לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פורומים מנוהלים

מעבר לקשת בענן
לפני 16 שנים • 1 במרץ 2008

Re: אליך קשת בענן

מעבר לקשת בענן • 1 במרץ 2008
*מנגינה* כתב/ה:
האתר פה יפה ומרובה בפורומים
גם ככה האנשים לא מצליחים להכנס ולהנות מכולם
עוד פורום יסרבל יותר את מה שכבר קיים
מעבר לזה איך יקראו לאותו פורום?
הרי יש כבר פורום כללי וגם פורום לא קשור מה עוד צריך לפתוח?
" פורום מצונזר" נשמע לא טוב ולא דמוקרטי!
בכל זאת אני בעד מנהלים לכל פורום קיים
האמיני לי ואני כותבת מנסיון של מנהלת קהילה במשך שנתיים,
מנהלים לפורמוים זה דבר מבורך וכמובן המנהל יבחר בקפידה ויהא אחד כזה שיפעיל מספיק שיקול דעת לא למחוק את הרוב אלא רק במקרים קיצוניים.
דעות הומוריסטיות וציניות לעיתים אפשר להשאיר זה מוסיף קצת פלפל לנכתב
ומי לא אוהב שיהיה פיקנטי? : icon_razz.gif

אני לא חושבת שהבעיה שכלובי לא מנהל טוב את הפורומים. אני חושבת שהבעיה היא אחרת.

אני חושבת שחסר סגנון אחר, דיונים מסוג אחר וכללים לגמרי אחרים, כאשר יש מקום לפורומים שבהם יוכלו לכתוב הכל.

אם המנהל שאת רואה רק יפעיל שיקול דעת של חסימה או הרחקה יש האשמה לכלובי שכרגע מפעיל שיקול דעת רחב מידי. אני מסכימה אם זאלופון שריח בית החולים, שלא מתאים בניחוח להרבה גולשים, רק מכסה על בעיה קשה אמיתית.

כאשר אנשים תרבותיים וחכמים מדברים על הכל רוב מנהלי הפורומים לא צריכים להתערב ברמה של אזהרות וחסימות.

כדי לכתוב ולהציע רעיונות לשרשורים לא צריך להיות מנהל פורום. כל אחד יכול לכתוב ולפתוח שרשור חדש או להגיב לשרשור קודם. הבעיה שאני רואה שהרבה אנשים חכמים, שקודם כתבו בכלוב וקראתי שרשורים ותגובות שלהם, הפסיקו לכתוב. בניתוח הבעיה אני קרובה יותר לדעה של זאלופון מאשר לדעה של אמוץ, שהבעיה היא שמזלזלים באנשים שכותבים וצריך לחסום או להרחיק ניקים.

אגב, הדעות ההומוריסטיות והציניות שהבאתי בדוגמא לא היו "פלפל" שנעם לכותבת. הן היו אירוניות, לעגניות, והפכו את כל דבריה לפארודיה. הן יכולות להכלל בהגדרה של פגיעות אישיות.
הבעיה היתה בפתיחת השרשור, אבל זכותה לפתוח שרשור בנושא "הבהמתיות" בכלוב. מנהל פורום טוב לא היה יכול למחוק את ההודעה שלה ולא למחוק את התגובות.

העניין בפורום תלוי באנשים. אם יגיעו אנשים מעניינים ודעות מעניינות הפורום יהיה מעניין. אני מציעה לנסות מחדש בסגנון אחר לגמרי, אבל להשאיר אפשרות לכתוב כל דבר בפורומים הקודמים בכל סגנון. אם הבעיה תהיה בשם אפשר למצוא הגדרה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 1 במרץ 2008
פעם בכמה זמן קם מישהו ומחליט שיש לו "רעיון" איך לנהל את הכלוב , כבר הציעו מנהלים , דרקטוריון , מדריכים באלפוני שיעשו "קוצ'ינג" ועוד ...
די כבר לנסות לנהל את הכלוב , ראינו אתרים אחרים בהם קמו מנהלים לפורומים והרחיקו אנשים שלא ישרו איתם קו וראינו מה קרה לאתרים האילו .
בואו נשאיר את הכלוב כמו שהוא וכל אחד ינסה לשמור על תרבות הדיון שלו , ככול שפחות יתיחסו לכל הטרולים ויפסיקו לשפוך מילים בשירשורי אכלו לי ושתו לי , יטב לכולנו .

באו נקיים דיונים אמיתיים וחשובים כמו עבד כושי עם זין ענק עדיף על שפחה אירית עם פיטמות שקועות ?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 במרץ 2008
בטי בום כתב/ה:
פעם בכמה זמן קם מישהו ומחליט שיש לו "רעיון" איך לנהל את הכלוב , כבר הציעו מנהלים , דרקטוריון , מדריכים באלפוני שיעשו "קוצ'ינג" ועוד ...
די כבר לנסות לנהל את הכלוב , ראינו אתרים אחרים בהם קמו מנהלים לפורומים והרחיקו אנשים שלא ישרו איתם קו וראינו מה קרה לאתרים האילו .
בואו נשאיר את הכלוב כמו שהוא וכל אחד ינסה לשמור על תרבות הדיון שלו , ככול שפחות יתיחסו לכל הטרולים ויפסיקו לשפוך מילים בשירשורי אכלו לי ושתו לי , יטב לכולנו .

באו נקיים דיונים אמיתיים וחשובים כמו עבד כושי עם זין ענק עדיף על שפחה אירית עם פיטמות שקועות ?

כן.
נעולה​(לא בעסק)
נעולה​(לא בעסק) • 1 במרץ 2008
פרלין כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

כן.

זה לא דיון אם יש הסכמה מקיר לקיר. icon_rolleyes.gif
מעבר לקשת בענן
אני לא חושבת שההתמקדות בשרשור הזה היא בניהול או בהרחקת אנשים.

הרעיון שלי במילים יותר ישירות הוא לנסח כמה כללים כדי ש"הקבצה א'" תגיע לפורום החדש ויהיה נעים להמשיך דיון. "הקבצה א'" של הכלוב נמצאת פה כי כולם כותבים תגובה אחת או שתיים. אני מתכוונת "בהקבצה א'" גם לבטי, לנעולה ולפרלין, שלא תומכות בפורום החדש.

עבר בקריאה טרומית חוק שיסנן את הכלוב מרוב מקומות העבודה ונותן לשר התקשורת סמכות להחליט על "תכנים לא ראויים". נוגה פתחה שרשור על החוק החדש אבל אני יודעת איך יראה השרשור אם הוא יתקדם.

מישהו ישאל:"למה מזיינים את השכל"? עוד שניים יפתחו בצ'אט על 10 עמודים מה הם עושים בלילה ואם היא רוצה אותו או הוא רוצה אותה, מישהו יזכר שאחד מהניקים העליב אותו ויתחיל במלחמה עם הניק השני וחברים שלו יצטרפו, ובין כולם תהיה תגובה בודדת שמדברת על צנזורה ברשת.

אני לא יודעת על אחרים אבל חשבתי ש"הקבצה א", שדוממת בכלוב, סוף סוף תחזור ולא תבלע בים של תגובות חסרות משמעות.
נעולה​(לא בעסק)
נעולה​(לא בעסק) • 1 במרץ 2008
מעבר לקשת בענן כתב/ה:
אני לא חושבת שההתמקדות בשרשור הזה היא בניהול או בהרחקת אנשים.

הרעיון שלי במילים יותר ישירות הוא לנסח כמה כללים כדי ש"הקבצה א'" תגיע לפורום החדש ויהיה נעים להמשיך דיון. "הקבצה א'" של הכלוב נמצאת פה כי כולם כותבים תגובה אחת או שתיים. אני מתכוונת "בהקבצה א'" גם לבטי, לנעולה ולפרלין, שלא תומכות בפורום החדש.

עבר בקריאה טרומית חוק שיסנן את הכלוב מרוב מקומות העבודה ונותן לשר התקשורת סמכות להחליט על "תכנים לא ראויים". נוגה פתחה שרשור על החוק החדש אבל אני יודעת איך יראה השרשור אם הוא יתקדם.

מישהו ישאל:"למה מזיינים את השכל"? עוד שניים יפתחו בצ'אט על 10 עמודים מה הם עושים בלילה ואם היא רוצה אותו או הוא רוצה אותה, מישהו יזכר שאחד מהניקים העליב אותו ויתחיל במלחמה עם הניק השני וחברים שלו יצטרפו, ובין כולם תהיה תגובה בודדת שמדברת על צנזורה ברשת.

אני לא יודעת על אחרים אבל חשבתי ש"הקבצה א", שדוממת בכלוב, סוף סוף תחזור ולא תבלע בים של תגובות חסרות משמעות.

אני הבעתי דיעה בנושא הכושי העדיף ההוא, לא בנושא הפורום.
לא מתנגדת לפורום חדש אבל חושבת שעוד פורום לא ישנה דבר: הים אותו הים (או אולי הביצה אותה ביצה), האנשים אותם אנשים icon_rolleyes.gif
שבוע טוב
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 1 במרץ 2008
תודה לך, צ'יטה, על עוד שרשור בנוסח 'כלובינו לאן'. באמת עברו כמעט ארבע יממות תמימות מאז נפתח השרשור האחרון בסגנון זה, והקריז כבר היה מורגש.

אני צופה שעוד יומיים עד חמישה (שהשם ירחם עלינו ויעניק לנו *אולי* שבוע) יהיה שוב עוד שרשור מלא שטנה ורעל, ולאחריו לפחות עוד שלושה-ארבעה שרשורים כגון השרשור הזה.

ואומרים שמשעמם בחיים... החיים כמטרונום.
מעבר לקשת בענן
יש דרכים לכתוב תקנון כזה שיפיל הרבה מהתגובות שלא רוצים וימשוך כותבים בסגנון אחר, אבל השאלה אם "הקבצה א'" תשתתף בפורום.

חייבים "מסה קריטית" של כותבים איכותיים, שלא יתנו לשרשורים להגיע למקומות שהגיעו השרשורים האחרים.

בתוך ביצת הכלוב יש הרבה מאוד נרקיסים יפים וחכמים.

שבוע טוב. icon_smile.gif
המלט
לפני 16 שנים • 2 במרץ 2008
המלט • 2 במרץ 2008
נשמת אפו של כל פורום באינטרנט היא תוכן הגולשים: זהו מהותו וההצדקה לקיומו. כל
התערבות "ניהולית" הינה פגיעה מידית באופיו החופשי של תוכן הגולשים, ולכן פוגעת למעשה
באתר עצמו. ההשקפה לפיה למפעילי האתרים קנויה זכות-על של עריכה ושליטה בתוכן
הגולשים -- השקפה מאד פופולרית בכלוב -- הינה השקפה לא פחות חשוכה מהשקפת הכנסיה כי רק
לכתבים דתיים יש זכות קיום. הדרך היחידה היא חופש מלא, חירות מלאה לכתוב הכל. בעל האתר
והאתר שלו אינם אלא מתווכים של דעות ורעיונות. אם דעה או ביטוי של גולש א' פוגעת בגולש ב', יוסדרו
ביניהם הענינים כמו בכל מקרה אחר של פגיעה. המחשבה שאפשר על ידי ניהול להמעיט או למנוע את
הפגיעות אינה מציאותית. אופיו של האתר נקבע על פי הגולשים בו. אם הגולשים בו בוחרים לכלות את
ימיהם בהכפשות הדדיות ובשפיכה מוקדמת של קיתונות שנאה -- את זה בעל האתר לא יוכל לשנות. אף פעם לא מדובר באחד או שניים. אי אפשר לכפות כללי כתיבה והתנהגות באינטרנט. מי שעושה כן, ימצא
עצמו עד מהרה כמו אתר פיפ: כמה נערות עובדות עם כמה מלקוחותיהם הקבועים, ללא תוכן ממשי.
הואיל ואתר אינטרנט מעונין גם להרוויח, והואיל ורווחיו יבואו לו מן הגולשים, והואיל והגולשים לא
יישארו אם יגידו להם מה לכתוב ואיך לכתוב, חייב כל בעל אתר לעשות את החשבון שלו. ניהול מביא
לאובדן תוכן, ובעקבות כך לאובדן גולשים. לחופש מלא יש מחיר, אבל זה מחיר שחייבים לשלם.
שלגי
לפני 16 שנים • 2 במרץ 2008
שלגי • 2 במרץ 2008
המלט כתב/ה:
נשמת אפו של כל פורום באינטרנט היא תוכן הגולשים: זהו מהותו וההצדקה לקיומו. כל
התערבות "ניהולית" הינה פגיעה מידית באופיו החופשי של תוכן הגולשים, ולכן פוגעת למעשה
באתר עצמו. ההשקפה לפיה למפעילי האתרים קנויה זכות-על של עריכה ושליטה בתוכן
הגולשים -- השקפה מאד פופולרית בכלוב -- הינה השקפה לא פחות חשוכה מהשקפת הכנסיה כי רק
לכתבים דתיים יש זכות קיום. הדרך היחידה היא חופש מלא, חירות מלאה לכתוב הכל. בעל האתר
והאתר שלו אינם אלא מתווכים של דעות ורעיונות. אם דעה או ביטוי של גולש א' פוגעת בגולש ב', יוסדרו
ביניהם הענינים כמו בכל מקרה אחר של פגיעה. המחשבה שאפשר על ידי ניהול להמעיט או למנוע את
הפגיעות אינה מציאותית. אופיו של האתר נקבע על פי הגולשים בו. אם הגולשים בו בוחרים לכלות את
ימיהם בהכפשות הדדיות ובשפיכה מוקדמת של קיתונות שנאה -- את זה בעל האתר לא יוכל לשנות. אף פעם לא מדובר באחד או שניים. אי אפשר לכפות כללי כתיבה והתנהגות באינטרנט. מי שעושה כן, ימצא
עצמו עד מהרה כמו אתר פיפ: כמה נערות עובדות עם כמה מלקוחותיהם הקבועים, ללא תוכן ממשי.
הואיל ואתר אינטרנט מעונין גם להרוויח, והואיל ורווחיו יבואו לו מן הגולשים, והואיל והגולשים לא
יישארו אם יגידו להם מה לכתוב ואיך לכתוב, חייב כל בעל אתר לעשות את החשבון שלו. ניהול מביא
לאובדן תוכן, ובעקבות כך לאובדן גולשים. לחופש מלא יש מחיר, אבל זה מחיר שחייבים לשלם.

כל מה שכתב המלט נכון לטעמי, אלא שכאן חברי "הקבצה א'"
(אלה שבעיני הם כאלה לפחות, הרי מי יקבע מיהם והקוויאר של אחד הוא סתם ביצי דגים מסריחות לאחר)
- או שנחסמו מהאתר, או שהפסיקו להביע את דעותיהם האמיתיות מתוך ידיעה שהם לא יעברו את משוכת הקונצנזוס של הכלוב.
הכלוב הוא הקונצנזוס ומשום שהוא כזה יש מחיר לשלם, והמחיר הוא הבינוניות.
ועדיין, כאן נמצאים כולם, וזה כל היופי ואני אישית מעדיפה לשלם בכמה טרולים על פני תשלום בעוד צנזורה וסו קולד אליטיזם.