צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אחריות סאבית

red-cell​(מזוכיסט)
לפני 16 שנים • 1 באוג׳ 2007
red-cell​(מזוכיסט) • 1 באוג׳ 2007
זהו נושא חשוב מאין כמוהו, תודה צ'יטה שהעלת אותו. אני הולך לכתוב פה כמה דברים שאולי ירגיזו חלק מכם אבל אין ברירה, אנחנו עוסקים ביחסי שליטה ואל תשכחו את זה.

קוויני צודקת, האחריות מספר אחת של הסאב\ית היא לדאוג לשמור על עצמם, מכל הבחינות, פיזית, נפשית, כלכלית וכו'. מעבר לכך, צ'יטה ידידי, כתבת כמה דברים שלא קשורים לקשר בדסמ"י אלא לקשר בכלל. שליטה מלמטה כפי שתארת היא לא אחריות של סאבית אלא תופעה נפוצה שאליה נופלים דומים לא מנוסים. זה אולי קינקי אבל זה לא יחסי שליטה. אתה גם קצת מבלבל בין תקשורת בין דום לסאבית לבין שליטה מלמטה, יש בינהם הבדל עצום. אני אנסה להבהיר בהמשך.

מעבר לכך לסאבים\יות יש עוד מספר תחומי אחריות חשובים:

1) לידע את הדו\מית שהם לא מסוגלים לעמוד במשימה, כאב, חוסר נוחות או כל דבר אחר מבלי להתבייש. כמובן שיש לספק את הסיבה המנומקת. אחד הדברים המאוד נפוצים הוא לא לידע את הדום שמא נחשב לסאב\ית לא טובים או למתבכיינים. נפוצים המקרים בהם סאב תלוי בצורה לא נוחה לזמן ממושך, הידיים נרדמות ולפעמים גם אברים אחרים. לזמן ממושך זה לא בריא. על הסאב ליידע את הדום שלו מבלי להתבייש.
לדוגמה: אני למשל איבדתי תחושה בבהונות הרגליים למשך שנה וחצי בגלל עמידה על ברכי לזמן ממושך מידי. למזלי התחושה חזרה לאט לאט אבל למדתי מזה הרבה. איבוד תחושה בידיים לזמן ממושך היא תופעה לא נדירה. לא תמיד הדומים יודעים מה עובר אצלך בגוף, אפילו אם הם מנוסים, בשביל זה לכולנו יש פה ומוח להשתמש בהם.
יש פעילויות, בד"כ בתחום ה- edge play אבל לא רק, שמתאימות למצבים מסויימים. לא תמיד הסאב נמצא ב- set of mind הנכון. אחריות הסאב ליידע את הדום על אי יכולתו לעמוד בפעילות מסויימת ולתת נימוק מספק, אי יכולת נפשית (לחץ בעבודה, דיכאון, מצב רוח רע) זמן, כאבים פיזים (כאב בטן, כאבי מחזור, סתם כאב ראש). בפעילות יותר קיצונית כמובן צריך את ה- set of mind הנכון, לפעמים הדום מזהה, לפעמים לא. סאבים מנוסים יודעים להחביא קשיים שלהם ובכל זאת לבצע פעילות כפי שדרש מהם הדום, לא תמיד זה בריא פיזית או נפשית. שוב, זהו תחום שסאבים נופלים בו לא מעט.

2) אחריות הסאב\ית היא לתת פידבק לדום, מה עבר עליו\יה בזמן פעילות מסוימת, משהו חדש שהם עשו, היה לו\ה נוח עם זה, אהבו את זה, זה לא כאב מספיק, זה כאב יותר מידי, גבולות נמתחו וכו. הדום ישמע, ויעשה עם זה מה שהוא רוצה (זה כבר קשור לאחריות הדום, פוסט נפרד?). פידבק זה כלי חשוב מאוד ובניגוד לשליטה מלמטה זהו כלי שמאפשר תקשורת בין הדום לסאב.

3) הסאב\ית אחראים ליידע את הדום בקשיים נפשים שנובעים מפעילות מסויימת שבוצעה או עומדת להתבצע. הדום יחליט האם להמשיך או לחזור על אותה פעילות או לא (שוב, אחריות הדום)

4) הסאב\ית אחראי לבצע בדקדקנות יתר כל משימה שהוטלה עליו ע"י הדום.

5) הסאב\ית אחראי לחשוב.

6) הסאב\ית אחראי ללמוד ולהתפתח

7) לסאב\ית יש אחריות על הקשר והסובב אותו בדיוק כמו לדום, לא פחות ולא יותר.

icon_cool.gif לסאב\ית יש אחריות על בריאותו

9) קשר בין דומית\ם לסאב\ית הוא קשר מתפתח ותוך כדי התפתחות מערכת היחסים דברים משתנים. דברים שהיו נכונים לתחילת הקשר לא בהכרח נכונים להמשכו, וזה לא קשור לשליטה מלמטה. הדום יכול להרחיב את תחום המרחב של הסאב ומשחרר קצת את הרצועות וזה לא בגלל שהסאב הצליח לסדר לעצמו הקלות וזה לא בגלל שליטה מלמטה אלא דווקא בגלל שיש כאן אלמנט של חינוך והגעה למצב שבו הדום סומך יותר על הסאב ועל כן כביכול נותן יותר חופש, יותר סמכויות להחליט ויותר אחריות. בקשר נכון ואמיתי זאת אינה שליטה מלמטה.

נכון, דום\ית טובים נותנים לסאבים שלהם מה שהם צריכים, לא מה שהם רוצים.
סאבים טובים לא מנסים לשלוט מלמטה, אם אתה שולט מלמטה אתה בעצם מרמה את עצמך ובסופו של דבר רמאות עצמית פוגעת בעיקר בעצמך...
עינבר
לפני 16 שנים • 1 באוג׳ 2007

Re: אני חושבת שזה פשוט שאלה של תקשורת

עינבר • 1 באוג׳ 2007
Queeny כתב/ה:
עינבל כתב/ה:

מעבר לזה, אני מאוד מסכימה עם קווינסי, שתמיד כותבת לעניין.

תודה!
אבל הטעות נפוצה (מדי). קוויני - ואני אחת אחרת.
icon_smile.gif

icon_redface.gif

אני מבטיחה לא לטעות שוב.

ושוב, אני מאוד מסכימה עם כל מילה שלך: קודם כל על עצמה

Queeny כתב/ה:
(כל הנאמר לעיל ניתן להיקרא גם בלשון זכר)
האחריות של הסאבית היא קודם כל לשמור על עצמה.
סאבית צריכה להיות מודעת לרצונותיה ולצרכיה הרבה לפני שהיא מודעת לצרכיו ורצונותיו של הדום שלה. אם הסאבית לא תכיר את עצמה, היא לא תוכל להנחות את הדום שלה להכיר אותה ולשמור עליה. והיא הרי רכושו החשוב ביותר!
לסאבית שמכירה את עצמה ויודעת מה הגבולות שלה יהיה קל יותר לראות מתי הדום שלה משחק, בוחן את גבולותיה, מותח אותם - בתחום המותר, ומתי הוא עובר אותם בצורה שערורייתית.
דום שרוצה סאבית ללא גבולות וללא "שליטה מלמטה" (איזה ביטוי מכוער ומזעזע כשמדברים על מערכות יחסים, שהן מורכבות בהרבה משולט-נשלט נטו) הוא דום שרוצה צעצוע, ולא סאבית. דום שלא רואה שיש מולו בן אדם.

אני רק אוסיף שתהליך פיתוח המודעות וההכרות עם עצמך כסאבית לוקח זמן.
אם אסתכל על עצמי, בהתחלה אפילו לא ידעתי מה אני לא יודעת וצריכה ללמוד,
חשבתי שברגע שהבנתי שאני אובת את המשחק שנותנים שליטה לשולט,
ונהנים מהכאב ומתגרים ממנו, אני כבר מספיק מודעת ויכולה להתמודד עם הכל.
צ'יטה​(שולט)
לפני 16 שנים • 2 באוג׳ 2007
צ'יטה​(שולט) • 2 באוג׳ 2007
תודה רד סל על תגובתך המושקעת והמלמדת.
מן הסתם אנחנו חלוקים פה ושם, ודווקא לכן, חשוב שקול שנינו {ולא רק} יישמע.
תודה