סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קריאה לגיבוש צעדי מניעה לתופעות התעללות שונות

צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 16 באפר׳ 2006

קריאה לגיבוש צעדי מניעה לתופעות התעללות שונות

צ'יטה​(שולט) • 16 באפר׳ 2006
קרה מקרה נורא, והוא לא היחידי שקרה, לצערי הרב. פשוט מגעיל. לשירשור: http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=14177

נפתחה פה יוזמה, כתוצאה מזה, או אפילו ממקרים אחרים, של לעשות מעשה. להעניש את אותם מפגעים. דום1, פועל לעשות מעשה, ויש לי ים של כבוד אליו על כך. זה משהו שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. חייבים לעשות מעשה. לא לעשות זה מביש.

אני קורא לכולם, לבוא לכאן, לפוסט הזה, ולדון באופן בוגר ואחראי, בדרך ראוייה להתמודד עם התופעה. תזכרו לכם, כל מי שלא בא לכאן, יש באי עשייה, מעשה, אמירה.
דום1 עושה, ועל כך יש לו כבוד.
אני סבור שכדאי לגבש דרך ביחד.
אני קורא לכם לכאן, לגיבושה של דרך, ביחד.

אני רוצה להתמקד בנושא החפצים בעשייה, בענישה. הייתי רוצה, להסיט את הדיון, לבחינת אמצעים מעשיים לפעולה שכזו.
לתפוס את הבחור ולפוצץ אותו ממכות, על ידי חבורת בריונים, זה לא הפתרון כמובן, ואני נוטה לחשוב שזו לא היתה הכוונה בכלל. זו בריונות לכשעצמה.

אני מוצא שהנושא הוא לא נקמה בכלל. הנושא הינו, לגרום לדבר לא להישנות. בכדי לגרום לכך, יש לנקוט באמצעי הרתעה, שעוברים הסוואה וניקים חדשים. אני סבור שיש כאלה. במידה ואכן יש התארגנות לא בריונית, לפעילות הזו.

אני חושב, שיש פה נושא מאד מסוכן, שיכול להוביל לתופעות חמורות לכשעצמן. יש צורך גדול בבירור רציני, ולא מתלהם של פרטי כל מקרה לגופו, בפני אותה קבוצה, המתארגנת לה לצעדי ההרתעה הללו. לוודא, בכל מחיר, שייעשה משפט צדק. ומסקנה, שעלולה לקרות במקרים מסויימים, של חוסר הוכחות מספק, היא מסקנה לגיטימית. ישנה פה בעייה רצינית של הוכחה, כי זו המילה של אחד מול המילה של השני. לדעתי, ניתן בעזרת טכניקות חקירה, להוציא את האמת לאור, ברוב המקרים.

צעדי הרתעה יש כאמור. וכדי לא להוציא אוויר חסר טעם, אתן דוגמא.
בואו נניח, קבוצה של 3 דומים ו 3 סאביות, שמשמשת, בית דין למקרים כאלה. אותו פורום, מצליח, בעזרת המתלוננת כמובן, להגיע אל אותו אדם. מגיעים אליו אל ביתו, מצהירים על דיון הבהרה שאין איתו אלימות, שיש בו מיצוי העובדות, ולא בגדר בית דין שדה. שאין אדם בו אשם, עד שתוכח אשמתו. כמובן שתהיה התנגדות של המואשם לסצינה. לדעתי ניתן לעבור התנגדות זו בדרכי שלום.

במידה ואכן הוכחה אשמתו, הפעולות שיינקטו נגדו, יהיו האשמה נחרצת וגינוי מילולי. כמובן גירוש מהאתרים המובילים בתחום. פירסום שירשור בפורום מיוחד, המפרט את תוצאות משפט בית דין זה.

לדעתי, יש במעשים אלו, בפורום הזה העומד מול אותו אדם, במבטי הבוז הקבוצתיים האלה. משהו, שיזעזע את אותו אדם עד לשד עצמותיו. שיגרום לו להבין, אם כי במרומז, שהוא לא חסין בכלל בכלל. שניתן להגיע אליו, ולעשות מעשה. התחבאות אחרי ניק חדש, וחזרה על המעשה, תביא, אולי, את אותה קבוצה שוב אליו, ושם הניק החדש לא יעזור לו.

אין פה ענישה. אסור להוציא את החוק מידי החוק. אבל יש פה הרתעה חזקה. תזכרו שזו המטרה. מניעת הישנות המקרים.

ואתם יודעים מה, משום מה, אני סבור שצעדים אלו, מספיקים, כדי להרעיד את אותו אדם, עד כדי כך, שלא יחזור לעשות, את מה שעשה, לעולם.
DOM 1​(שולט)
DOM 1​(שולט) • 16 באפר׳ 2006
הנושא נטחן עד אבק צ'יטה.
אבל תצליח.
הפור נפל והבחירות נעשו. העשרה ינועו בדרכם.
צ'יטה​(שולט)

לדום1

תשמע
אנחנו אולי חלוקים על הדרך. אבל מסכימים, שחייבים לעשות מעשה.
הגיע עד הנה (תנועת יד מעל לראש) מסכת ההתעללויות הזו בשם הבדסם.
חייבים לעשות מעשה.
מערכת המשפט לא ערוכה לטפל בדברים כאלה. ולצערי הרב, אפילו במקרי אונס רבים, לא נעשה צדק. אני מקבל שניתן וצריך לפעול לכך, אך זה בגדר יוזמה ארוכת טווח, שתוצאותיה ייראו בעוד שנים.

אני הרי לא יכול לעצור אותך, במה שגמרת אומר לעשות. אבל אני יכול לקרוא לך לכאן, לעזור בגיבוש דרך אלטרנטיבית, לקהילה אלטרנטיבית.

הנושא נטחן עד אבק, מבלי יוזמה לעשיית מעשה. אני מנסה ליזום פה עשייה.

מה דעתכם על היוזמה, ועל הדרך המוצעת ?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
ציטוט: ...לדעתי, ניתן בעזרת טכניקות חקירה, להוציא את האמת לאור, ברוב המקרים.
...אותו פורום, מצליח, בעזרת המתלוננת כמובן, להגיע אל אותו אדם. מגיעים אליו אל ביתו, מצהירים על דיון הבהרה שאין איתו אלימות, שיש בו מיצוי העובדות, ולא בגדר בית דין שדה. שאין אדם בו אשם, עד שתוכח אשמתו. כמובן שתהיה התנגדות של המואשם לסצינה. לדעתי ניתן לעבור התנגדות זו בדרכי שלום.

במידה ואכן הוכחה אשמתו, הפעולות שיינקטו נגדו, יהיו האשמה נחרצת וגינוי מילולי. כמובן גירוש מהאתרים המובילים בתחום. פירסום שירשור בפורום מיוחד, המפרט את תוצאות משפט בית דין זה.

צ'יטה את הדרך הזו העלו כבר כמה וכמה פעמים ולא קשה לנחש למה היא לא התקבלה בהתלהבות (בלשון המעטה). מי שם כל אחד מאיתנו לחקור אדם אחר? מתי תדע שמדובר באמת בתקיפה ולא באי התאמה? מי יתן לך ולצוות "השופטים" להכנס אליו הביתה בתביעות במקום להעיף אותם מכל המדרגות ולהתלונן על הטרדה?
גינוי מילולי? אני משוכנעת שזה מה שיגרום לו לבכות בבית ולהתייסר על מעשיו. גירוש מהאתרים? אפשר להעלם עד שוך הסערה ולחזור אח"כ ואפילו בניק המקורי. לקהילה הזו זכרון של דג זהב.
וכמובן, פרסום שרשור שבו כל הדומים בקהילה יוכלו לזקוף חזה ולצאת גברים הוא בהחלט הדרך למגר את התופעה icon_confused.gif

אין לקומץ האנשים הללו, שהתאגדו כאן מטעמי תחום מיניות משותף, אחריות או סמכות שפיטה על האחר. על אחת כמה וכמה כאשר הקהילה הזו היא שלולית שבה לכל אדם מערכת דעות מגובשת על רוב חבריה ולכן הוא אינו יכול להוציא עצמו מן הכלל ולשפוט באובייקטיביות.
בקיצור, נורא כיף לנפנף ביוזמות חסרות שחר, רק חבל לעשות זאת על פני עשרות שרשורים.
צ'יטה​(שולט)
לבלאק לוטוס
בואי נעשה את זה צעד אחרי צעד.
את חושבת שלא צריך לעשות כלום ?
פשוט לתת לסיפורים האלה לחזור כל פעם מחדש.
לשבת עם ידיים שלובות, לספוק ידיים בייאוש, ולהגיד אויש בציבור, או אפילו לעצמך.
מחריד אותי להיות כזה.
ואותך ?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
כמו שבן זוגי החכם אמר כבר בעשרות השרשורים שעסקו בעניין זה וקדמו לשרשור זה, הדרך הכי טובה למנוע חלק ניכר מהמקרים היא שימוש בשכל ישר. את זה אנחנו לא יכולים להקנות לאף אחת. מקרים ששכל ישר לא מספיק בהם, גם המשטרה לא מסוגלת למנוע (מחוץ לקונטקסט הבדס"מי). לחבורת אנשים אקראית, שכל המשותף בינה לבין עצמה הוא עניין מיני, בוודאי אין כלים לעשות זאת.
ובקהילה שבה אנשים עומדים לצד אדם כי הם חבריו ולא כי בררו את העובדות לאשורן, אני לא מאמינה להאשמות או לזיכויים של יחידים. הדבר היחיד שאני מאמינה לו כתוצאה משרשורים כאלו הוא שהאדם שייך / לא שייך לקליקה קהילתית כלשהי.
פייה{O}
פייה{O} • 16 באפר׳ 2006
Black Lotus כתב/ה:
.צ'יטה את הדרך הזו העלו כבר כמה וכמה פעמים ולא קשה לנחש למה היא לא התקבלה בהתלהבות (בלשון המעטה). מי שם כל אחד מאיתנו לחקור אדם אחר? מתי תדע שמדובר באמת בתקיפה ולא באי התאמה? מי יתן לך ולצוות "השופטים" להכנס אליו הביתה בתביעות במקום להעיף אותם מכל המדרגות ולהתלונן על הטרדה?
גינוי מילולי? אני משוכנעת שזה מה שיגרום לו לבכות בבית ולהתייסר על מעשיו. גירוש מהאתרים? אפשר להעלם עד שוך הסערה ולחזור אח"כ ואפילו בניק המקורי. לקהילה הזו זכרון של דג זהב.
וכמובן, פרסום שרשור שבו כל הדומים בקהילה יוכלו לזקוף חזה ולצאת גברים הוא בהחלט הדרך למגר את התופעה icon_confused.gif

אין לקומץ האנשים הללו, שהתאגדו כאן מטעמי תחום מיניות משותף, אחריות או סמכות שפיטה על האחר. על אחת כמה וכמה כאשר הקהילה הזו היא שלולית שבה לכל אדם מערכת דעות מגובשת על רוב חבריה ולכן הוא אינו יכול להוציא עצמו מן הכלל ולשפוט באובייקטיביות.
בקיצור, נורא כיף לנפנף ביוזמות חסרות שחר, רק חבל לעשות זאת על פני עשרות שרשורים.

bowdown.gif
לגמרי אפילו.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון אפר' 16, 2006 2:31 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
צ'יטה​(שולט)
בן זוגך אכן חכם, ונתקלתי מפניניו בשירשורים אלה ואחרים.

בואי אתן לך דוגמא להתנהלות למופת, וסכנה אפשרית:
הכרת דום. נראה לך נחמד בווירטואליה.
נפגשת איתו 3 פגישות במקום נייטרלי. הוא פשוט מקסים.
נפגשת בבית 3 פעמים, בלי סשן.
מגיעים לסשן, והחיה שבו יוצאת שלוחת רסן.
לא תמיד אפשר לדעת. זה מסוכן.
אי אפשר להמנע לגמרי מהסכנה. אפשר רק לצמצם אותה.

אגב לא ענית לשאלה הקודמת: את חושבת שלא צריך לעשות כלום ?
המקרה שתיארתי לא אפשרי ?
המלט

שופטים ושוטרים תתן לך

המלט • 16 באפר׳ 2006
צ'יטה -- המאמצים שלך ראויים -- וכל אחד מבין שהכי קל לא להגיב, לא להציע, ולא לעשות כלום.
ההגינות מחייבת להביע לפחות דעה - במיוחד כאשר ביקשת אותה במפורש.

אז דעתי היא שהדרך שהצעת אינה יעילה. ומדוע לא. משום שלא ניתן לאכוף אותה. אינך
יכול לאכוף על אדם ששה אנשים בביתו. המדינה יכולה לכפות על אדם בית דין. אנחנו לא.

חשבתי בתחילה שפרסום הניק בכלוב הינו דרך טובה. אחר כך חשבתי שוב והתחרטתי.
זה מזמין תיבת פנדורה של נקמות אישיות. אנשים הגונים יועמדו אל עמוד הקלון. רב הנזק
על התועלת.

קשה לי להכיר בכך, אבל נסיון של השנים האחרונות מלמד שמקרים כאלה כמו זה שעלה
על פני השטח בימים האחרונים בכלוב הינם שכיחים בתוך הקהילה. יש לכך כמה וכמה סיבות,
וזה לא המקום להכנס אליהן, מה גם שאנחנו מנסים להבין מה אפשר לעשות לאחר שכבר
הנזק נעשה.
אני חושב ששורש הבעיה היא -- שזה כנראה לא מציאותי להכריז כאן
או במקום אחר מטעם הקהילה -כי אנו יודעים בוודאות שהיתה תקיפה מינית.
עצם ההכרזה הזו, יש בה משום שיפוטיות מובהקת, ומטרת ההכרזה הזו היא למעשה --
לנקוט אמצעים נגד התוקף. זה לא שאני, או מישהו אחר, לא מאמין לטענות המותקפת.
אבל אני חושב שרוב האנשים מעדיפים להשאיר את מלאכת השיפוט בידי בית המשפט,
ואת מלאכת השיטור, בידי השוטרים.
הקהילה יכולה להציע תמיכה, אמפטיה, ועזרה מוחשית וממשית בהפניה לגורמים מקצועיים
שמוסמכים לעסוק בטיפול, ברפואה, וגם בשיפוט. אני שומע כאן בימים האחרונים קולות
שמבטלים על הסף את מוסד התלונה במשטרה, ואת כל הרעיון של לתבוע אדם לדין.
ואז בא צ'יטה ומציע 'מוסדות' אלטרנטיביים. את אותם אנשים, המזלזלים במשטרה ובבתי המשפט
יש לשאול: אתם מוכנים להיות המשטרה? אתם מוכנים להיות השופטים? כי מישהו בסופו של יום,
חייב לעשות את זה.

ובמישור האופרטיבי -- אני מציע לגייס כמה עו"דים שמתמחים בפלילים -- משהו בסגנון "הקו
המשפטי החם" -- שיעזור לנתקפות בדסמיות דווקא, להגיש תלונה במשטרה, על אף חוסר
הנעימות הכרוכה בכך.
דום-34​(שולט)

פשוט

דום-34​(שולט) • 16 באפר׳ 2006
מזל שנפתח פוסט חדש

עכשיו עוד חמישה עמודים

ואז מישהו הפתח עוד פוסט icon_rolleyes.gif

איזה כיף

ממש לא משעמם [/ icon_rolleyes.gif

ממש קרקס מה שקורה פה