה, שכן זהו עניין סובייקטיבי ואינדיוידואלי, הנובע מן הסבך באישיותו של האדם. לא את כולם מניעים פרחים ופרפרים בעולם אפל שכזה, וזה לחלוטין מתקבל על הדעת ואף שכיח, באם אינך מתחסדת.

מרי ג'יין אפשר שאת צודקת חופש הביטוי הוא דבר טוב וראוי לתת לכל קשת הדיעות להופיע כאן כי הרי זה המקום, אבל הגענו למצב שזה הרבה מעבר לכמה אדיוטים מזדמנים , והרבה מעבר לבדסמ אקסטרימי, יש בינינו כמו שאמרה נילי שונאי נשים מתעללים, ויש כאן נשים, שאין להן אולי את מספיק הנסיון כדי להבדיל בין דום אקסטרימי - אבל שולט במהותו שמגיע ממקום של שוויון וכבוד לשונא נשים כפייתי , חסר אופי שמקומו לא עמנו אלא זקוק לטיפול.
אנחנו אכן לעיתים נותנים במה לאותם שפלים וזה מעשה שלא יעשה - אנחנו אתר של בדסמ שדוגל בשפוי בטוח ובהסכמה לא? אז מה עושים מתעללים ביננו?
* אני תוהה מה יקרה ביום שמישהי תפגע קשות או תאנס או השד יודע מה- נגיד שהיינו עסוקים בשמירה על חופש הביטוי?

* נילי תודה שהעלית את זה
לא פה שם
לא פה שם • 20 באוג׳ 2008
ציטוט: * נילי תודה שהעלית את זה

כן, תודה לנילי כי זה נושא שחשוב שיעלה.

לא מדובר באקסטרים או בבדסם שונה משלי, מדובר בתכנים של בוז ושנאה שיש כאלה שמוצאים באתר הזה במה נוחה עבורם.
תחת מסווה של בדסם וחופש הביטוי נדמה שכמעט הכל מותר.
בטי בום​(שולטת)

כפרה עליך נילי

בטי בום​(שולטת) • 20 באוג׳ 2008
פשוט בא לי לנשק אותך .
הצלחת להגדיר במילים את תחושת הגועל והקבס שאני מסתובבת איתה כבר הרבה זמן .
לצערי אני גם מגלה לשינאת נשים יש השפעה הרבה יותר מקיפה ואני מוצאת אותה אפילו בבלוגים והודעות בפורום של נשים.

Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 20 באוג׳ 2008
אני חושב שהאתר הזה הוא אחד המקומות היחידים שאני מכיר שכוללים מידה שווה של שנאת נשים ושנאת גברים גם יחד תחת אותו גג, ואני נתקל גם בבלוגים של שולטות שמזעזעים אותי בצורה דומה למה שאת מתארת כאן.

אני מעדיף להתייחס להתנהגות מתוך מקום של שנאה ורעל פשוט כמו שזה, התנהגות, ולא משנה אם זה כלפי נשים או גברים.
אני מעדיף להתייחס לזה כך בעיקר בשביל לא להכנס למצב הקבוע שמתפתח והוא הם נגד הן.
כי ההתנהגות הזו היא לא סממן גברי או נשי, אלא פשוט התנהגות שנוצרה ואפשר לפעול לתקן אותה ולמנוע את ההווצרות שלה בעתיד.

באופן אישי,
אין לי בעיה עם גבר שאומר שאשה היא רק זונה, או אישה שאומרת שגבר הוא רק צעצוע, לא בעיה ממשית בכל אופן מאחר ואני פשוט מתעלם מהם(יש כפתור כזה) או לא טורח לקרוא כל הודעה שהם מפרסמים(בשביל מה לי?), אני אומר שאין לי בעיה ממשית מאחר וגם אם הייתי משתיק את המילים שלהם לא הייתי יכול להשתיק את המחשבות שלהם, ואני מעדיף שאנשים יאמרו את שהם חושבים, בעיקר בגלל שזה עוזר לי לדעת למי להתקרב וממי להתרחק.

נושא הבא

בדסמ מהו?
תגדירי אותו ותשיגי הסכמה ואז נוכל לומר על דברים זה כן בדסמ וזה לא בדסמ.

שוויון, כבוד, אהבה?
מעלות אין ספק.
אך לא הכרח.
את ההכרח קובע רק הביקוש וההיצע.
זה למה לבדסמ יש רק שלושה כללים שכולם מסכימים עליהם כי הם באמת מהווים את הקו האדום בין מה שאנחנו עושים לבין אונס אמיתי של אדם.
באופן אישי
אני חושב שצריכים להיות רק שני כללים
בטוח, ובהסכמה.
אם זה בטוח ובהסכמה, אז זה שפוי.
וכל אחד ילך לפי הביקוש וההיצע שלו.

מעבר לתחושת סלידה מהדברים שהאנשים שדיברת עליהם כותבים בבלוג, אני לא חושב שיש מקום לומר אסור להם, אני גם לא חושב שזה דבר שמוביל לאונס או לפגיעה, לא יותר מכל דבר אחר שאנחנו עושים כאן, כי אנחנו אכן משחקים הרבה פעמים על הגבול הפיזי והנפשי.

את אלו שמפיצים את הבלותם(לדעתי) בחוצי חוצות אני מקבל,
אלו שעוטים חיוך וקושרים קשרים של רגש ונאמנות ואז מחבקים אותך עם פגיון ..אלו מפחידים אותי באמת.
אבל אותם אי אפשר לגלות עד שמאוחר מדי.
Inside your head
Inside your head • 20 באוג׳ 2008
זה נחמד, זה יפה, זה אפילו הירואי ולעיתים אף נכון לצאת חוצץ כנגד ולהוקיע מקרים שבהם ניכרת שנאה (באופן כללי, לא כלפי מגדר ספציפי).
כאן זה ניכר יותר, מאחר והמקום יוצר דחיסות אוכלוסין מסויימת בהשוואה לעולם הפתוח, והאינטנסיביות של המלל שנשפך היא גדולה יחסית.
כל ההתעסקות באחר מידי יום, התכיפות שבה נתקלים בכינויים מסויימים, בהתערבות שלהם בחיות האתר, זה יוצר מיאוס, אנטיגוניזם ולא בהכרח שנאה.
ה"קרבה" הזו מהווה כנראה סוג של לגיטימציה להוות סוג של גורם מבקר כלפי האחר ולא תמיד באופן מודע שהדברים שנאמרים הם פוגענים.
אולי החשיבה שלי יכולה להתפרש כנאיביות ואולי לא.
אך אני לחלוטין נוטה לחשוב, שהאתר מכיל אנשים בוגרים הן בגיל והן התנהגותית (או לפחות הם אמורים להיות) ושבסופו של דבר כל אדם אחראי באופן מלא למעשיו, החלטותיו, מילותיו ובחירותיו.
ואם בסופו של יום מישהו נפגע, זה בהחלט יוצר תחושה לא נעימה, אך עם זאת מצאתי לנכון לתת את מלוא הקרדיט לאותו אחד שהוא היה שם כי הוא רצה להיות שם ואם הוא נפגע זה כתוצאה מבחירות שהוא החליט עליהן ולא מתוך הכרח.
כמו שכבר אמרו כאן, מה שנכון לך לא בהכרח נכון לאחר ולהפך.
לעיתים גם לטמון את הראש בחול זו אופציה לא פחות טובה מלרדוף אחר הצדק.
לא תמיד ניתן להציל, בייחוד את אלו שלא מעוניינים שיצילו אותם.
ana
ana
ana • 20 באוג׳ 2008
בוז לאינפנטיליזם !
Mercenary​(אחר)
לפני 15 שנים • 21 באוג׳ 2008

מס שאלות למילי?

Mercenary​(אחר) • 21 באוג׳ 2008
למה הטענה מופנית רק למייל דום????

למה לא לייחס ערך מודיעיני חשוב לבלוגים בכל מה שקשור למדעי ההתנהגות וחשוב מאוד שאנשים יוציאו את המחשבות שלהם ואת התיסכול שלהם
אפילו לצרכי מ עקב וטיפול במקום להגיד אחר כך הכתובת היתה על הבלוג

האין השינאה מהווה חלק ממערכת יחסים מאזו כיסטית סאדיסטית ?????

את אולי חונכת שהכל מאהבה
אבל יש כאלה שלא וזה לגיטימי