בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מונוגמיה- האם היא ריאלית?

Whip​(שולט)
לפני 18 שנים • 25 באפר׳ 2006

Re: קודם כל

Whip​(שולט) • 25 באפר׳ 2006
נויה הל כתב/ה:
מונוגמיה לחלוטין היא אפשרית.
ואני רואה את זה אצל הורים שלי למשל וגם אצל חברים של הורים שלי.

אם איי פעם התעורר הרצון לגוון אצלם אני לא יכולה לדעת אבל לא היה מימוש של רצון כזה.

טוב, לעולם לא תדעי אם זה נכון, לא כך?
אנו יכולים להעיד רק על עצמנו האם אנחנו מונוגמיים או לא. אפילו על בני זוגנו לא נוכל להעיד, ועל כך 'יעידו' כל בני זוגם החוקיים של כל הנשואים והנשואות פה.
מה אחרים, כולל הורינו (עד כמה שזה 'מזעזע') עושים כשאנחנו לא שם, לעולם לא נדע...
המלט

Re: קודם כל

המלט • 25 באפר׳ 2006
Whip כתב/ה:
נויה הל כתב/ה:
מונוגמיה לחלוטין היא אפשרית.
ואני רואה את זה אצל הורים שלי למשל וגם אצל חברים של הורים שלי.

אם איי פעם התעורר הרצון לגוון אצלם אני לא יכולה לדעת אבל לא היה מימוש של רצון כזה.

טוב, לעולם לא תדעי אם זה נכון, לא כך?
אנו יכולים להעיד רק על עצמנו האם אנחנו מונוגמיים או לא. אפילו על בני זוגנו לא נוכל להעיד, ועל כך 'יעידו' כל בני זוגם החוקיים של כל הנשואים והנשואות פה.
מה אחרים, כולל הורינו (עד כמה שזה 'מזעזע') עושים כשאנחנו לא שם, לעולם לא נדע...

מה זאת אומרת "לעולם לא תדעי אם זה נכון, לא כך?" -- איזו קביעה קטגורית היא הציעה,
שאתה בא ואומר "לעולם לא תדעי"? היא בסה"כ אמרה: 'מונוגמיה אפשרית', וכבר אתה מרגיש
לא נוח?

תמיד מדהים אותי מחדש אילו קביעות מדהימות, אילו תובנות יצירתיות, איזה מרחק אנשים
מוכנים ללכת ובלבד שחלקת המצפון הקטנה והמטופחת שלהם תישאר בתרדמתה האינסופית.
Whip​(שולט)
Whip​(שולט) • 25 באפר׳ 2006
המלט, לא להתרתח. התכוונתי שהיא לעולם לא תדע האם
"מונוגמיה לחלוטין ...אני רואה את זה אצל הורים שלי למשל וגם אצל חברים של הורים שלי.
אם איי פעם התעורר הרצון לגוון אצלם אני לא יכולה לדעת אבל לא היה מימוש של רצון כזה"

איך היא תדע אם אביה, נניח, בגד מהצד? זה לא שהוא ירוץ לספר לה...
המלט

Re: bodyguard

המלט • 25 באפר׳ 2006
Madame T כתב/ה:
miss.wanda כתב/ה:
מהי 'מונוגמיה', לדעתך?

בהמשך לדיון שהתפתח כאן אני רוצה להעלות בדיוק את השאלה הנ"ל, שאלה של הגדרה: מהי מונוגמיה בעיניכם, ומה בעצם מהווה חריגה ממונוגמיה? בואו ניקח את עידן האינטרנט. נניח למשל שיש לי בן זוג קבוע ובנוסף יש לי ידיד קרוב וירטואלי שאני משתפת אותו בכל הדברים האינטימיים שלי ויש ביננו גם סקס וירטואלי, אין מגע פיזי אלא דיבורים בלבד, האם זו חריגה מהמונוגמיה?

די ברור שהכוונה ב'מונוגמיה' -- המציאות שבה חיים בזוגיות עם בן-זוג אחד, ומקיימים יחסי מין קבועים
רק עם אותו בן הזוג. מה שפחות ברור אולי, הוא שאין להחיל את מושג ה'מונוגמיה' - על היבטים
אחרים של אמון/בגידה בין בני הזוג. אם יש לך שיחות נפש וירטואליות עם ידיד קרוב שאינו בן-זוגך
הקבוע, יהיו כאלה שיאמרו שאת בוגדת בו במובן מסוים, אך זה בודאי לא חורג ממונוגמיה, אפילו
אם קוראת לזה 'סקס וירטואלי'.

אולי עוד כדאי להוסיף, שעצם העובדה שבני זוג בוגדים
אחד בשני על ידי קיום יחסי מין -- עדין לא הופך את היחסים ביניהם ללא-מונוגמיים.
אפשר להיות רק באחד משני מצבים -- מונוגמיה, או פוליגמיה. היעדר מונוגמיה הינה מציאות
שבה באופן מודע, פעיל ומושכל, מקיימים זוגיות או יחסי מין עם מספר בני זוג, לא כסטוצים
מתחלפים, אלא באופן קבוע. המון בני זוג מקיימים יחסי מין מזדמנים במהלך החיים.
זה לא הופך אותם לפוליגמיים.
ניני

מונוגמיה-פוליגמיה-וואניליות ובדס"מ- סלט מעניין של מערכו

ניני • 25 באפר׳ 2006
החברה הוואנילית וקהילת הבדס"מ מכילות בתוכן ערב רב של אנשים על תפיסות חייהם השונות.
בהתייחס לקהילת הבדס"מ, לא משנה מה נטיותיהם של האנשים, ועד כמה עמוק הם בתוך הנושא, הם אותם אנשים המגיעים מהחברה הוואנילית, הרגילה.

ניתן למצוא בשתי החברות רצון ליחסים מונוגאמיים או רצון ליחסים פוליגאמיים, הכל בהתאם למבנה האישיות של אותם פרטים בחברה.

ליחסים פוליגאמיים בשתי החברות גבולות חוקים אותם קובעים שני בני הזוג.
בחוץ תקרא להם נישואים פתוחים, פה, אולי יש לזה הגדרה אחרת. באמת שלא יודעת.
יחסי אדון שפחה, אינם בהגדרתם "נישואים" כנישואים המעוגנים בחוק היבש בחברה בחוץ. יש לקהילה את הכללים שלה אני מאמינה.

כל קהילת הבדס"מ כולה, מגיעה מהחברה הרגילה. אין לייחס לה תכונות אופי שונות משל האחרים.הרגשות נשארים אותו הדבר ממש. החינוך אותו החינוך.
אי אפשר לקחת רגשות כאלה ואחרים ולומר שהם אינם קיימים, או קיימים בעוצמות שונות בחברה זו או האחרת.

פה אדם מרחיב את כמיהתו לדבר הספציפי, השונה מנטייתה של החברה שבחוץ, מ"מוסריותה" . קהילת הבדס"מ, מתירנית יותר מהחברה הווואנילית, בתפיסותיה את הזוגיות ונטיות מיניות
אנשים מגיעים הנה עם פנטסיות כאלה ואחרות שזה כנראה המקום שהם מסוגלים לממשם, וטוב שכך.

חברה הדוגלת במונוגאמיות, באה מתוך הרצון לשמר את התא המשפחתי, כשזה נובע מהרבה סיבות ברורות, שקצרה היריעה מלהכיל אותן פה.
יש לי חבר טוב, שנישואיו מוגדרים כנישואים פתוחים.
לדבריו, הוא אינו מסוגל לחשוב על התנסות מחוץ לנישואים, כשזוגתו החוקית איתו. טוען לקנאה, טוען לכאב עצום. שניהם הגיעו למסקנה שנישואים פתוחים טובים עבורם, אבל,כל אחד עם הפרטנר שלו.הם מנהלים אורח חיים זה כבר מס' לא מועט של שנים, כשהשנים הראשונות היו מלאות בכאב וקנאה אין סופית. היום, הם מפרגנים אחד לשניה ואפשר לומר, על פי דבריו, שהם מאושרים.
קנאה בין בני זוג הנה דבר טבעי. אי אפשר להכחישה, או להעלימה.
אפשר לעבוד ולמתן אותה, אך היא דבר בריא, בסופו של דבר.
נויה הל​(לא בעסק){צ}
נויה הל​(לא בעסק){צ} • 25 באפר׳ 2006
Whip כתב/ה:
המלט, לא להתרתח. התכוונתי שהיא לעולם לא תדע האם
"מונוגמיה לחלוטין ...אני רואה את זה אצל הורים שלי למשל וגם אצל חברים של הורים שלי.
אם איי פעם התעורר הרצון לגוון אצלם אני לא יכולה לדעת אבל לא היה מימוש של רצון כזה"

איך היא תדע אם אביה, נניח, בגד מהצד? זה לא שהוא ירוץ לספר לה...

כמובן שאי אפשר לדעת בוודאות icon_smile.gif
אבל תרשה לי להשאר באמונה שהם תמיד היו מונוגמיים אחד לשניה.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 25 באפר׳ 2006
miss.wanda כתב/ה:
התשובות שלי הן:

כן. אפשר לקיים יחסים מונוגמיים לאורך זמן. אקסלוסיביים -- כנראה שלא.

כן. בשלב מסוים עולה הצורך לגוון.

כן. גברים ונשים שונים מבחינה זו. לגברים יש יותר צורך לגוון מאשר לנשים. במיוחד כאשר הם כבר נשואים.

לא. אי אפשר. זה מנוגד לטבעו של הגבר להפיץ את זרעו בכל מקום שרק יקלוט אותו.

עוד לא הכרתי "פתיחת קשר" לחילופי זוגות שהחזיקה מעמד. אבל אולי אני פשוט לא ראיתי מספיק.

כן. נראה לי שזה צעד לפני פרידה.

אז את בעצם אומרת שמערכת מונוגמית, מעצם טבעה נועדה להסתיים? פשוט כי לא ניתן לשמר מערכת יחסים מונוגמית אחת לנצח?
איימי_​(נשלטת)
זאלופון כתב/ה:
האם ניתן לקייים יחסים מונוגמיים ואקסקלוסיביים לאורך זמן? ואם כן- כמה זמן? אפילו לנצח?
מן הסתם. כמדומני שהמון אנשים עושים זאת.

האם בשלב מסויים בהכרח יעלה הצורך (אצל הגבר או האישה) לגיוון?
"בהכרח" היא מילה קשה. יש הרבה בני אדם שונים בעולם, ואין דבר כזה שאין דבר כזה. אני מאמין שאצל רוב האנשים יתעורר הצורך בגיוון, אבל לא הייתי מכליל לכולם.

האם גברים ונשים שונים מבחינה זו?
האמונה האישית שלי: אצל גברים הצורך חזק ונפוץ יותר, אך קיים גם בנשים.

האם ניתן לצפות מגבר להיות מונוגמי לנצח?
אם זה מה שאת רוצה מהגבר שלך, את יכולה לצפות לזאת ממנו. אם זה יתגשם או לא, אין שום דרך לדעת למי שאינו נביא.

ואם מחליטים בשלב מסויים לפתוח את הקשר ל "גיוונים" (למשל- חילופי זוגות), האם זו רק אשליה שנועדה "להרוויח זמן"? האם זה צעד אחד לפני פרידה?

תודה על תשובותיך היפות.

כל כך לא! להיפך, בין הזוגות הכי אוהבים ונאמנים שאני מכיר יש כאלה ש"מגוונים". דווקא הפתיחות הזו יכולה להעיד על קשר בריא שאין בו רכושנות וקנאת יתר.

השאלה אם זה לא "מבלבל" את הרגש, ברגע שמתחילים עם הגיוונים.

איימי_​(נשלטת)

Re: מנוגמיה מינית או רגשית?

God's Daughter כתב/ה:
לדעתי, מונוגמיה מינית איננה אפשרית אך רגשית כן. מזה אומר?
אני לא חושבת שזיונים עם אנשים נוספים = פרידה. זה שאני נמשכת לאחרים/ות לא אומר שאהבת חיי היא כבר לא בן זוגי icon_biggrin.gif או שאני נמשכת אליו פחות, וכמובן ההיפך.
לדעתי כאשר מערכת יחסים היא מוגדרת מונוגמית, מגיעה מתישהוא הבגידה, לדעתי זה על סף הבלתי נמנע, ואז כן - יש מצב בפרידה מאחר והבעיה איננה באקט המיני, אלא בשקר - במעשה מאחורי הגב, בחוסר ההסכמה וכו'....

וזו דעתי לאחר שחוויתי מערכת יחסים מונוגמית לחלוטין ללא גברים/ נשים בשום דרך. וגם הייתה צפויה להמשיך להיות מונוגמית תמיד
לאחר שחוויתי מערכת יחסים *פתוחה* לגמרי. לנשים, לגברים, מתי איך וכמה שרוצים.
ועכשיו - במערכת יחסים כפי שתיארתי למעלה

אוי כמה כתבתי icon_redface.gif

מקווה שעניתי לך icon_cool.gif

תודה לבת- אל על תשובה יפה. אני תוהה... אני יכולה להבין שיש אנשים, אולי יותר גברים, (ואולי גם דו- מינייים/יות?) שיכולים לקיים אקטים מיניים מבלי להקשר. אני לא אחת מהם. כל אקט מיני מקרב אותי רגשית. בעולם לא מונוגמי, נגזרה עלי אומללות... icon_cry.gif
איימי_​(נשלטת)

Re: איזון

tebayes כתב/ה:
אני וגוויני תכף חוגגים חמש שנים יחד
אנחנו זוג עם יחסים פתוחים

אבל האמת...
אני חושב שאולי רק פעם או פעמיים ניצלנו את הזכות הזאת בחמש שנים האחרונות

כן היו לנו מקרים טבעיים שפגשנו אנשים(בלי קשר למין) אחרים והתאהבנו בהם
הרי אין רקקקקק אדם אחד שאתה אוהב , תמיד תפגוש את המישהי או המישהו שיהיו בו את כל הדברים שחסרים לך בבן הזוג. אבל מה שראינו אחד בשני היה חזק יותר לא רק בגלל האהבה שלנו נטו אלא גם בגלל ההתחייבות שקיבלנו אחד כלפיי השני, התחייבות שאומרת שאי אפשר לזרוק הצידה משהו נפלא ומלא אהבה ועבודה וזוגיות ותקשורת על גחמה רגעית של "אולי ורק אולי" הדשא של השכן ירוק יותר.
אז תכלס כמו כל דבר זה פשוט עניין של לשמור על איזון
להיות הכי זוג שיש
אבל לא במחיר שאתה לא תהיה יותר אינדיבידואל
לדעת שיש לך את האפשרות להסעיר את החיים המיניים שלך עם שותף אחר ולחוות חויות שונות
אבל לדעת להיות אחראי עם הכלי הזה ולזכור כמה קשה עבדת על הזוגיות הזאת וכמה אתה אוהב את זוגתך.
זה לדעת שאם לא תקבל לא תוכל להעניק לעד
ואם לא תתן אתה לא ראוי באמת לקבל.
אם לא תנוח מדי פעם ותטען מצברים לא תוכל להמשיך להיות פורה ופעיל.
אם לא תעצור מדי פעם לשאול את עצמך למה אני עושה מה שאני עושה ולמצוא לזה תשובות שיספקו אותך, אז אין לך טעם לעשות משהו בכלל.
זוגיות ואהבה נשענים כמו כל דבר אחר על האומנות העדינה של החיים
והאומנות הזאת היא איזון.

וואו! idea-016.gif