לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מונוגמיה- האם היא ריאלית?

miss.wanda​(מתחלפת)
לפני 18 שנים • 25 באפר׳ 2006
miss.wanda​(מתחלפת) • 25 באפר׳ 2006
איימי_ כתב/ה:
miss.wanda כתב/ה:
התשובות שלי הן:

כן. אפשר לקיים יחסים מונוגמיים לאורך זמן. אקסלוסיביים -- כנראה שלא.

כן. בשלב מסוים עולה הצורך לגוון.

כן. גברים ונשים שונים מבחינה זו. לגברים יש יותר צורך לגוון מאשר לנשים. במיוחד כאשר הם כבר נשואים.

לא. אי אפשר. זה מנוגד לטבעו של הגבר להפיץ את זרעו בכל מקום שרק יקלוט אותו.

עוד לא הכרתי "פתיחת קשר" לחילופי זוגות שהחזיקה מעמד. אבל אולי אני פשוט לא ראיתי מספיק.

כן. נראה לי שזה צעד לפני פרידה.

אז את בעצם אומרת שמערכת מונוגמית, מעצם טבעה נועדה להסתיים? פשוט כי לא ניתן לשמר מערכת יחסים מונוגמית אחת לנצח?

אני אומרת שקשה לעשות סקס רק עם בן זוג אחד כל החיים. אני מסכימה עם המלט
שזה לא אומר שאין מונוגמיה.
TheBouncer​(מתחלף)
לפני 18 שנים • 27 באפר׳ 2006

מונוגמיה

TheBouncer​(מתחלף) • 27 באפר׳ 2006
מונוגמיה זה עניין של החלטה. אם מחליטים על דרך חיים מסויימת, זו הדרך המתנהלת בין בני זוג. גם פוליגמיה זה עניין של החלטה, ואם ההחלטה לפוליגמיה באה בין בני זוג – אז סלולה הדרך לחוות ולטעום בני/ות זוג אחרים – מינית או רגשית.
אני לא מסכים עם הקביעה שמונוגמיה מינית איננה אפשרית או שהיא בלתי נמנעת. שוני מהותי שכזה לא יכול לבא באופן טבעי ולזרום לתוך מערכת היחסים, קינקיים או וואניליים ככל שיהיו. שוני כזה מגיע עם החלטה הדדית שנובעת משינוי מסויים, מהותי אפילו, בקשר.
אני אישית יודע על עצמי שאני לא אוכל בשום אופן לראות או לקבל את הרעיון או המחשבה שבת הזוג שלי עם גבר אחר. זו הסיבה שבחרתי להחליט על מערכת יחסים מונוגמית. באותה מידה אני, מראש וללא מחשבה שניה, מוותר על הרעיון של להיות עם אישה אחרת. כשהאהבה שלי גואה וגועשת כלפי בת זוגי, אין לי עיניים לאחרות. אין לי רצון לאחרות ואני חש רווי בסיפוק מהדבר המדהים והכולל (מחשבה, גוף ונשמה) שהיא זו שמשלימה אותי לישות אחת ויחידה בעולם הזה.
כשקשר נבנה על הבסיס הזה, אני לא ממש רואה איך דברים ישתנו אצל הגבר ו/או האישה (ואולי אני נאיבי ואולי אני לא יכול להגיד שאני מדבר מנסיון) אלא אם כן משהו עייף בו, משהו נשחק, משהו השתנה. אז הגיע זמן החלטות, אי אילו שיהיו.

זה מה שאני חושב כרגע. אולי קו המחשבה שלי ישתנה עם הזמן, אבל מדרך הכרותי שלי עם עצמי – אני בספק אם זה יקרה.

The Bouncer