אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליגמיה למול מונוגמיה בקהילת המיילדום

גבר
לפני 9 שנים • 18 בפבר׳ 2015
גבר • 18 בפבר׳ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
אני משתגעת כאן מחוסר היכולת של כולכם להבחין בין עיקר לטפל.
כל הקשקושים האלה ואף אחד לא מתעסק ומתעמק בדבר החשוב היחיד בפוסט הזה -
איך ה גבר גנב לי את התגובה הכי אהובה בשרשור! ולא מוכן למכור לי את הלייקים שלו

בכוח, אני מבין את התסכול שלך אבל לשלוח לי כל היום הודעות עם בקשות מוזרות לקנות את הלייקים שלי זה באמת לא אתי ! (כלומר, המחיר שהצעת לא אתי)

(האמת שביבי הציע לי מחיר יותר טוב כדי לשים את הלייקים שלי על הסרטון שלו, אבל הוא ביקש לשלם באשראי)
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 18 בפבר׳ 2015
גבר כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
אני משתגעת כאן מחוסר היכולת של כולכם להבחין בין עיקר לטפל.
כל הקשקושים האלה ואף אחד לא מתעסק ומתעמק בדבר החשוב היחיד בפוסט הזה -
איך ה גבר גנב לי את התגובה הכי אהובה בשרשור! ולא מוכן למכור לי את הלייקים שלו

בכוח, אני מבין את התסכול שלך אבל לשלוח לי כל היום הודעות עם בקשות מוזרות לקנות את הלייקים שלי זה באמת לא אתי ! (כלומר, המחיר שהצעת לא אתי)

(האמת שביבי הציע לי מחיר יותר טוב כדי לשים את הלייקים שלי על הסרטון שלו, אבל הוא ביקש לשלם באשראי)

גם כן הצעה - מזל שביבי לא הציע לך ששרה תשלם לך בבקבוקים ריקים..

אבל אתה בכלל לא מבין -
מילא שעד עכשיו זאלו היה מגיח משום מקום, כותב איזו תגובה, וגונב לי את התגובה הכי אהובה בשרשור. לאט לאט התרגלתי (ורק הוצאתי אגרסיות בפינצ'ור 2 גלגלים ברכב שלו בכל פעם).
אבל לפחות ידעתי שחוץ מזאלו, אף אחד לא יכול לעשות את זה, ותכלס (בעיקר אחרי כל כך הרבה פינצ'ורים) הוא כבר כמעט משפחה.

אבל עכשיו מה? נפרץ הסכר? אין דין ואין דיין? שוד לאור יום? איש העקום בעיניו יעשה וישים מכשול בפני עיוור?
התנהגות כזו, ועוד באתר שכולם בשלב האנאלי, שקשה להם להפרד ממה שלהם, וכל היום רוצים להחפיץ אנשים רק כדי להגיד ש"זה שלי".

בקיצור, הצעה אחרונה - אני נותנת לך את זאלו בתמורה ל-4 לייקים.
טייק איט אור ליב איט.

נ.ב. סתם מתעניינת - הפנצ'ריה שלך קרובה לבית?
גבר
גבר • 18 בפבר׳ 2015
רגע רגע, את מנסה לסדר אותי ? אם אני לוקח את זאלו אני אצטרך לקחת גם את הבנות שלו, מה שיהפוך אותי לפוליגמט.

* פתאום שמתי לב שאת לא שמת לי לייק, ממש קשה לך אה ? (;
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 18 בפבר׳ 2015
גבר כתב/ה:
רגע רגע, את מנסה לסדר אותי ? אם אני לוקח את זאלו אני אצטרך לקחת גם את הבנות שלו, מה שיהפוך אותי לפוליגמט.

* פתאום שמתי לב שאת לא שמת לי לייק, ממש קשה לך אה ? (;

לא הבנתי - אני נראית לך שמאלנית?
shaydav​(שולט){TomahDav}
לפני 9 שנים • 20 בפבר׳ 2015

Re: לפוליגמיה\ פוליאמוריה יתרונות רבים...

shaydav​(שולט){TomahDav} • 20 בפבר׳ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
shaydav כתב/ה:
כאחד שהתנסה בשתי הדרכים חייב אני לציין כי אין בעיה של חלוקת זמן, נהפוך הוא.
זה מפנה זמן נוסף.
במקרה של ריבוי שפחות, זה מפנה את השפחות מהמטלות היומיומיות ומאפשר חלוקת נטל דבר שמפנה יותר זמן לכולם, ואני כדום וגבר פחות עסוק בלפתור חלק מן הבעיות מאחר והן עוזרות אחת לשנייה.
שלא לדבר על ההיבט הכלכלי, שלוש או ארבע משכורות לעומת שתיים
למעט אוכל ההוצאות נשארות כמעט אותו הדבר אך מתחלקות ליותר, כמובן שזה במידה וגרים יחדיו.
עוד בהמשך...

מה הקשר בין התשובה שלך ליתרונות הפוליגמיה?
אלה לא יתרונות שקשורים לפוליגמיה, אלא למגורים בקומונה/קבוצה.
אפשר, לשם הדוגמה, לנהל חיים כאלה גם עם כמה זוגות מונוגמים.
לחיים בקבוצה יש גם חסרונות, אחרת כולנו היינו חיים בחמולות וחוסכים המון הוצאות חוץ מאוכל. (:
זו לא תשובה שמתמודדת עם האתגרים הרגשיים-נפשיים של פוליגמיה.
מאידך, פוליגמיה יכולה גם להצריך החזקה ואחזקה של שתי דירות מגורים או יותר, ואז זה בעצם "בזבזני" לפי הטיעון שלך כי 3 אנשים למשל יחזיקו 2 דירות.

מה שכן המשפט שלך: "במקרה של ריבוי שפחות, זה מפנה את השפחות מהמטלות היומיומיות ומאפשר חלוקת נטל .." מראה על טוב ליבך, והתחשבותך כאדון. לפחות עד שתחזיר את הסרט. (:

פוליגמיה ככלל לא מרגיזה אותי. היא מסקרנת בעיני ומאוד טעונה כשאני חושבת עליה בהקשר שלי. אבל תשובות מהסוג הזה מרגיזות אותי, כי מי שעונה אותן חושב שהוא לא צריך להתמודד עם השלכות פוליגמיה מהצד השני, ולכן פוליגמיה היא מגניבה.

אני באופן אישי הייתי שמחה לשמוע מאלה שתומכים ביצירת הרמון לעצמם (לא שיש בניהם הרבה כאלה שיש להם נסיון מעשי בעניין ולכן גם הבנה כמה זה מורכב), האם הם תומכים ברעיון כשהם עצמם חלק מהרמון חד מיני של בן המין השני.

אני לא מאמינה בפוליגמיה. לא כי זה בלתי אפשרי, אלא כי קשה מאוד לחיות עם 3 קודקודים מאוזנים. ז קשה מאוד עם שני קודקודים, ועם קודקוד נוסף זה טבעי שיש קשיים גדולים יותר לאזן., וקשיים באובדן אינטימיות זוגית.

אני כן יכולה לראות זוג ש"מחזיק" או מקרב לזמן מסויים צד שלישי. גם זה מורכב, אבל פחות. ברורה ההיררכיה שם, וברור שיש בועת אינטימיות בסיסית של הזוג. ברור גם מי החוליה החלשה, במקרים בעייתיים, וברור שמדובר בחוויה שקצובה בזמן (קצר או ארוך).

כשפוליגמיה רווחה במציאות ולא בפנטזיות, נחשבה האישה השניה ל"צרתה" של חברתה. אני מניחה שהיו מקרים יוצאי דופן של חברות וקרבה, אבל בגדול זה לא היה מהלך שניבא אושר לאישה. (:
אני לא מכירה ויודעת מה קרה או קורה בתרבויות בהן אישה מחזיקה כמה גברים.
בכל מקרה, נכון להיום, עקב מצב האוכלוסיה על כדור הארץ, אין צורך בריבוי הולדות, ולכן דווקא פוליגמיה הפוכה, מתבקשת יותר: 2 גברים או יותר מזריעים אישה אחת ומגדלים את הילדים במשותף. אם הם יחליטו לחיות יחד כפי שהציע שי, יש סבירות שהם יחסכו אפילו יותר ביחס לשכר (גברים בממוצע מרוויחים יותר מנשים), ויוכלו להרשות לעצמם איכות חיים גבוהה יותר. תהיה גם סבירות גדולה לכך שאחד ההורים יהיה זמין לילד בכל רגע., וכו. רק שגברים בדר"כ לא מתים על הרעיון הזה. הרבה יותר קוסם כנראה להחזיק הרמון, מאשר להיות חלק ממנו, ולהתמודד עם המערך הרגשי בקשר כזה.

אני מסייגת ואומרת שזה אפשרי. זה פשוט מבנה עדין מאוד שמצריך מבנים אנושיים מסויימים, הבנה ורגישות עצומים, וצורך אמיתי בחיים מהסוג הזה. לא מדובר רק בכרטיס-לזיונים-עם-מלא-נשים. אלא תחזוקה של עוד מערכת יחסים, עם כל היתרונות והחסרונות של אחת כזו.

לטעמי אין הרבה הבדל בין חיי קומונה לבין פוליאמוריה או פוליגמיה.
כמו שזה התקיים זה אלפי שנים בתרבויות רבות (כולל מערביות).
אני מעדיף סגנון חיים זה על אופציה של שקר או בגידה.
ובואו נהיה כנים עם עצמנו, לשולטות יש אפשרות לריבוי נשלטים ואף אחד לא שואל האם זה בסדר או איך הן מפנות את זמנן לזה, אך כשזה נוגע לגברים, נשאלת השאלה האם זה בכלל מוסרי \ אפשרי?
במה זה שונה?
אנו חיים בתקופה בה המיניות והאהבה סוף סוף נפתחו למחקר ע"י החווים אותן, כל עוד המעשה בידיעה, הסכמה, שפיות ובטיחות אין בכך פסול.
נכון שכאשר לא מנהלים זאת נכון (ככל זוגיות) יהיו כאלו שיפגעו בסופו של דבר אך זה לא ימנע מהרוצים בכך לנסות, הרי אנו חיים בעולם בו ההתנסות היא בדמיינו, רק בואו ננסה לעשות זאת נכון.
ליבנו ניתן להרחבה עד אין סוף (הורים יודעים זאת) ואם נוכל לאהוב את כל ילדינו אז למה לא את כל בני ובנות זוגנו?
בתגובתי הקודמת נתתי תגובה לאוטופיה (לטעמי) של מערכת יחסים פוליאמורית אך כמובן שניתן לבצע זאת בצורות אחרות, מה שמותיר את הסטטוס הכלכלי על כנו.
לאחרונה הייתי בשתי מערכות יחסים ראשית ומשנית, עם הראשית גרתי ועם המשנית ביליתי כל פיסת זמן פנויה שיכולנו לארגן לעצמינו (ולו רק כי ה גרה בחדרה ואני במרכז).
מאחר וילדיה של הזוגיות המשנית גרו עמה לעבור לגור עימי ועוד עם זוגה נוספת לא נראה כאופציה ראלית שמרנו על מערכת יחסים בצורה זו כשנתיים עד שהחיים הפרידו בנינו.
זה לא אומר שהיו בזבוזים מיותרים (למעט דלק... יקר הקטע הזה, אך יש משפט ברוסיה, בשביל אישה טובה גם אלף קילומטרים)., הסטטוס הכלכלי של כל אחד ואחת מהמעורבים לא התערער וכשהייתי עם אחת אני והשנייה יכולנו להתגעגע. והמפגש היה תמיד מרגש.
כיום זוגתי ושפחתי (אותה אחת) מעודדת אותי למצוא לה חברה לזוגיות ורצוי אחת שתבלה את זמנה עימנו.
MasterKey​(שולט)
לפני 9 שנים • 21 בפבר׳ 2015

אין חדש תחת השמש

MasterKey​(שולט) • 21 בפבר׳ 2015
מונוגמיה היא הצביעות החדשה של "העולם המודרני" ותעלם מן העולם, כפי שבאה אליו.
מתי התחילה? - עם הולדת הנצרות, שכבשה אט אט את אירופה ומשם היגרה גם לארה"ב ולקולוניות אחרות.
מה עומד בבסיסה? - אידאולוגיה הומניטרית/חברתית (כמו הקומוניזם...).
איך היא נראית היום? - 50% גרושין, 49% בוגדים/בוגדות, 1% צדיקים בכל דור.
מתי היא תעלם מן העולם? - נבואה זו ניתנה לפוליגמים.

ובכלל - אני מציע לשכתב את התנ"ך.
איך אפשר להשאיר בו עובדות מזעזעות כמו הפוליגמיה של אבותינו הנערצים (אברהם, יצחק ויעקב)?
איך אפשר להשאיר בו בדס"ם כל כך דוחה כמו גרוש הגר שפחתו של אברהם?
ועדיין לא התחלנו לדבר על המונוגמיה המפוארת של שלמה המלך...