לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקהילה כביצה טובענית - יש פתרון ?

צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 12 בפבר׳ 2006

הקהילה כביצה טובענית - יש פתרון ?

צ'יטה​(שולט) • 12 בפבר׳ 2006
להוציא התקופה האחרונה ממש, בה אני עוסק בהכרות עם חלקם של שוכני האתר, אני חדש פה למדי.
מכל עבר, אני שומע כל הזמן, שהמקום הזה הינו בגדר ביצה טובענית, ואפילו המילה סרוחה נוטה לדבוק לה, פה ושם.

אני עומד משתומם.
ברשותכם, הבה ננתח עובדה זו, על ידי ניסוח מבחן אמריקאי פשוט:
1. זה פשוט לא נכון.
2. זה נכון.
2.1. אין דרך נראית לעין, או רצון, לתקן את זה.
2.2. ניתן לתקן את זה.

ניתן להניח, לאור ריבוי התלונות שהגיעו לקופסתי הגדושה, שהמקרה של סעיף 1. כנראה לא יכלל בתשובות האופייניות למבחן הקשה שחיברתי.
המקרה של סעיף קטן 2.1, מביא אותי לכדי תמיהה. למה בעצם, בוחרים להם שוכני קהילה זו לשכון בה. אם היא אכן כה סרוחה. ולכן אני דורש במפגיע, מכל המשיבים 2.1 לעבור תכף ומייד לתשובה המצוייה בסעיף קטן 2.2.
רגע רגע, סליחה, אני מתנצל על הניסוח. בפעם הקודמת שהתנסחתי כך, קיבלתי קיתונות רותחין, ואפילו חשדו בי במפגיע, שאני לא רציני. היישמע דבר שכזה ?
אנסח מחדש.
האם אותם אלו, שבחרו, בשאלון הרציני הזה, על תשובה 2.1, מוכנים בבקשה להצטרף לדיון, הנובע מסעיף קטן 2.2. מי שאכן מוצא עצמו, לא מעוניין לעסוק בדיון הנ"ל, מורשה לעזוב את הכיתה, או אפילו לנקוט בפעולה חריפה, כמו השמצת המשתתפים בדיון חשוב זה. הריני להבטיח בזאת, ששום צעד משמעתי לא יינקט כלפיו. להוציא אולי ...... בעצם כלום.
יצא יותר טוב אני חושב. ולא רק באספקט של המנעותי מקלס פומבי.

אגב, אני חייב לציין, שתשובתי הנרחצת למבחן אמריקאי זה, הינה 1. אני טועה ?

טוב. לדעתי, הנחתי כבר בסיס יציב ורחב, המבטיח שכולם, אבל כולם, אכן מצטרפים לדיון. אפילו אלה ש..... נו בעצם אמרתי כבר, כולם.

וכעת, כשכולם אכן כאן, איתי ממש, בתלבושות אחידות, הבה נדון בשאלות הבאות:
1. מהם הגורמים, המביאים אתכם, למסקנה מחרידה זו, המצוייה בסעיף גדול 2 בכללותו ?
2. מה נדרש בעצם, בכדי להפוך את האופי של המקום לראוי יותר.

לא יעלה על דעתי, שאכן עם שלם, מוכן לשבת בשלווה סטואית, תחת גפנו ותחת תאנתו, כשהשמיים כה קודרים ממעל. והמנהיגות כל כך לא ראויה. והרי הם הם, המנהיגים הללו, אשמים במצב, תמיד.

זהו

הערה קצרה אחרונה.
באמת, בבקשה, אני כורע על ארבע, בהתמסרות ממש, כמו שלמדתי פה, בהצלחה זו או אחרת. ראשי מורכן, עיני מושפלות, וכל תודעתי שירות. וויתרתי על רצונותי לגמרי. הכנעה גמורה. אלקק את נעליכם אם תפקדו עלי. מה שתרצו.
בואו בבקשה ונעשה את הסשן הזה. בדמינו הוא. ועוד דבר אחד, בואו נעשה אותו בפומבי.

נ.ב.
הפוסט הזה נפתח פה בסקציית המתחלפים, כי לדעתי, קטגוריות הפורומים האחרים, הדלדלו זה מכבר מיושביהם. נו תפסיקו, אני מתלוצץ. זה מפני שזה לא קשור למי שולט במי בעצם. וגם אולי כי אני רוצה לפאר את כל תושבי קהילה זו, שהם מתחלפים כולם. אופס..... ברובם.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 12 בפבר׳ 2006
תשובותיי:

1. א. כי מה שמאגד אנשים פה תחת קורת גג אחת איננו אופי דומה, אמונה משותפת או חיבה הדדית, אלא סוג של משיכה מינית משותפת. המתאם בין משיכה מינית לאישיות די מזערי לדעתי, וכתוצאה מכך יש כאן אנשים מכל מיני סוגים ועם כל מיני אישיויות. ממש כמו שבחוץ יש אנשים שיעוררו בך חיבה ואנשים שיעוררו בך בחילה, כך גם כאן, וזה טבעי. אין שום סיבה להניח שכולם יאהבו את כולם.
ב. בעוד שבחוץ יש מספר פחות או יותר אינסופי מקומות להיות בהם ומספר פחות או יותר אינסופי של אנשים להכיר, כאן יש מספר מאד מוגבל יחסית של מקומות ושל אנשים. התוצאה היא שבגדול רובנו נמצאים באותם מקומות, עם יכולת פחותה להמנע זה מזה מבלי למנוע דברים מעצמנו, ורובנו מכירים את רובנו ומתחככים ברובנו ומדברים אחד עם השני על רובנו, מה שיוצר אופי "ביצתי".
ג. השילוב של א' ו-ב', באופן טבעי, יוצר את מה שאפשר לכנות "הביצה".

2. אפשר לעשות מבחני IQ ברישום לאתר...
אם לא, אז בעצם לא צריך לעשות כלום. לא חושב שכולם צריכים לאהוב את כולם ובטח שלא להעמיד פנים שאוהבים את כולם. כל אחד מוצא לו כאן את האנשים שהוא אוהב וסבבה לו איתם (שוב, כמו בחיים ש"בחוץ"). אני גם לא רואה מה אפשר לעשות נגד ה"ביצתיות" - בקהילה קטנה יחסית וסגורה יחסית, טבעי שכולם יהיו עם כולם וירכלו על כולם. אין לי שום יומרות לנסות לחנך אנשים לדרך מסוימת. פשוט אקרב אליי את אלה שהולכים בה ממילא.
חיצונית​(מתחלפת)

שלום לכולם

חיצונית​(מתחלפת) • 12 בפבר׳ 2006
הנחת הבסיס של השירשור נראית לי לא נכונה ותמוהה אבל אני חדשה באתר ועדין רואה רק את הטוב שבו.
אני רוצה להגיב למושג " ביצה" בסיפור.
אני גרה במושב קטן
כולם מכירים את כולם ויודעים יותר מדי אחד על השני.
מספרים על המושב שפעם ירד המלאך גבריאל לתושב המקום ואמר לו:
יש לך משאלה לבקש. כל מה שתבקש אני אעשה.
אבל.
השכן שלך יקבל כפול.
הבחור חשב הרבה ולבסוף אמר:
תוציא לי עין.
אני אימצתי לי מוטו לחיים שנלקח מסרט הילדים המופלא "במבי"
במבי מעיר לחבר שלו הערה לא נעימה ואז אבא שלו אומר לו
" אם אין לך משהוא טוב להגיד עדיף שלא תגיד כלום"

אני ממליצה לכולם לנסות.
שווה את המאמץ.
צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 13 בפבר׳ 2006
צ'יטה​(שולט) • 13 בפבר׳ 2006
בניגוד להרגלי בשירשורים שאני פותח, הפעם אבחר לא "לנהל את הדיון".
קצת תמוה בעיני שהפוסט לא זוכה לעניין רב.
יהלום
יהלום • 13 בפבר׳ 2006
צ'יטה בוקר טוב, שמחה לראות שאתה מגיע למסקנה שלא כולם מתחלפים.. לאט אבל בטוח.
אם אתה לא "מנהל" את הדיון, אז אתה על תקן הפולניה??? (בצחוק, נא לא להעלב - הח"מ פולניה, עבורה זו מציאות חיים קשת עורף ויומיומית...)

וכן ה"קהילה" היא ביצה.
זה עוזר יותר כאשר מתייחסים לזה במובן של: אין קהילה, יש אנשים.
חלק נחמדים וחלק לא.

כמו בכל מקום אחר, רק כשאתה מכניס שליטה, סקס, ויצרים לכל העסק הזה, הוא נהיה דביק אפעס...
צ'יטה​(שולט)

ליהלום שבכתר

צ'יטה​(שולט) • 13 בפבר׳ 2006
רק הערה קצרה בכדי שלא אחטא בכוונותי
גם אני פולני icon_confused.gif
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 13 בפבר׳ 2006
אחד הדברים הנהדרים בקהילה זה שיש המון אנשים ומי שנמצא בתחושה של ביצה יש את האופציה להפעיל סלקציה .
אני בוחרת לי בפינצטה את האנשים בהם אני מתחככת ואני יכולה להגיד לך שמצאתי לי פה תמהיל מופלא של חברים שאני לוקחת איתי גם לחיי הונילים .
כשהגעתי לפה היתה לי תחושה של שיכרון מכמות האנשים וההרגשה שאני לא לבד בשריטה שלי ונראה שעשיתי לעצמי "הצפת" יתר , לא הייתי מפספסת "ארוע" של הקהילה והיום אני לא ממש מרגישה פיספוס שאני כבר לא חלק מעניין .אולי העניין הוא שמצאתי בקהילה בדיוק את מה שבאתי בשבילו ועכשיו יש לי את זה בבית על בסיס קבוע .
לכולנו יש חיים : משפחה , עבודה וחברים לא מכאן שהם בעייני המרכז של חיי ואני בוחרת לי מתי לדשדש בביצה ועם מי ומי שלא רוצה להיות חלק מהביצה יכול למצוא לעצמו את האנשים שטוב לו איתם תאמינו לי שיש פה מספיק אופציות .
לעומת זאת יש אנשים שיהפכו כל מקום שהם יהיו בו לביצה גם אם זה פורום של ועד הבית .
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 13 בפבר׳ 2006
לאנשים כבר קשה להגיד את המילה ''קהילה''.

הקהילה מורכבת מאנשים, והאנשים זה אנחנו, ויש לנו את היכולת לשנות,
אנחנו בוחרים להשאיר את זה ככה, כל אחד מהסיבות האישיות שלו.
אבל אנחנו לא משנים את הקהילה - אנחנו משנים את עצמנו, הקהילה תסתדר כבר..

הנה דוגמה מצויינת לדלת שנפתחה, ותיכף תיסגר:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=13371

teacher
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 13 בפבר׳ 2006
בטי בום-קטלני כתב/ה:
אחד הדברים הנהדרים בקהילה זה שיש המון אנשים ומי שנמצא בתחושה של ביצה יש את האופציה להפעיל סלקציה .
אני בוחרת לי בפינצטה את האנשים בהם אני מתחככת ואני יכולה להגיד לך שמצאתי לי פה תמהיל מופלא של חברים שאני לוקחת איתי גם לחיי הונילים .
כשהגעתי לפה היתה לי תחושה של שיכרון מכמות האנשים וההרגשה שאני לא לבד בשריטה שלי ונראה שעשיתי לעצמי "הצפת" יתר , לא הייתי מפספסת "ארוע" של הקהילה והיום אני לא ממש מרגישה פיספוס שאני כבר לא חלק מעניין .אולי העניין הוא שמצאתי בקהילה בדיוק את מה שבאתי בשבילו ועכשיו יש לי את זה בבית על בסיס קבוע .
לכולנו יש חיים : משפחה , עבודה וחברים לא מכאן שהם בעייני המרכז של חיי ואני בוחרת לי מתי לדשדש בביצה ועם מי ומי שלא רוצה להיות חלק מהביצה יכול למצוא לעצמו את האנשים שטוב לו איתם תאמינו לי שיש פה מספיק אופציות .
לעומת זאת יש אנשים שיהפכו כל מקום שהם יהיו בו לביצה גם אם זה פורום של ועד הבית .

אחחח בטי'לה בטי'לה הוצאת לי את המילים מהפה.
אתה בוחר עם מי להתרועע.
תבחר נכון,
והמושג ''ביצה'' לא ידבר אליך.
ואם כבר חורף, נקרא לזה ''לקפץ בשלוליות'' במקום לדשדש icon_rolleyes.gif
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 13 בפבר׳ 2006
רוצה לדשדש איתי ? אני גם מוכנה לראות אותך עם המגפיים (גררררר) מקפצת בשלוליות .
הרבה זמן לא התדשדשנו ואולי גם טיצ ופט יבואו יבוא להתדשדש איתנו ?

העניין שפעם הכמה זמן עולים פה בכל מיני דיונים אמירות של קליקות , אז זהו, זה לא קליקות אילו קבוצות דישדוש .