ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פירסומים.

aka BODYGUARD
לפני 13 שנים • 22 בספט׳ 2010
aka BODYGUARD • 22 בספט׳ 2010
אני מניח שזו בדיוק הבעיה, גמד.

על ראש ה.... בחייאת, ממך מצפים כאן ליותר.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 22 בספט׳ 2010
BODYGUARD כתב/ה:

מפליא אותי בודי שדווקא אתה שמדבר פה כה הרבה על הקודים, מצדיק פרסומים של נתונים אישיים מתוך נקמה בבלוגים. לדעתי לפני חוקי ה"שולט אחד לא פונה לנשלטת של אחר" ו"אל תעשי לך ידיד נפש" ואפילו לפני "אל תפרסם ניק של אחר בבלוגך ללא רשותו" עומד חוק ה- "מה שנאמר בהודעות פרטיות וכולל פרטים אישיים של אדם אמור להשאר שם ולא משנה עד כמה אותו אדם מכעיס, דוחה או מעורר סלידה".

והעובדה שאף אחד חוץ ממני לא הזדעזע למראה מעשה זה וכולם אף עודדו את הכותבת (שחסמה אותי בבלוגה למרות שלא התלהמתי אלא הערתי מאוד בנימוס ותוך שמירה על כבוד בעלת הבית) גם להבא לנהוג בדומה, מפחידה אותי אישית.
seelinewoman

תקן אותי אם אני טועה

seelinewoman • 22 בספט׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:

מפליא אותי בודי שדווקא אתה שמדבר פה כה הרבה על הקודים, מצדיק פרסומים של נתונים אישיים מתוך נקמה בבלוגים. לדעתי לפני חוקי ה"שולט אחד לא פונה לנשלטת של אחר" ו"אל תעשי לך ידיד נפש" ואפילו לפני "אל תפרסם ניק של אחר בבלוגך ללא רשותו" עומד חוק ה- "מה שנאמר בהודעות פרטיות וכולל פרטים אישיים של אדם אמור להשאר שם ולא משנה עד כמה אותו אדם מכעיס, דוחה או מעורר סלידה".

והעובדה שאף אחד חוץ ממני לא הזדעזע למראה מעשה זה וכולם אף עודדו את הכותבת (שחסמה אותי בבלוגה למרות שלא התלהמתי אלא הערתי מאוד בנימוס ותוך שמירה על כבוד בעלת הבית) גם להבא לנהוג בדומה, מפחידה אותי אישית.

אני באמת מתנצלת אם אני לא זוכרת נכון, אבל לא עשית זאת למישהי לפני כמה חודשים בפוסט מזועזע על שהעזה לשלוח לך הודעה שפגעה במישהי יקרה לך?
Brave Dwarf

Re: תקן אותי אם אני טועה

seelinewoman כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:

אני באמת מתנצלת אם אני לא זוכרת נכון, אבל לא עשית זאת למישהי לפני כמה חודשים בפוסט מזועזע על שהעזה לשלוח לך הודעה שפגעה במישהי יקרה לך?

לא.
אבל את מוזמנת להוכיח אחרת.
ולדעתי את כרגע עושה מעשה מאוד שפל סיילוומן.
אני לא יודע מה אתך, אבל בעקבות ההתנהגות שלך כאן יש לי תחושה שלא תזיק לי איזו ברכת הגומל.
seelinewoman

Re: תקן אותי אם אני טועה

seelinewoman • 22 בספט׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
seelinewoman כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:

לא.
אבל את מוזמנת להוכיח אחרת.
ולדעתי את כרגע עושה מעשה מאוד שפל סיילוומן.
אני לא יודע מה אתך, אבל בעקבות ההתנהגות שלך כאן יש לי תחושה שלא תזיק לי איזו ברכת הגומל.

צודק, מצאתי זאת. לא פוסט כי אם הודעה בשרשור וללא פרטים אישיים, אבל עדיין מוכיח את טענתי שאי אפשר להוקיע אף התנהגות נלוזה מבלי להסגיר ולו במשהו מהעניין.
ולגבי הגומל, אל תהיה כזה דרמה קווין ואל תתקרבן. תודה לאל שמכירים את שנינו מספיק כדי לדעת מי מסוכן ממי. אל תרחם על עצמך.
בזאת סיימתי. מחכה עדיין להתנצלות שלך בפרטי.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 22 בספט׳ 2010
לדעתי, נוצר כאן בכלוב הזה שילוב קטלני.
תמהלו בקערה על רקע שחור, קהילה בדסמית, מצולות שאנשים מגיעים אליהם תוך כדי העיסוק הזה, קילורים והסרת קולרים תכופה, בלוגים חושפניים, אוסף אנשים שנמשך הנה בעלי אנרגיות שבוא נסתפק ונאמר שלא כולן לבנות.

התמהיל הזה יצר ויוצר כאן חבית חומר נפץ עם פתילים ונפצים פזורים בכל פינה. כל שנותר הוא איזה ניצוץ טועה, או חבלן מיומן, וכל העיסה הזו מתפוצצת לה בקול רעם גדול.

שלא תבינו אותי לא נכון, חופש הביטוי זה ערך מקודש בעיני. בכל פעם שנפתח פה דיון בנושא קמים החסידים הדתיים והצרופים שמוכנים לקבל הכל, או כמעט הכל על קדושת השם של אותו חופש ביטוי ידוע.

אז בואו נשים כאן כמה עובדות על דיוקן. גם לחופש הביטוי יש גבולות חוקיים. השתלחות במדינה, שיחה העוסקת במשפט שמתנהל, ומבלי להכיר את דקויות המערכת התחוקתית, לבטח יש עוד כמה מגבלות כאלה.

לדעתי, אדם שיוצא במסע הכפשות ומשתלח בכל מיני קבוצות, או פרטים, ואין חשיבות אם הן שמנות או רזות, מידה 38 או לא. אדם כזה במקום כזה, בזמן רגיש אצל אדם פלוני, פוגע במידה כה רבה, שיש לעצור אותו. לא בשם חופש זה או אחר, אלא בשם האמפטיה הצרופה לנשואי פגיעותיו.

ברור כשמש, שברוב הזמן, אין לי שום קושי להכיל את אותו אדם אומלל. הבעיה טמונה שיש רגעים, שמפאת החשיפה בבלוג או בעצם השתייכות לקהילה שבה כולם יודעים הכל, שבהם אני פגיע בפומבי. ניצול דמוני של אותו הרגע כדי לנגח, לפגוע, ולהכאיב, מעבר לזה שהוא לא ראוי בעיני, הוא ראוי לגינוי, ואף להרחקה.

אני מכיר את אותו טרול מקלדת המדובר ואף פגשתי אותו פעם. הוא אדם מאד אינטלגנטי, בעל ידע רב, וזמן בשפע. ההתנסחויות שלו מתובלות באופן לא ראוי בעיני במושגים מגוונים, וברור לעין שהאדם מלומד. אלא מה, יש דבר אחד לפחות, שהוא לא למד, והוא להיות מאושר. הוא אדם אומלל ומתוסכל שמטיח בכל העולם את כאביו המפעפעים ושנאת האדם שקיימת בו בשפע. כמו כן יש לו כישרון לפגוע ברגשותיהם של אנשים, שהרי אחרת היו מזמן מתעלמים מדבריו ושירשוריו.

אני משוכנע גמד אמיץ, וגם אתה המלט, שקטנים עליכם דברי הבלע שלו גם אם הם מכוונים אליכם. אלא מה, גם אתם, עלולים להיות במקום ריגשי כואב, שהוא יצליח לחדור גם דרך מעטה ההתנהלות הפולמוסית שלכם, ולהצליח לפגוע. כל שכן, אנשים שפחות מיומנים להתמודד מול דברי בלע משתלחים, או מנוסים פחות בתורת הוויכוח.

השאלה שאני שואל בעצם, היא למה לתת למישהו כזה להכאיב לכל כך הרבה אנשים ? בשם חופש הדיבור ? זה נכון שאין חוק כזה שמצווה להיות אמפטי, אבל לא כואב לכם כשאנשים נפגעים ככה ? זה לא קדוש בעיניכם ? להסיר ספק אני לא אומר חלילה שזה לא חשוב לכם.

אז זהו, שאני לא קונה את זה. הכלוב זה בית לקהילה, ומתוך האופי של הקהילה הזו, אני קורא בקול גדול, לוותר פה ושם קצת על חופש הדיבור, ולאחוז לא בקנאות באמפטיה אנושית. את כל זה צריך לעשות במשורה קפדנית, ולא בהתלהמות שמזכירה אצלי בדיוק את התופעה שאותה אנחנו רוצים (או שלא) למגר.

אסיים בברכת חג סוכות שמח לכולם.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 22 בספט׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:

הצדקתי פירסום נתונים אישיים?
מתנצל, אבל לא ברור לי מהיכן שאבת את זה.
אשמח לבאורים.

כאדם וכחבר בקהילה הזו אני חושב שפרטיות האדם חשובה יותר מכל טענת חופש ביטוי
מטופשת.
הסייג לכל האמור עד כה הוא שאם אותו אדם עבר על חוק ו/או כלל ו/או נורמה אזי אין
לי בעיה לצוד אותו אישית. ברגע שהוא "התיר את דמו של אחר" דמו שלו לא שווה יותר.
ואשמח אם לא ניכנס למילון אבן-שושן כדי לתרגם.
אין לי מושג לגבי הענין השני שכתבת עליו, לכן לא אביע בו דעה.

לא ברורה לי בכלל הפרובוקציה להחיות את הנושא שכבר טופל בצערכת הכלוב בכלל,
וצ'יטה ידידי-
מילים מכובדות.

חג שמח.
Brave Dwarf
צ'יטה כתב/ה:
לדעתי [...]

אסיים בברכת חג סוכות שמח לכולם.

צ'יטה יש לי אליך שאלה.
מי קובע מתי אנחנו מתגמשים ומקבלים את דבריו של מאן דהו תחת מטריית חופש הדיבור ומתי לא? ברגע שאתה מציב גבולות, הם צריכים להיות מדוייקים, אחידים וברורים, אינך מסכים אתי?
אין לי בעיה עם זה שאב"ב עף מכאן, איני סובל ממחסור אב"ב מאז ואם ואסבול אעדיף לקחת אותו בתור גלולה. גם מהיר וגם מזין. מה עוד שכפי שציינתי אי שם באחד העמודים הראשונים, מבחינתי העפתו הייתה מוצדקת כיוון שעבר על חוק מוגדר (הנה אתה רואה?) ולו בחרתי להתנגד להעפתו, הייתי עושה זאת מול כלובי שקבע את החוק. אבל אם נעזוב לרגע את אב"ב ואת מעלליו, אני רוצה לדעת היכן אתה מציב את הגבולות. האם הגבול הוא - הכל מותר כל עוד אף אחד לא נפגע? אז זה לא גבול כי תמיד יהיה מי שייפגע מדבריך, מדבריי או מדבריו של כל אדם.

ברגע שאתה מעיף אדם (להבדיל מ"נלחם בדעותיו" או "מוכיח אחרת" או "מתעלם מחמת המיאוס") אתה יורה ברגל של עצמך. היום הוא מחר אני ומחרתיים אתה.

וכל זה ללא שום קשר למה שכתבתי למעלה על הצביעות שבהעפתו של עוזרד כפי שהיא משתקפת באותו מקרה שהעליתי לכאן. אותם אנשים שכה הזדעזעו מכך שציין ניקים בבלוגו היום מעודדים פרסום של פרטים אישיים של אדם באיזו אמתלה מגוחכת כי כתב מילה לא במקום למישהי. אז כפי שאמרתי לבודי, על חופש דיבור אני מוכן לדבר, להתפשר ואולי אפילו להבין, עידוד למעשי אאוטינג, לעומת זאת, גורם לביצים שלי לשקשק.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 22 בספט׳ 2010
גמד אמיץ,
אז זהו שבמקרה הזה זה פשוט, כלובי.

האם צריך לקבוע חוקה סדורה ? וואללה לא יודע לעשות את זה בכלל. אבל אולי אפשר שכלובי פשוט "ירגיש" בלי חוקה סדורה, מתי זה עבר את הגבול. (רואים בטח שאני לא עוסק בעריכת דין).

אכן יש סכנה גדולה במניעת חופש הדיבור וצריך לנהוג בהגבלה הזו במשורה קפדנית שלא נגיע לחוות החיות. אני זוכר מקרים גם פה בכלוב, שזה עבר גם אצלי את הגבול ולצד השני.

בעצם, רגע שנייה, יש פה כבר חווה של חיות. icon_wink.gif

לסיכום.
תשמע, גמד אמיץ, אתה מדבר דברים של טעם, והאמת כמובן שוכנת לה איפשהו באמצע. כשאמרת שנתפשר על חופש הדיבור, כבר ריצית אותי. איפה בדיוק יעבור הקו, למזלי יש מי שיקבע. פשוט אין לי את הכישורים הנדרשים להגדרה של גבולות כאלה.

חג שמח