סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחדל מבחינת רשימת תפוצת מיילים!

מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 18 באוק׳ 2007

מחדל מבחינת רשימת תפוצת מיילים!

מיתוסית​(שולטת) • 18 באוק׳ 2007
קיבלתי מייל היום בבוקר ללא שום תוכן למעט מאות כתובות מייל שאותן זיהיתי ככתובות מייל של אנשים מהקהילה.
הנחתי שזה מפה מאחר וישנם שם ניקים שעד כמה שידוע לי כותבים כאן ולא באתר אחר שאני גם רשומה בו.
לפחות חצי מכתובות המייל שם רשומות בצמוד לשמות האמיתיים והמלאים של האנשים.

אותי זה מדאיג מאוד מאחר וממש לא מתחשק לי שידעו מי אני, אני שומרת מאוד על הפרטיות שלי ועל הדיסקרטיות שלי והסיבה שהכנסתי מייל אמיתי זה בגלל שידעתי שהכתובת היא לעיניי מנהלי האתר בלבד.
האם יש כאן אנשים נוספים שקיבלו מייל מהסוג הזה?!
האם אותם אנשים רשומים באתרים נוספים?

האם יכול להיות שרשימת התפוצה הזאת נגנבה על ידי אי אלו גורמים או נשלחה על ידי מועדון זה או אחר ששכח לסמן את האופציה שבה לא יוכלו הנמענים לראות את כל הרשימה?

אני חושבת שאולי זה מאחד המועדונים כדוגמת הנו לימיט ששם שמתי את המייל שלי (לא זכרו לי אם גם לדאנג'ן), מאחר וכשסרקתי את המיילים שם, מצאתי גם את הכתובת של אתר "לילה"- אתר מסיבות ובילויים.

אם מישהו רוצה, אני מוכנה לציין את הניקים שנתקלתי בהם במכתב ללא כמובן המייל שלהם icon_cool.gif
המלט
המלט • 18 באוק׳ 2007
זה בדיוק ההיפך ממחדל! זה מעשה נפשע ונורא!

כחולית, את נשמעת כאילו הצניחו אותך לתוך סצנת המועדונים מאיזשהו כוכב נזירי. את לא יודעת
שמועדונים מתחזקים רשימות-קשר? את רוצה לשמור על פרטיותך? אז אל תמסרי למועדון --
לשום מועדון -- את שמך הפרטי, ועוד פרטים מזהים. עד כדי כך פשוט.
מיתוסית​(שולטת)
לא מסרתי את שמי המלא או הפרטי לאף מקום.
מסרתי רק כתובת מייל.

ובכל זאת, בגלל שמדובר במצב רגיש, אף אחד לא היה רוצה שהמייל שלו יסתובב חופשי וייחשף לעיניים שלא צריכות לראות.
מה גם שמדובר בהפרת הפרטיות של האנשים - בדסמים או לא.
ואם זה קרה בגלל טעות של מי מהנוגעים בדבר- מן הראוי שיתקנו אותה.

המייל נשלח מהכתובת:

Israeli Lecturers <on@onp.co.il>

הבנתי ש: Israeli Lecturers זו חברה עם שרת שמפיצה מיילים עבור גורמים שונים (אם הבנתי נכון).
ככל הנראה החברה הזאת הפיצה או רצתה להפיץ לרשימת המיילים חומר פרסומי כלשהו מאתר המרצים הזה, אלא שאותו חומר פרסומי לא הגיע אליי (או שהגיע ומחקתי מייד כי חשבתי שזה ספאם ולא שמתי לב).
השאלה היא איך הרשימה הזאת הגיע לידיהם ולמה?

זה האתר:

http://onp.co.il/

אין לי מושג איך המייל שלי הגיע אליהם ולמה, מעולם לא שמעתי על האתר הזה..

אני חוזרת ואומרת: לפחות חצי מהרשימה מלאה בשמות מלאים של שמות פרטיים ושמות משפחה של אנשים שלפחות את חלקם אני מזהה כאנשי בדסמ.
בבקשה תבדקו אם קיבלתם את המייל הזה.
ככל שיותר אנשים יזהו את עצמם ככאלה שקיבלו את המייל הזה, כך יקל עלינו לאתר את המקור שהדליף ואת המכנה המשותף- מלבד הבדסמ.
אליסון
אליסון • 18 באוק׳ 2007
קל מאוד לבדוק אם אנחנו במייל. נכנסתי לאי מייל שלי וראיתי שלא קיבלתי את המייל המדובר.
אני לא יודעת אם יעזור לכם לדעת גם מי לא קיבל את המייל המדובר.
נסו לראות מה המכנה המשותף בין כל אלה שקיבלו את המייל ונסו לחשוב למי נתתם מידע.
THE NO LIMIT

חשיבות שמירת הפרטיות בקהילה

THE NO LIMIT • 18 באוק׳ 2007
ראשית, אנו צוות הנו-לימיט חושב שהודעתה של כחולית חשובה ורצויה ועל כך תודתנו לך.
פרטיות אנשי הקהילה ושמירה על מידע הנמסר לידיהם של מקבלי המידע הינו ערך עליון בקהילה.
האמון של אנשי הקהילה המוסרים מידע אישי לנו הינו החוט המקשר את הקהילה.

הודעה מעין זו מחייבת את כל העוסקים בתחום לעשות בדיקה ולוודא שלא נחשף שום פרט דרכם.
ואכן, כפי שנבדק עם כחולית, התברר כי לנו צוות הנו-לימיט אין קשר להודעה זו שנשלחה אליה
וראוי יהיה אם כולם יבדקו את עצמם כדי לוודא שלא תהיה פגיעה באנשי הקהילה ובפרטיותם.

בכבוד והערכה

צוות הנו-לימיט
FrozenLips
FrozenLips • 18 באוק׳ 2007
ובאופן כללי זה לקח חשוב לחיים:

כששולחים אי מייל לרשימת תפוצה, גם של חברים, השתמשו ב BCC (blind carbon copy) כדי לא לחשוף אי מיילים, וגם כדי לדאוג שאם המייל יעבור לאנשים אחרים, כתובות המייל שלכם ולשל חבריכם לא יגיעו לספאמרים זדוניים.

וכן - לא לתת פרטים למועדונים.

פרוזן
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 18 באוק׳ 2007
אני קיבלתי את הרשימה ודי נדהמתי . אני נוטה לחשוב שזה משועמם/ממת חדש/ה ולא מועדון בדסמ כלשהו
לשמחתי בחרתי במייל ללא שם מלא וניק מישני . ישנם רבים שנחשפו שם בניק ואף שמות מלאים
יחד עם מיילים ונילים ואף מערכת "סגנון" של מעריב.
מי הפרוורט
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 18 באוק׳ 2007
אני מאלה שלא קיבלו את המייל ואני מוותיקות הכלוב ומבאות הנו לימיט, כך שברור לי שזה לא נשלח מהכלוב או מהלימיט.
מיתוסית​(שולטת)
המייל שלי שרשום שם הוא לא המייל שנתתי לנו לימיט.

בנוסף, הבנתי מהנו לימיט שיש שם כמה מיילים לא מעודנכים במיוחד, כך שכנראה מדובר ברשימה ישנה יחסית.
קליבר​(שולט)

אבל מה הבעיה ?

קליבר​(שולט) • 18 באוק׳ 2007
פיתחו מייל "סליזי " באחד האתרים חינמים , רק וודאו שהשם שלכם לא מופיע אלא רק הניק , ואז לא תדאגו מרשימות תפוצה , זבל וכד' .