בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יום הדין של גואל רצון: מהי עבדות?

פייה{O}
לפני 9 שנים • 6 בספט׳ 2014
פייה{O} • 6 בספט׳ 2014
"אי-אפשר היה לזהות פתח מילוט מפני שלא היה כזה. גואל כתש לנו את עולם הרגשות. הוא פירק לגורמים את המצפון. הוא שיבש את כל מערכת התודעה".
עדות של אחת מנשותיו של גואל רצון, מתוך ראיון כאן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4566835,00.html
שחארזאד
שחארזאד • 6 בספט׳ 2014
matteryou2 כתב/ה:
שחארזאד כתב/ה:
matteryou2 כתב/ה:
מערכת היחסים של גואל רצון עם נשותיו היתה מערכת של מניפולציות, שקרים, בידוד, השפלה, הפרד ומשול, אלימות, תלות מחייה.
כאמור, אין בין זה ובין בדסמ קשר.
אלה האנשים שמחליטים מה יהיה במערכת היחסים, לא ההגדרה.

גם שעל הנייר עבדות "בדסמית" ועבדות כמו במקרה של גואל רצון והכת שלו היא אותה עבדות (מה שלא, אבל נניח), זאת שגיאה להשוות את השניים.
הכל תלוי בתוכן.
להתעלם מכל התוכן, לסווג אותו בכמה שורות דלילות, למספר, ולהגיד שזה אותו הדבר... נראה לי מטורף למדי.
המדינה הרי לא תתאפס על עצמה, אז כרגיל, נשאר לנו רק לשמור על עצמנו.

זה לא קשור ולא דומה בכלל,אלינו ולאורח החיים שלנו,לא כבודדים ולא כקהילה
אנחנו,יודעים את זה
אילו שבחוצ לא ממש יודעים והרבה גם ישמחו לעשות את ההקשר העקום הזה שלהם
והאמת היא שלרובם בעלי הדעות המקובעות,זה גם לא מזיז ש"בידיסמ זה לא גואל רצון" לדידם,זה כן.

אבל מה,והיה ויתפס אחד מאיתנו ,שולט, (אולי שולטת גם)
בהחזקת הרמון נצלני, שבו ה"ההסכמה" נסחטה מ"המסכימות" בצורה מניפולטיבית ותחמנית מרושעת
ושמה הssc תסלחו לי על הביטוי' שווה לתחת ורק מנוצל בידי המנצל בשביל כסת''ח אישי
אז נצלני יכול להיות בנוסח ה"גואל" ,בתיקווה שבלי עירבוב ילדים,אבל קבלת כספים וכל מיני סוגי כפיה מנטליים,ו גם בעוד הרבה צורות אחרות שמהוות הפרה של חוקי האדם המוסר וה פליליים וגם אילו שמקובלים על הקהילה

אז... כשזה יצא לעיתונים וזה,יצא
נצא כולנו,בייחוד השולטים שולטות כפי שרבים בחוצ חושבים אותנו

מילים חשובות וחכמות yes.gif

תודה.
המלט
המלט • 6 בספט׳ 2014
פייה כתב/ה:
"אי-אפשר היה לזהות פתח מילוט מפני שלא היה כזה. גואל כתש לנו את עולם הרגשות. הוא פירק לגורמים את המצפון. הוא שיבש את כל מערכת התודעה".
עדות של אחת מנשותיו של גואל רצון, מתוך ראיון כאן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4566835,00.html

המשפט הפלילי הינו די מוגבל. אני לא יכול לתבוע מישהו לדין על פי חוק העונשין משום שגרם לי להרגיש כך או אחרת. ״כתישת עולם הרגשות״, ״פירוק לגורמים של המצפון״, ״שיבוש מערכת התודעה״, אינם יכולים לעמוד למשפט, אלא אם כן הם תומכים בעוולה אחרת, מוחשית, כמו החזקה בכח, מניעת חופש תנועה, וכו.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 6 בספט׳ 2014
אמת הדבר, אבל יש הסתכלות של מערכת המשפט על כוונת העומד לדין.
זה כמו, למשל, שבעייתי להאשים אדם באונס קטינה- אם היא הונתה אותו ולא סיפרה לו את גילה האמיתי או אם הוא לא חשב שהיא מתנגדת/ לא רוצה ולא היה כל סימן.
כדי שתתקיים עבירה פלילית, צריכה להתרחש גם כוונה:
סעיף 19 לחוק העונשין: "אדם אחראי בפלילים רק אם היסוד הנפשי שליווה את התנהגותו הוא מחשבה פלילית, אלא אם כן המחוקק קבע במפורש שרשלנות או אחריות קפידה הן יסודות מספיקים".

רוצה לומר, שלמרות שעל פניו, שולט יכול לנהל מערכת יחסים עם נשלטת (או שולטת עם נשלט וכל וריאציה אחרת) שבה הוא לכאורה כופה עליה את רצונותיו, משתמש בה כחפץ, סוחר בה מול גברים אחרים כחלק ממערכת השליטה, מנהל מערכת יחסים של שליטה 24/7, מכה אותה, מושפל אותה וכן הלאה- כל עוד היא והוא שם מרצונם החופשי, יש לה את האפשרות להחליט ללכת או להפסיק את מערכת היחסים מתי שהיא רוצה והיא לא שם מתוך שטיפת מוח/איום/פגיעה/כפייה/סחיטה וכן הלאה, הרי שלא ניתן להאשים את השולט בחטיפה/כליאת שווא/סחר וכן הלאה.

בדיוק כמו שאני יכולה להצליף בגבר אם שנינו רוצים, ואי אפשר להאשים אותי בתקיפה.
לכן BDSM בין שני אנשים בוגרים ובהסכמה הינו חוקי, או לפחות ראוי לומר שהוא לא נוגד את החוק.
יוצא דופן זו פגיעה של ממש באחד האנשים, גם אם הוא מסכים לכך- ובפרט אם אינו מסכים.
אם אני אבקש ממישהו שיכרות לי יד או יהרוג אותי- המדינה בהחלט יכולה להאשים אותו, גם אם אני רציתי (ולראיה- אנשים שמסייעים לאנשים להתאבד או מקרה הקניבל הגרמני שהרג ואכל אנשים בהסכמתם).

לכן, אני חושבת שאין כל השפעה של המקרה הזה של רצון, שהתנהל יותר ככת, לבדסמ השפוי והנורמטיבי שאנחנו מכירים.
Brave Dwarf
לפני 9 שנים • 7 בספט׳ 2014
Brave Dwarf • 7 בספט׳ 2014
אם יוכח שהיה שם גילוי עריות (כפי שנטען בין היתר) אז מגיע לו. אם יישב כי מישהי, בוגרת ושוות ערך לו, בחרה בו בתור גורו שלה ועכשיו טוענת שזה הרגיש לה כמו אונס, או כל טיפשות סובייקטיבית אחרת, מערכת משפט תהיה מוזמנת לפתוח שרשור "דומסוכן" בכלוב.
אני לא רואה הבדל.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 7 בספט׳ 2014
Brave Dwarf כתב/ה:
אם יוכח שהיה שם גילוי עריות (כפי שנטען בין היתר) אז מגיע לו. אם יישב כי מישהי, בוגרת ושוות ערך לו, בחרה בו בתור גורו שלה ועכשיו טוענת שזה הרגיש לה כמו אונס, או כל טיפשות סובייקטיבית אחרת, מערכת משפט תהיה מוזמנת לפתוח שרשור "דומסוכן" בכלוב.
אני לא רואה הבדל.

אז אתה כנראה לא יודע מהי כת, כיצד היא פועלת וכבדרך אגב מבטל בהינף יד אחריות פלילית של בעלים המכים את נשותיהם (למה היא לא ברחה?) ואף את אלו שרצחו את נשותיהן, עבירות הונאה, סחר בנשים (הן ידעו לאן הן נכנסות), סחר וששימוש בסמים (למה הם התחילו עם זה בכלל...), אונס תחת שכרות הקורבן (למה היא שתתה), אונס בכלל, מעשה מגונה, הטרדות מיניות (למה היא התלבשה ככה? למה היא חזרה לעבודה אחרי שהוטרדה? למה היא לא צעקה? למה היא לא אמרה "לא"?, למה היא אמרה "לא" רק פעם אחת ולא התנגדה פיזית) וכו' וכו'.

בעצם מבטל כל עבירה שהיא שבה יש לקורבן לכאורה אחריות כלשהי לכך שהוא הגיע לאן שהגיע.
שחארזאד
שחארזאד • 7 בספט׳ 2014
גמד וכחולה
רק fyi
עשיתי לייק לשניכם
כי אם מצרפים ועורכים את התגובות שלכם ביחד ומוציאים כמה דברים שלא לעניין
יוצא פה משהו לעניין העיניין
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 7 בספט׳ 2014
slave for ever כתב/ה:
נקווה שלא יהיה תקדים בקשר לקהילה...

לא יהיה תקדים. אבל כן יהיה מופע אקרובטיקה של השופטים שיסבירו
על פני 300 עמודים שמדובר בעבדות אבל רק במקרה הספציפי הזה.
וזה למרות שלא היתה אלימות,התעללות,כפייה. והכל היה בהסכמה.
המדינה לא מסכימה שלגבר יהיו ילדים מעשרות נשים בלי קשר לאלימות.
לפי כל הסימנים: דלתיים סגורות,שלושה שופטים,נימוק הכרעת הדין על פני מאות עמודים
העובדה ששני שופטים ירשיעו ואחד יסתיג מלמדת שהוא ילך לכלא לתקופה ארוכה
על מעשים שלא עשה.

הבהרה : זה סתם ניחוש.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 7 בספט׳ 2014
כל כך הרבה נשים מתלוננות וכולן טועות?

ואתה טועה בדבר אחד- למדינה יש בעיה שתינשא בו זמנית ליותר מאישה אחת, אבל אף אחד לא יגיד לך כלום אם תחיה בקומונה עם חמש נשים שאתה לא נשוי להן או אם תעשה ילדים לחמש נשים שונות שאתה חי איתן, או סטוצים או שתלך לבנק הזרע ותפזר את זרעך לכל המרבה במחיר.
כל עוד אתה משלם מזונות לאימהות שלהם או מפרנס את הילדים, תעשה גם מאה ילדים למאה נשים.
המלט
לפני 9 שנים • 8 בספט׳ 2014
המלט • 8 בספט׳ 2014
מתהפך כתב/ה:
slave for ever כתב/ה:
נקווה שלא יהיה תקדים בקשר לקהילה...

לא יהיה תקדים. אבל כן יהיה מופע אקרובטיקה של השופטים שיסבירו
על פני 300 עמודים שמדובר בעבדות אבל רק במקרה הספציפי הזה.
וזה למרות שלא היתה אלימות,התעללות,כפייה. והכל היה בהסכמה.
המדינה לא מסכימה שלגבר יהיו ילדים מעשרות נשים בלי קשר לאלימות.
לפי כל הסימנים: דלתיים סגורות,שלושה שופטים,נימוק הכרעת הדין על פני מאות עמודים
העובדה ששני שופטים ירשיעו ואחד יסתיג מלמדת שהוא ילך לכלא לתקופה ארוכה
על מעשים שלא עשה.

הבהרה : זה סתם ניחוש.

לא ניחוש מוצלח במיוחד ...