ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 17 שנים • 7 בדצמ׳ 2006

מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

כמו בכל תחום בחיים, כך גם בבדסמ, ניתן לפרש סיטואציות זהות ביותר מדרך אחת. הכל עניין של זוית ראייה ונקודת מבט.

לדוגמא - שני בני זוג יושבים במכונית, האחד במושב הנהג והשני לידו. יש שיראו את הנהג בתור "השולט", ההגה בידיים שלו, ואת זה שלידו בתור ה"נשלט". יש שיפרשו את הסיטואציה בצורה הפוכה לגמרי, זה שיושב מאחורי ההגה בעצם משרת את זה שלידו, בעוד שהנ"ל יושב לו ברוגע ונהנה מהנסיעה, סטייל בוס ונהג בוס.

דוגמא שניה - ישנם זוגות שנהנים מקצת פומביות בבדסמ שלהם. כאשר הם מגיעים למסעדה, הצד הנשלט לא רשאי לדבר עם המלצר. כל דבר שהוא רוצה להזמין צריך לעבור דרך הצד השולט. כמו ילד קטן שצריך לבקש הכל מההורה שלו, מהשולט שלו.
לעומת זאת ישנם זוגות שאצלהם הצד השולט ירצה דווקא שהצד הנשלט יבצע את ההזמנה מהמלצר. זה יהיה השירות של הצד הנשלט עבור הצד השולט.

אי לכך ובהתאם לזאת - כל עניין ההגדרות בבדסמ (שולט / נשלט / מאסטר / דום / שפחה / סאבית וכו`...) נזיל וגמיש עד מאד. אין ממש ערך לכל ההגדרות והתארים למינהם. יכול בהחלט להווצר מצב ש"שולט" יכיר "נשלטת", אבל הבדסמ שלו שונה שמים וארץ מהבדסמ שלה. ממש בשר וחלב.

לי למשל אין כל התנגדות להכיר בחורה דומיננטית... אם הנ"ל תסתדר עם האופי שלי - אדרבא.
יש הרבה נשלטות שקוסם להן העניין שהמאסטר שלהן לוקח אותן תחת חסותו ומנהל להן את החיים... לי אין כל התנגדות שבת הזוג תהיה המנהלת האדמיניסטרטיבית שלי... כי בסכ"ה הכל עניין של זוית ראיה... יש שקוראים לזה מנהלת אדמינסטרטיבית ויש שקוראים לזה מזכירה, סוג של שירות.

השורה התחתונה היא שכל עניין התארים וההגדרות ממש לא מוסיף ואף גורע, ויכול רק לחבל בהיכרות של כמה זוגות פונטציאלים בקהילת הבדסמ.
מה גם שאנשים שמכתירים עצמם בתארים כאלו ואחרים "נכנסים לתפקיד". מגלמים את "התפקיד".
משתעבדים להגדרה, כאשר ההפך הוא הנכון. אנחנו לא אמורים להיות עבדים להגדרה, ההגדרה צריכה לשרת אותנו, אך לא כך הדבר.

דוגמא מהחיים - אם למשל הסאבית שרויה במשבר, לגיטימי שהיא תפנה למאסטר שלה לבקש עזרה ותמיכה. אך מה אם המצב היה הפוך? יש לא מעט "שולטים" שהיו פשוט משתעבדים להגדרה, לתפקיד, חיים בשקר, אוכלים את הכובע או את הכתר אם תרצו, ולא היו פונים כלל לסאבית שלהם. לא היו משתפים, כי הם הרי "מאסטרים", הם ברזל, הם לא חלשים.
    התגובה האהובה בשרשור
שם מתחתיו

זוית ראיה יפה

שם מתחתיו • 7 בדצמ׳ 2006
דוק אני מסכימה איתך
מהרגע שחיפשתי לעצמי אדון היה לי ברור שאינני מכתירה אותנו עם מיני תארים שלא התאימו לי
תמיד אדע מה מקומו של אדוני ומה הכבוד שהוא ראוי לו ועד כמה אני רוצה להתמסר אליו גם אם לא אכנה אותו אדוני בכל משפט שהוציא מפי.
להפך אדון שדורש זאת משדר חוסר ביטחון מסוים בעצמו ואולי גם בסאבית שלו
ברור לו שאם היא לא תשתמש בצרוף המילים " כן אדוני" בתדירות, היא אולי תשכח מי הוא מולה.
מעבר לזה אני גם מצהירה שאינני רוצה להקרא שפחה, זונה , כלבה או מונחים מהסוג הזה.
לא רואה בזה טעם.
גם אם אדוני יקרא לי בשמי זה לא יגרה ולו במעט מהתמסרותי אליו.
גם אני בעד הקמת " אגודה לביטול התארים הבסדמיים" , יפה שעה אחת קודם. icon_smile.gif
מביט לרגע

Re: מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

מביט לרגע • 7 בדצמ׳ 2006
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:

אך מה אם המצב היה הפוך? יש לא מעט "שולטים" שהיו פשוט משתעבדים להגדרה, לתפקיד, חיים בשקר, אוכלים את הכובע או את הכתר אם תרצו, ולא היו פונים כלל לסאבית שלהם. לא היו משתפים, כי הם הרי "מאסטרים", הם ברזל, הם לא חלשים.

העניין הזה עולה בוריאציות שונות מפעם לפעם והאמת אני אישית ממש לא מבין את זה.
הסאבית שלי היא קודם כל בת הזוג שלי , והיא הראשונה שאיתה אני אחלוק את חיי , ובפרט
אם יש לי קושי מסויים. האם זו חולשה ? בעיניי להיפך . זו הזוגיות הכי בסיסית והכי בריאה שיש.
אני לא מצפה מבת הזוג שלי שתהיה מושלמת , וזה נראה לי ממש מגוחך להציג את עצמך כ"ברזל"
או כ"לא חלש" אף פעם. בסופו של דבר מי שמתיימר לכך הוא כנראה זה שהכי רחוק מלהיות "לא חלש" ....
huan
huan • 7 בדצמ׳ 2006
הטעות הבסיסית שלך דוקטור היא שההגדרות יוצרות ומעצבות את האדם ולא להפך....האנשים פה בכלוב מתנהגים בדרך מסויימת ושואפים להתנהג בדרך מסויים כתוצאה מהשקפה מסויימת על איך הם רוצים שהחברה תראה אותם ואיך החברה רואה אותם(חוץ מהמעטים יחסית שנאמנים לעצמם).
שולט,מתחלף,נשלטת כל אלה הם רק שמות שנתנו לדפוסי התנהגות...או ליתר דיוק לשאיפה לדפוסי התנהגות מסויימים ולא יותר מיזה.
גם עם כולם יסירו את אותם תארים והגדרות הדפוסם עדיין ישארו ותוך זמן קצר יווצר מילים וביטויים חדשים בכדי לתאר אותם.

באותה נימה אפשר להסיר את שמות ההעמים והלאומים אך זה לא ישנה דבר ותוך זמן קצר הם יוחלפו בשמות אחרים.

אדון זה רק מילה....האדם העומד מאחורי מילה זאת ודפוסי החשיבה וההתנהגות תלויי הקונטקס החברתי-לא.
Tuff​(שולט)
Tuff​(שולט) • 7 בדצמ׳ 2006
מסכים עם חואן.

ואם אתרגם למילים פשוטות את מה שהוא אומר, אז כשולט, אני קובע אם אני מעדיף להזמין במסעדה או לתת לשפחה שלי לשרת אותי ולהזמין עבורי. כנישלטת, השפחה שלי רוצה שאני אחליט. אין לה שאיפה מסויימת שהיא מביאה מהבית להזמין עבורי במסעדה או שאני אזמין. יש לה שאיפה לתת לי להחליט עבורנו מי מזמין.

ובלי קשר, בזוגיות, אני מאמין ששולט חייב לשתף את בת זוגתו ברגעים הקשים.
לדעתי שולט שלא מנצל את יכולותיה של שפחתו, כולל היכולת שלה להקשיב ולעוץ עיצה, הוא טיפש.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
פרח,
כהמשך לדברייך,
אכן מעשים עדיפים על-פני מילים.
אני לא אומר לבטל כליל את התארים, זה כייף להשתעשע איתם בתוך סשן, בתוך "משחק התפקידים".
החיים האמיתיים לעומת זאת זה כבר עניין קצת אחר.

ערן,
ציטוט: אני לא מצפה מבת הזוג שלי שתהיה מושלמת , וזה נראה לי ממש מגוחך להציג את עצמך כ"ברזל" או כ"לא חלש" אף פעם...

גם לי, אבל יש לא מעט שגורסים אחרת. חיים בסרט. (יצא חרוז icon_razz.gif )

Tuff,
זה בדיוק העניין.
ציטוט: כשולט, אני קובע אם אני מעדיף להזמין במסעדה או לתת לשפחה שלי לשרת אותי ולהזמין עבורי.

זה מה שעבורך "התואר" מסמל. זה מה שעומד עבורך מאחוריו.
יכול מאד להיות שתכיר סאבית אחרת שזה יהיה ההפך הגמור מ"שולט" עבורה.
אם לצורך הדוגמא אתה מאלו שמעדיפים שישרתו אותם ויזמינו עבורם והיא מאלו שמעדיפות להרגיש "קטנות" ושהאדון יזמין עבורן, במה עזרו התארים וההגדרות? אתה "שולט" והיא "נשלטת", אבל כל קשר בינכם מקרי בהחלט איך שאומרים.
אותו דבר לגבי הדוגמא עם הנהיגה ועם עוד מלא סיטואציות של החיים האמיתיים.

חואן,
ציטוט: שולט,מתחלף,נשלטת כל אלה הם רק שמות שנתנו לדפוסי התנהגות

שוב, זה בדיוק העניין, הכל תלוי בזוית הראיה.
פשוט אעשה העתק-הדבק:
ציטוט: יכול מאד להיות ששולט מסוים יכיר סאבית שזה יהיה ההפך הגמור מ"שולט" עבורה.
אם לצורך הדוגמא הוא מאלו שמעדיפים שישרתו אותם ויזמינו עבורם והיא מאלו שמעדיפות להרגיש "קטנות" ושהאדון יזמין עבורן, במה עזרו התארים וההגדרות? אתה "שולט" והיא "נשלטת", אבל כל קשר בינהם מקרי בהחלט איך שאומרים.
אותו דבר לגבי הדוגמא עם הנהיגה ועם עוד מלא סיטואציות של החיים האמיתיים.
בוגדנית קטנטנה

דוק

בוגדנית קטנטנה • 7 בדצמ׳ 2006
אתה יודע שאני אישית לא אמורה להעריך אותך (במיוחד אחרי שאמרת לי ללמוד לדבר ואז לחזור אליך...)
ועדיין, הדברים שאתה אומר כל כך נכונים, כל כך פשוטים וכנים.
הבעיה, בעייני היא דווקא בנשלטות-צעצוע, אלו שלא מבינות את הבדס"ם כדרך חיים, אלו שחושבות שזה משחק מעניין וונרתק (נראה לי שאני שם, בין הבעיתיות..)
למה הן, ז"א, אנחנו בעיתיות?
כי אנחנו אגואיסטיות: כן, כן, בנות שחושבות שהבדס"ם הוא רק תוספת לחייהן לא יתנו את כל כולן למאסטר שלהן, אלא יתרכזו בעצמן, בהנאה שלהן, בפתרון שהוא מספק להן....

ככה אני רואה את זה, לא שזה משהו רע, אבל בכלליות לפי דעתי הסיטואציה של שולט שנותן לסאבית שלו מרחב לנהל גם משהו מחייו, הוא שולט שיודע שהסאבית שלו רצינית.

ואתה יודע מה? הוצאת את הצד המעמיק שלי!
אני גאה בי!
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 בדצמ׳ 2006
ה"שולט" ליד הניק שלי בסך הכל מציין את הצד שאליו אני נמשך ביחסים בדסמיים, ומן הסתם גם את המין שלי. ככזה, הוא כשלעצמו לא מפריע לי ולא מנהל לי שום דבר. הפרשנות שאני או אחרים יכולים לתת לו היא זו שעשויה להפריע, כפי שבדוגמה שהבאת ה"שולט" מפרש את תארו כ"סופרמן" שאסור לו להראות חולשה.
הפתרון בעיניי אינו להתנער מהתווית אלא פשוט לא לפרש אותה בצורות שלא מתאימות לך ולהתנער מפירושים של אחרים, ואולי גם מהאחרים עצמם, אם הם מייחסים לתווית שלך תכונות מיותרות. אם נמשיך את הדוגמה - אני לא חושב שה"שולטות" שלי הופכת אותי לאדם "חזק", ואני לא חושב שאדם "חזק" לא יכול לפנות לאנשים קרובים אליו ולדבר על מה שכואב לו. לפיכך בוודאי ובוודאי שאני לא מפרש את הגדרתי העצמית כ"דום" בתור משהו שאמור למנוע ממני לפנות לסאבית שלי לסיוע. באותו אופן, סאבית שסבורה שזה יהיה גילוי חולשה מצדי, פשוט לא תהיה סאבית שלי. לא יהיה לי חפץ בה. לא התואר המכריז על זהותי הבדסמי הוא הבעיה, אלא פירושים מסוימים שלו.
ginger
לפני 17 שנים • 8 בדצמ׳ 2006
ginger • 8 בדצמ׳ 2006
אתה יודע מפוצל, היתה לנו שיחה על זה פעם, אמנם מזווית מעט שונה של גישה, אבל אולי השיחה תוכל לתרום משהו.
היא כאן :
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=8649&postdays=0&postorder=asc&start=0

מעבר לכך רציתי להביא דבר מה לידי מחשבה.
הגדרה עושה שני דברים - היא מפרידה אותך מכלל גדול יותר ובכך מדגישה הבדלים
ומצד שני מאגדת קבוצה על פי המשותף לכל הפרטים בה.
הגדרות הן מושגים שטוב להשתמש בהם כשקנה המידה עצום ואתה צריך לצמצם מידע.
הם מושגים לא טובים כאשר מדובר בקנה מידה קטן יותר שמנסה למשל לבחון התנהגות פרטית.
מכאן, שהגדרות יכולות להועיל מצד אחד ומן הצד השני להרוס.
תלוי, כפי שאתה אומר, מאין מסתכלים על זה icon_smile.gif

אם לרדת מהרמה הזו אל הבדסמ, כשאדם נקרא "שולט" (או כל דבר אחר) הוא מנסה להדגיש תכונה דומיננטית בו.
לאפיין אותו על פי משהו מהותי ומרכזי, ובכך מתעלם משאר התכונות הקיימות בו (רגישות, הזדקקות וכו')
לכן האמת מידה דרכה אתה מנסה לבחון משהו, צריכה לקחת בחשבון את הקנה מידה בו אתה מעוניין לדון.

אולי אפשר לגזור מכך כי זה בסדר ומותר להיקרא "שולט" (או כל דבר אחר) ובעת ובעונה אחת, גם לא להתאים בדיוק למסגרת.
אפשר שרק פינה אחת תתאים. (אך לפחות פינה אחת)

עד כאן...

ג'ינג'ר.
vertigoo
לפני 17 שנים • 8 בדצמ׳ 2006

יפה כתבת ויפה הוסיפו

vertigoo • 8 בדצמ׳ 2006
נראה כי הכל כבר נאמר
אהבתי את הכנות לשוך דברים הנחשבים לפעמים כ"חלשים" ולהראות את החוזק שבהן
ואני מסכים מאוד עם הבוגדנית הקטנה שהכל מתחיל מנשים שרוצות אך ורק מה שהן מחפשות, אגואיסטיות לשמה. אי היכולת לראות בשולט כאדם בשר ודם.
ומה לעשות גם לנו יש חולשות אך לא תמיד אנו יודעים לדבר עליהם (זו הסיבה שרבים הגברים שמקבלים את התקף הלב בגיל צעיר) שומרים הכל בבטן