לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על שליטים מסוכנים ועל אנשים שמנסים לנהל את הקהילה

רפאל
לפני 17 שנים • 17 בספט׳ 2006

על שליטים מסוכנים ועל אנשים שמנסים לנהל את הקהילה

רפאל • 17 בספט׳ 2006
ההודעה הזו מתייחסת לשרשור "המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)".
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=16183&start=0

בשרשור הזה "השליטה" שלנו הכריזה שבמפגש פרטי הוחלט על הצורך הקהילתי להקים בכלוב פורום לסאביות בלבד, ומערך של חונכות לסאביות חדשות בקהילה. כתגובה להכרזה זו נכתבו אינספור הודעות ביקורת. בעיקר הודעות ביקורת. ביקורות ענייניות מאוד. חלקן טכניות, אך החשובות בהן - ביקורות עקרוניות. ביקורות על הבעיתיות הרבה שיש במיסוד של הקהילה, בהשתלטות על הקהילה, ובחוצפה שקבוצה פרטית שמה לעצמה כמטרה לקבל החלטות בעניינים קהילתיים. הדבר המדהים הוא שחרף כל הביקורות "השליטה" שלנו נשארה בשלה. היא ביטלה את עיקר דברי הביקורת כאילו לא היו מבחינתה אלא המלצה. וכאילו היא עצמה לא היתה פחות מאשר הפוסקת הראשית בישראל לענייני בדס"מ.

דבר מעניין נוסף באותו שרשור הוא סוג של ניגודי דברים. כך אנחנו מוצאים בהודעה הפותחת של השליטה את המשפטים הבאים:
השליטה כתב/ה:

• האם הוא מדבר על הדדיות או שמראש הוא מנמיך אותך למקום בו הוא יקבע, יוביל, יחליט, והתפקיד שלך הוא רק לציית.

• הישמרי מדום שמגיב בברוטליות ובדורסניות כאשר אינך מסכימה לדעתו.

• הישמרי מדום שמציג את עצמו כמנטור שמבטל את דעתך מהמקום של "אני יודע מה טוב לך"

ולעומתם, בניסוחים שונים, דברים מן הסוג הבא:
השליטה כתב/ה:
חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה. אז לא חבל על הצעקות? מי שיש לו שאלה או רעיון שיכולים לסייע בפיתוח הנושא לכיוונים מועילים - מוזמן לשאול ולייעץ, אבל מי שרק רוצה לצעוק כמה מסוכן הרעיון שסאבית מתחילה תלווה בסאבית ותיקה כדי לסייע ממנה לא ליפול בידיהם של דומים מסוכנים... באמת יכול רק לצעוק.

כפי שכבר נאמר לא פעם, היות מסוכן, היות ברוטלי ודורסני, היות מבטל-דעתם-של-אחרים, כל אלו ואחרים אינם קשורים בבדס"מ באופן מיוחד, אלא שהם מאפיינים של בני אדם בכלל. יש מי שהוא ברוטלי, דורסני ומסוכן במסגרת זוגית. ויש מי שהוא כזה במסגרת קהילתית. ואנחנו שוב ושוב ערים לתופעה ש"שליטים" מסויימים מבקשים להשתלט על הקהילה ולהכתיב לה כללים. במניפולציות שונות הם מציגים את עצמם כמומחים לענייני הקהילה וכמביני עניין. הם מדברים על "ערכים גבוהים" לכאורה, אבל בסופו של דבר - הם ברוטלים ודורסנים ואינם מסוגלים לשום התנהלות קהילתית. לא משנה כמה ביקורת מופנת כלפיהם ובכמה התנגדות הם נתקלים - הם דבקים בשלהם, אינם סוטים ממסלולם, וביהירותם משוכנעים שאינם צריכים את אישורו של איש כדי לעשות בקהילה כרצונם. כאילו היו לפחות המנטורים הרוחניים של כל אחד ואחת מאיתנו, אם לא אלוהים בכבודו ובעצמו.

במילים אחרות, אנחנו עדים שוב ושוב להופעתם של אנשים שהם בבחינת שליטים מסוכנים.

השליטה כתב/ה:
כאדם פרטי יזמתי את המפגש לסאביות (ולכמה דומיות) שעסק בנושא "ההבדל שבין בדסמ להתעללות".

כאדם פרטי הרמתי את הכפפה שנזרקה במפגש על ידי הנוכחות, ויזמתי את הפיכת רעיון הליווי/תמיכה מרעיון לעניין מעשי.

כאדם פרטי אני מתכוונת לקיים מפגש בעוד חודש בין מי שרוצים לעשות ולפעול למען הקמת מערך ליווי שכזה.

בסופו של דבר, אינני זקוקה לאישורו של איש כאן כדי להרים את זה.

אז יש לי חדשות בשבילך, השליטה: ועוד איך שאת צריכה את אישורינו. היוזמה שלך היא אולי פרטית, אבל עניינה קהילתי והשלכותיה קיהילתיות. בתור שכזו, איננה נתונה לשרירותיות דעתך בלבד. היוזמה שלך קיבלה הרבה ביקורת. הרבה מאוד. וביקורת עניינית. אז בבקשה ממך - מינמום של אחריות קהילתית ומינימום של ביקורת עצמית.

ואם באמת ובתמים את סבורה שמדובר בעניין פרטי שאינך צריכה לתת בו דין וחשבון לאיש, אל תנהלי אותו בפורום הכללי של האתר, אלא באחד מן הבלוגים שלך.
huan
huan • 17 בספט׳ 2006
הרבה ביקורת?אתה צודק כאשר מספר קטן מאוד של אנשים כותבים הרבה תגובות בהחלט מתקבלת הרבה מאוד ביקורת ועם אותם אנשים היו כותבים פי 2 הודעות היתה מתקבלת פי 2 יותר ביקורת.

בכל מקרה 2 הצדדים השתמשו לא במעט מילים קשות והיו לא מעט פליטות פה ולהתרכז בהם יעיד על חוסר יכולת בסיסית להבדיל בין עיקר לטפל,ילדותיות ופופוליזם זול כך שאני מציע לכולם לחסוך מעצמם את המאמץ ולא להיות טיפשים כפי שכמה אנשים חושבים שאחרים חושבים שהם כאלה (כן זה בהחלט משפט סתום,אך כך גם המצב אותו הוא מתאר).

ובקשר ל"שליטים המסוכנים" אותם תיארת...בסופו של דבר כולם הם "שליטים מסוכנים" לפי הגדרתך,כל אחד המביא את דעתו בפורום,כל אחד הרוצה ופועל לקראת שינוי,כל אחד המרוצה מהמצב הקיים ופועל נגד השינוי וזה שאתה מדבר על קבוצה מסויימת כ"שליטים מסוכנים" הופך אותך ל"שליט מסוכן" באותה מידה.השאלה היחידה שנותרת עם מי ילך הרוב הדומם בקהילה אלה אשר אינם משפיעים על סדר היום הקהילתי אלה ברגליהם...בנתיים השינוי עוד לא התחיל ויש רק בחירה אחת אותה אפשר לעשות ולבחור באפשרות היחידה זו אינה בחירה זו חוסר ברירה.
"השליטים המסוכנים" הרוצים שינוי רוצים לתת לאנשים אלטרנטיבה,אפשרויות בחירה רבות מהם בעזרת התבונה אשר נתן להם הטבע יוכלו לבחור את המתאימה להם ביותר כולל הבחירה היחדיה שקיימת עכשיו.
ה"שליטים המסוכנים" אשר לא רוצים שינוי מעדיפים שלאנשים לא תהיה את האלטרנטיבה השניה והמצב ישאר כמו שהוא בה קיימת רק בחירה אחת והחופש לבחור קיים רק בצורה ורטואלית שכן אינם מכירים אפשרויות נוספות ואותם אנשים חוזרים ואומרים שאינם קיימות.

בסופו של דבר הרוב הדומם יצביע ברגליים העם הוא מעדיף את המצב עכשיו או את השינוי אותו אנשים מנסים לקדם,אחרי הכל כפי שרבים פה הצהירו אנשים הם לא טיפשים ואפילו חכמים מאוד וככאלה אני בטוח שאם השינוי יהיה כל כך רע ודפוק הם פשוט לא יקחו בו חלק והם ימשיכו לשחק לפי אותם כללי לפיהם פועלת הקהילה היום כי אין בכוחי ובכוחו של אף אחד אחר לכפות על מישהו משהו אותו הוא לא רוצה אחרי הכל אלימות פיזית והתעללות נפשית ופסיכולוגית קצת קשה לעשות דרך הוירטואליה לא?
huan
huan • 17 בספט׳ 2006
או ובנימה אישית יותר רפאל כשני אנשים אשר יצע להם להתווכח לא בשירשור אחד ולא בשניים.
פרובוקציות ותקיפה אישית הן כלי רטורי נלוז.
עיסוק בטפל ולא בעיקר ותקיפת הפרטים הקטנים ביותר זה גם כן כלי רטורי נלוז.
צריך להיזהר לעוות את דבריו של מי שיכול לעשות את זה במידה לא פחות טוב לדבריך,אלה עם כן אתה רוצה שהדיון יגיע למבוי סתום ואתה משתמש בפורום רק בכדי לפרסם את אותה הודעת פתיחה במקרה זה תודיע לי מראש,אני מבטיח לפרושicon_smile.gif.
או ועוד דבר אחד על תתיחס בתגובתך לדברים שכתבתי בתגובה זו אלה רק עצות טובות ובהחלט נופלים תחת ההגדרה של "טפל" בדיון הזה ואינם צריכים להוות מקור לויכוח וחוסר הסכמה ולכן דעתך עליהם אשר תהיה לא תזכה להתיחסות מצידי.

מי יתן והכוכבים יאירו על כתיבתם של כל משתתפי הדיון ויאפשרו להם לחשוב בצלילות ובהיגיון וימנעו מהם להפוך את זה לעוד שירשור מריבה בו הכעס,התסכול וחוסר ההבנה חוגגים.
venus in our blood​(שולטת)

הדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות...

venus in our blood​(שולטת) • 17 בספט׳ 2006
אין לי ספק שהרעיון, מאחורי כל זה הוא חיובי.
ההתנהלות
והביצוע, אפעס, לא משהו...

התגובות התוקפניות , ( כפי שהציג רפאל ) וההתנהלות של ''כך או אחרת, אנו נעשה זאת '' עשוייה לגרום לתוצאה ההפוכה . במקום עזרה לסאביות חדשות, הדבר רק עלול ליצור פחד ואימה.

ומדוע, בעצם ?

אני מאמינה שאנשים כמו נריסה, תורמים בדרכם, באופן הרבה יותר פרודוקטיבי ויעיל.

אין צורך ברוח וצלצולים כדי להגיש עזרה.

אין צורך בתוקפנוץ\ ו \ או גישה מיליטנטית כדי להושיט יד, למי שרוצה.

אחרי הכל, כולנו כאן מתוך אהבה לתחום.

לקחת את כל זה, ולשים את זהבמסגרות של מותר\ אסור, עשי ואל תעשי, קצת מוציא את הרוח מהמיפרשים.

לא מאמינה בשיטות ממסדיות, כשמדובר ביחסי אנוש.

ו...קצת קרדיט לסאביות icon_smile.gif גם החדשות.

לפעמים,

יש נטייה לשכוח את הדרך ( המענגת ) מתוך התמקדות עמוקה מדי במטרה.

איכשהוא, הגישה של נריסה, האנושית, הצנועה, מרגישה לי הרבה יותר אפקטיבית מכל זה.

אולי פשוט אין צורך לתקן אנשים. גברים ונשים כאחד.

אלא,
להושיט את היד למי שמבקשת.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

וזאת דעתי.

התאפקתי הרבה מלהגיב בשרשור כאורך הגלות אותו פתחה
השליטה.
הגבתי פעם אחת, אך לשאלותי הקונקרטיות לא קיבלתי ולו התייחסות אחת, כך שהבנתי
שכשאין תשובות לשאלות עינייניות,כמה קל להמשיך הלאה ולהשליט כוחניות מדומה
בתשובות.
המשכתי לקרוא את השרשור וראיתי איך הוא מתנפח בתגובות מתלהמות, כוחניות
משני הצדדים.
היחידים ואני חוזרת היחידים שזכו שם להערכתי בתגובותיהם הם נריסה וטום.
שניהם הגיבו לעיניין, שניהם הציגו את הדברים נכונה, ותמוהה בעיני העובדה
שהשליטה לא טרחה לענות תשובות עיניינות לשאלותיו ודבריו של טום.

תמוהה בעיני העובדה שנפתחה אוניברסיטת בדסמ, ולא טרחו ליידע את האנשים.
כנראה נפתחה גם אוניברסיטת החיים לצידה, אך גם אותה לא יידעו אותנו.

ולי יש שאלה פשוטה, ואני שואלת בכנות, ביחוד אותך השליטה:
את הרי דומית לסבית כהגדרתך, את באמת מומחית ביחסי גבר-אישה?
את באמת יודעת לקבוע מיהו דום מסוכן?
את באמת חושבת שאת ראויה להכתיב תנאים לגבי כך?
להזהיר נשים אחרות לגבי כך?
ללמד?
הרי את עצמך לוקה, כדברייך והצהרותייך מבעבר, את לוקה בפיצול אישיות
אשר הופך אותך מידי פעם לקלייר, שפחתה של בליסינה,
ואת רוצה לעורר אמינות במה בדיוק??
במילותייך הכוחניות?
בדברייך "כך החלטתי" וזהו??

את באמת חושבת שאפשר לעשות אוניברסיטה לבדסמ וללמד כך תתנהג וכך לא?

מי שמכיר אותי, יודע את דעתי הנחרצת לגבי ניצול סאביות על ידי "סו קולד" דומים
אשר תחת איצטלת הבדסמ נתנו שחרור לחולי הנפש שבהם,
אך אלו ספורים במספרם,ואילו את עשית זאת משהו גורף כמעט לחלוטין.
את לא חושבת שצורה שאת הצגת זאת רק גרמת לסאביות מתחילות לפחד עוד
יותר מהעולם המסתורי הזה אליו הן נמשכות בפעם הראשונה?
אגב, אני יודעת אישית על לפחות דומית מסוכנת אחת, מישהו טורח להזהיר מפניה?

לדעתי את עשית שרות דוב לקהילת הבדסמ-סורי.

קחי את נריסה לדוגמא-אשר נסיונה לא יסולא בפז, ואשר מבלי צעקות ואזהרות,
היא נותנת מעצמה, מנסיונה ומעיצותיה, לכל הפונה אליה, ללא שפיטה מוקדמת,
ללא צעקות "זהירות זאב"- אם כבר, היא זו שראוייה בעיניי להיות
אורים ותומים בנושא עיצות למתחילים.
אצלה אין איפה ואיפה, אם זו סאבית הפונה אליה או סאב, אם זה דום או דומית.
ןמן הראוי שאת השליטה, תלמדי ממנה על התנהלות יחסים בין בני אדם.

קחי למשל את מלכת שבא-דומית משכמה ומעלה, שאומנם אקסטרימית אך ידועה
בזהירותה הרבה, בקפדנותה ובנסיונה העשיר-היא זו שמתאימה אולי
לתת עיצות (והיא אכן עושה זאת בחפץ לב) לכל אדם התמחיל צעדיו בעולמנו זה.

את שמת את עצמך בראש הצועקים על הסכנות בבדסמ, ולא למדת שצעקות לא
משיגות כלום, בטח לא הקשבה.
דיבור שקט, הבנה, וחיבוק אמיתי משיגים הרבה יותר.

המשפט שהכי קומם אותי היה, שאתן תבחרנה מי ראוייה לליווי?
ולי השאלה מי שם אתכן בדיוק להחליט כך?
לדעתי כל המבקש/ת עיצה/עזרה, זכאי/ת לתמיכה ובטח לא על ידי סלקציה תמוהה
על ידי אנשים לא מוסמכים.

מצטערת שאולי תגובתי כאן נשמעת אישית אלייך, דבר שביסודו אכן קצת נכון,
אך היות ולא קיבלתי כל תשובה ממך בשרשור ההוא, אולי תועילי לענות כאן.

מצטערת יקרות שלי, אני בטוחה שכוונתכן טובה ביסודה וברוכה,
אך הדרך שבה אתן מלהיטות את הקהילה כאן, הדרך בה אתן מנסות בכוח
להשליט את עצמכן ואת עיצותיכן, בדרך בה אתם מזלזלות, וכן בהחלט היה
הרבה זילזול בתשובותיכן לשואלים, הרבה התנשאות נדפה מהן, כל זה
עושה את דרכן- כטעם לפגם.

מקווה שתקחו את דברי בדיוק כמו שהם, ולא רחוק מדי בתשובות לא עיניינות.

לכאן או לכאן מאחלת לכן בהצלחה עם תקווה שתבינו שהדרך בה אתם רוצות לעשות
זאת-הינה שגוייה, וישנן הרבה דרכים, עינייניות יותר טובות יותר ופוריות יותר
לעזור לאנשים בקהילה החפצים בעזרה.

יום טוב.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
אני צוחקת כאן.

אם התעקשות על עשייה הופכת אותי לדומית מסוכנת - ואללה אני הכי מסוכנת בעולם.

מעבר לזה, לא אגיב לפתטיות שבטיעונים שנשמעו כאן.

אני מבקשת ממי שמכירים אותי ואת פעילותי לא לטרוח ולהגיב לטענות הללו. התגובה הטובה ביותר היא בעשייה למען מי שזקוקות וזקוקים לעשייה הזו.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ספט' 17, 2006 9:00 am, סך-הכל נערך פעם אחת
shuki boy​(נשלט)

על קהילות ומנהיגים

shuki boy​(נשלט) • 17 בספט׳ 2006
אני חושב שיש כל מיני טאקטיקות לשפר את מצב הקהילה, יש טובות יותר ויש טובות פחות. אני לא יודע עד כמה אפשר לעשות "נזק" במפגשים, דיונים, ואקטיביזם.

במקום לקטר שמה שאחרים עושים הוא לא טוב, למה שלא תתארגנו ותעשו משהו נוסף? שלדעתכם הוא נכון?

גם אני, אישית, חושב שפורום סאביות סגור הוא לא הפתרון האידאלי, ביחוד בשל העובדה שגם אני צריך להזהר מדומים מסוכנים, ולי אסור להכנס לפורום שכזה. כמו כן, יש כמובן גם סאבים סטרייטיים, שגם להם צריך לעזור (הפרופיל של "האדם בסכנה" שיש לכם בראש הוא מאד סטראוטיפי, מה? רק נערות בנות 18 חדשות נפגעות? גברים בני 40 לא יכולים להפגע מדומית מסוכנת?)

עם זאת, אני חושב שעבודה על פתרונות חלקיים, גם אם היא לא עוזרת לי בגרוש, היא טובה מכלום.

אני חושב שאם יש "מנהיג" שהוא לא מקובל, הוא לא יצליח לעשות הרבה עם הקהילה. אני לא מבין על מה כל הרעש.

אבל הכי חשוב:
מי שלא עושה, שלא יבכה על אלה שכן עושים - שיקום ויעשה משהו משלו.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
השליטה כתב/ה:
אני צוחקת כאן.

אם התעקשות על עשייה הופכת אותי לדומית מסוכנת - ואללה אני הכי מסוכנת בעולם.

מעבר לזה, לא אגיב לפתטיות שבטיעונים שנשמעו כאן.

אני מבקשת ממי שמכירים אותי ואת פעילותי לא לטרוח ולהגיב לטענות הללו. התגובה הטובה ביותר היא בעשייה למען מי שזקוקות וזקוקים לעשייה הזו.

ושוב, כרגיל שום תשובה קונקרטית.

חבל אור, איבדת הרבה נק' זכות בעיניי על התשובה שענית.

בהצלחה.
זאלופון​(שולט)

Re: על קהילות ומנהיגים

זאלופון​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
מאונן מקלדת כתב/ה:
במקום לקטר שמה שאחרים עושים הוא לא טוב, למה שלא תתארגנו ותעשו משהו נוסף? שלדעתכם הוא נכון?

לטיעון הזה ניתנו שתי תשובות מצוינות לגמרי בשרשור ההוא:

1. דווקא יש רעיונות אלטרנטיביים, לדוגמה רשימה פתוחה, נקיה מסינון ופיקוח של גורמים כלשהם ושחבריה אינם מוסמכים ואין להם תואר. אבל אי אפשר ליישם אותם בנוסף לרעיון הזה, אלא רק במקומו. הקמת רשימה בנוסף, חוץ מזה שהיא הופכת את המצב למטופש משהו, גם תיאלץ את מקימי הרשימה הפתוחה לצאת בגלוי ובריש גלי כנגד ההתיימרות של חברי הרשימה האחרת למקצועיות. בעיניי אדם חדש, ברור שאם קבוצה מסוימת מציגה את חבריה כחונכים מוסמכים ומצהירה כי הם עברו הכשרה לתפקיד זה וכי יש מאחוריהם גוף מוסמך המפקח ומאשר כל דבר, היא תועדף על פני מי שמציגים עצמם בסך הכל כבני אדם עם קצת נסיון ורצון טוב. לכן לקבוצה הפתוחה לא יהיה מנוס מלהתייחס לכך, לנפץ את הבועה הזו, וכך לפתוח בעצם במלחמה. אין פה אופציה של קיום בשלום.

2. ברוב המקרים שטענה כזו עולה וגם כעת, אופציה אלטרנטיבית שמקובלת על רבים מהמבקרים היא להשאיר את המצב כמו שהוא. מן הסתם אם זו אופציה קבילה ורצויה בעיניהם, הם אינם צריכים להציע לעשות משהו אחר אלא רק לעמוד בדרך של יוזמות שנראות להם כפוגעות והורסות את מה שבעיניהם הוא דווקא בסדר.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 17 בספט׳ 2006
אני רק רוצה לומר, ואני אומרת את זה בלי שום קשר ל"צד" שבו אני נמצאת עם העניין הזה, שבסופו של דבר, כולנו בני אדם, אנושיים, ואחרי יותר מ 200 תגובות של ביקורת, לעתים מאד תוקפנית וכוחנית, ומי יודע כמה עוד פניות פרטיות של ביקורת, לפעמים כבר קשה עד כדי בלתי אפשרי להגיב בענייניות.
תחשבו על זה.