בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

Inside your head
לפני 15 שנים • 5 בינו׳ 2009
Inside your head • 5 בינו׳ 2009
אני מפחדת, מפחדת לחשוב שבני עמי מנסים לערער את יסודות הבית שלי תחת רגליי.
"כיבוש" מילה כ"כ קשה, להבדיל מכיבוש רומנטי מונח שכמעט מלטף את העננים הצמריריים בשמיים ואף נותן לגיטימציה להמשיך ולכבוש עוד שטחים.
הטענה הזו, הטענה הזו שאנחנו כבשנו שטחים - היא נכונה, אבל היא מופרכת לאור העובדה שתולים בנו את האשמה כמי שעשו פשע אנושי.
בהסתמך על טענה זו ובראיה לאחור, אני תוהה, האם גם כל עמי העולם שחיים במדינותיהם ראויים לפינוי משטחים כבושים?
הרי אף מדינה בעולם כולו, לא נשלטה בעבר ע"י אלו ששולטים בה כיום.
לכל מדינה, בדף ההיסטוריה שלה, ניתן למצוא מלחמות וכיבוש... מה בעצם שונה מדינת ישראל מאלו שכבר עשו זאת לפני אלפי שנים?
הזמן שעבר? חוק התיישנות שמוכר בע"פ שלא תקף לגבי ישראל כי אנחנו חיים במדינה כבושה רק 60 שנים?
אני מפחדת לחשוב שבשם הנאורות עלק ובשם ההתחשבות ההומנית עלק 2, אני אאבד את ביתי שיש לי עליו זכות לגיטימית בדיוק כמו כל אזרח במדינה כבושה אחרת.
וגרוע אף יותר, שבני עמי נותנים לגיטימציה לרוצחי אדם, השפלים שרואים לנגד עיניהם הרס, הרג, השמדה המונית של עם שלם ומדינה שלמה שלא מכירים בה ונושאים את דגל הטרור בגאון.
לצערי הרב, אני לא מסוגלת להרגיש שום חמלה כלפי חיות אדם ותומכיהם.
לבי דואב כלפי אותם אזרחים פלסטינים (שבכל לבם משוועים לשקט, שלווה ושלום) שנקלעו למצב אין-ברירה בדיוק כמו אזרחי ישראל.
ההבדל בינם לבין אזרחי ישראל, שבראש מעיינם של הממשלה שלנו נמצאים אזרחיה ואילו בצד הפלסטיני החמסטאן זונח, נוטש, מתעלם, רוצח, כותש, מבתר, את גופותיהם ונפשותיהם של בני עמו ולמען מטרה אחת ברורה, להוביל בגאון את דרכו הנלוזה בשם אללה, בשם האיסלאם בשם הקוראן בשם הפנאטיות הקיצונית.

ישראל תחיה ותמשיך להתקיים, תמיד!
שונאי ישראל היו, הינם וגם יהיו - וזה מה שמאפיין אותם, שבסופו של דבר הם נעלמים, גם אם קמים אחרים.

עם הפרטנר עלק 3 שקיים בצד הפלסטיני לא ניתן ליישב מולו דבר ולא חצי דבר באמצעות הדברות ישירה, צד ג' וגם לא באמצעות התאספות רבתית לגאנג באנג.
ברגע שיהיה פרטנר שפוי, בר דעת שלנגד עיניו טובת עמו (!) אז אוכל לומר שכל פעולה אחרת (פרט להדברות) בהחלט מיותרת.
עד אז... זו מלחמת קיום שנחוצה.
SPENKY{שייכת}
SPENKY{שייכת} • 5 בינו׳ 2009
כלובי כתב/ה:
אם אתה מתעניין השרשור בהחלט מתקדם בכיוון הזה אלקטרו עם האצבע הקלה על ההדק, מהיר התגובה והדאוג.

אם זה יקרה זה לבטח יהיה אקט ציני גזעני או גזעני ציני וגם אם זה לא יקרה - תוכל להגיד שזה אקט ציני גזעני, למה לא.

ושלגי עדיף שתהיי מודאגת מחבריך שבדרום, ישראלים ו/או פלסטינים ולא מחבריך חמומי המח שרובצים להם בבית ומבלים את זמנם בשילוח קיטונות שנאה וגזענות בשצף קצף מול המסך השחור של הכלוב.

עזוב כלובי, אל תנעל את השרשור, תנעל את האתר.
ממילא מזמן הוא הפסיק לשרת את המטרה לשמה הוא נפתח והפך במה להתכתשויות גועליות לא משנה על מה, לפעמים יש לי הרגשה שאתה בעיצומו של ניסוי על טבע האדם.
אז יאללה כלובי, סגור
ספנק (שבפעם הבאה שתעשה לה את סשן "יש עוד 5 ימים לתוקף המנוי" , קרי עוד שבוע וחצי, תוציא את האשראי ותשלם כמו גדולה- אין הנחה לסטודנטים?)
רפאל
רפאל • 5 בינו׳ 2009
ג'ולי כתב/ה:
ובכן, רפאל, בניגוד לרוב האנשים שכותבים כאן לכאן או לכאן, אני משתדלת לתרגל חיי שיתוף. או בעברית, ישלי חברים שם וגם במקומות אחרים שהם תחת שלטון הרשע החמאסי ותחת השלטון הבלתי רגיש לפעמים שלנו. עזה זה מקום רע. הוא מקום רע מכל מיני סיבות, חלקן, שהאנשים של עזה בחרו לא נכון. האם זה תקין להעניש את כלל הציבור על בחירה לא נכונה (ואני בהחלט מאמינה שהשלטון שם גורם לחלק מהאנשים לעשות את מה שהם עושים. אני לא באמת חושבת שאנשים בני דעת, יגורו מרצונם על מחסני נשק וכד'). יתכן והתשובה היא, לא. יכול להיות שענישה קולקטיבית היא לא ענישה קבילה. אבל...

סליחה, אבל זו רטוריקה ריקה. כי את לא מנמקת דבר שאת אומרת. אי-אפשר להבין מה הקריטריון שמביא לטעון את מה שאת טוענת. אי-אפשר להסכים או שלא להסכים. על איזו ענישה את מדברת? מה הפשע? איך שני אולו מתמקמים בתוך ההקשר הכולל של המציאות שאנחנו חיים בה, ובמסגרת השקפת עולם פרופרציונאלית ומאוזנת? ומזה ה"אבל" שלאחריו שלוש נקודות? בגלל הרטוריקה הזו יש עכשיו יותר מ500 בני אדם מתים?

ג'ולי כתב/ה:
המלחמה הזו, בעיני מלחמת אין ברירה, לא באה להלחם בפלשתינים כעם. לא באה להוכיח את כוחינו עליהם. היא באה לנסות ולתת פיתרון למאות אלפי אנשים שחיים בטווח הנשק של החמאס. תוכל לטעון, שמגיע להם, לתושבי שדרות /נתיבות/אשדוד/ ב"ש על שבחרו את הממשלה המסויימת הזו. אבל אני אטען שלא דין הבחירה של אנשי עזה בממשלת חאמס כדי בחירת אנשי הדרום בממשלת קדימה.

שוב... את תתטעני ואני אטען... זה לא אומר הרבה. השאלה איך את מצדיקה את הטיעונים שלך ואיך אני. אני לא מבין מה בכלל את אומרת.

באשר ל"מלחמת אין ברירה". זו לא דעה שאני חולק עליה, זה פשוט לא נכון. את עושה, כמו הרבה אחרים, abuse לביטוי. המלחמה הזו לא נכפת על ישראל. זו בחירה פוליטית ואסטרטגית של ההנהגה. העובדה ש"התלבטו" כל כך הרבה רק מוכיחה שאין כאן שום דבר של אין ברירה. ההחלטה שלא להפסיק את הסגר על עזה, ופעולות התקיפה של ישראל בתוך עזה, שהיוו הפרה ישראלית של הסכם הרגיעה, לא נכפו עליה.

הצורך הזה, להבין כל סיטואציה במושגים של "קמים עלינו לכלותנו", גם כשאנחנו תוקפנים, גם כשאנחנו שולטים בזירה, גם כשאנחנו שולטים בעם אחר, וגם כשאנחנו פוגעים פגיעות לא פרופורציונליות בעם האחר --- הוא פשוט פתולוגי.

ג'ולי כתב/ה:
הם. ואני מדייקת במילים שלי. אנשי החמאס, מטרתם המוצהרת לקום עלינו לכלותינו. הם מצהירים השכם והערב שזו מטרתם. שהם לא יפסיקו עד שלא ישמידו אותנו.יש להם גם שם מאד תקשורתי לזה...מלחמת ג'יהאד. ואנחנו, גם אם הממשלה עשתה טעויות (ואני ממש לא חושבת שהממשלה הזו או אחרות , חפות מטעויות), אנחנו לא נלחמים במטרה להשמיד אותם. אנחנו נלחמים על הזכות הבסיסית של התושבים לישון בשקט, בבית בלתי ממוגן, במיטה שלהם ולא על מזרון במקלט.

אלו מילים. לפעמים כדאי גם להסתכל מה קורה בפועל. בפועל אלו הישראלים שכבר כמה דורות לא מאפשרים, מטעמים מתחלפים, זוכיות אלמנטריות של חיים וכבוד לפלסטינים. בפועל מי שמונע מהאחר להתקיים, זה אנחנו מהם, ולא הם מאיתנו. אלו לא דברי סנגוריה על החמאס. כי הם לא בדיוק שוחרי שלום. אבל חוסר היכולת הזו לראות מה קורה בפועל, ולהסיק מסקנות ביחס למי עושה מה, מתוך מה שקורה בפועל --- הוא פשוט מזעזע. מדובר פשוט בכחשה של המציאות.

עם כל הכבוד ל"שלטון הרשע של החמאס", ועם כל המורכבות של המצב, כדאי לזכור: הצלחנו להגיע להסכם רגיעה עם החמאס, והפרות של הסכם התחילו מצד ישראל.

ועם כל הכבוד להבטחות של החמאס להשמיד את ישראל, ושל ישראל "להכריע" את החמאס, הוכח שיש גם על מה לדבר. ובהחלט ישנה בחירה שלא להשקיע יותר מדי באפשרויות האלו. זו לא מציאות של אין ברירה.

ג'ולי כתב/ה:
רוצה לטעון על מידתיות...על הסבל של האנשים החפים מפשע...על חוסר ההומניטאריות בפעולה ...אני אסכים איתך. ובכלל, לא חושבת שיש למישהו ספק. מלחמה זה רע. רע לכולם כמעט (כן, אני מודעת לטענות שארה"ב מחרחרת מלחמה כדי לתמוך בכלכלה הצונחת שלה). למרות זאת, מול החמלה שאני חשה מול הזוועה שעוברים האזרחים בעזה, אני עדיין חיה לאור "עניי עירך קודמים" וגם, לדאבוני על כך שיש בכך צורך, לאור "הקם להורגך השכם להורגו".

שוב, יש כאן מילים מופשטות מאוד. כאשר באופן מעשי הרבה מאוד אנשים מתים. סוגיית המידתיות קשורה לחיים הממשים של בני אדם. ללהג באופן תיאורטי "עניני עירך קודמים" ו"הקם להורגך השכם להורגו", תמיד אפשר, וכל אחד יכול. לכן זה קצת ריק. אני חושב שבשביל לצאת לקרב, ולשפוך כל כך הרבה דם, צריכים טיעון מעט יותר מגובש. מעט יותר מחובר לקרקע. ופחות קלישאתי.
קטסטרופה{Adonai}

וואלה, צודקת.

קטסטרופה{Adonai} • 5 בינו׳ 2009
Habit of Waste כתב/ה:
אני מפחדת, מפחדת לחשוב שבני עמי מנסים לערער את יסודות הבית שלי תחת רגליי.
"כיבוש" מילה כ"כ קשה, להבדיל מכיבוש רומנטי מונח שכמעט מלטף את העננים הצמריריים בשמיים ואף נותן לגיטימציה להמשיך ולכבוש עוד שטחים.
הטענה הזו, הטענה הזו שאנחנו כבשנו שטחים - היא נכונה, אבל היא מופרכת לאור העובדה שתולים בנו את האשמה כמי שעשו פשע אנושי.
בהסתמך על טענה זו ובראיה לאחור, אני תוהה, האם גם כל עמי העולם שחיים במדינותיהם ראויים לפינוי משטחים כבושים?
הרי אף מדינה בעולם כולו, לא נשלטה בעבר ע"י אלו ששולטים בה כיום.
לכל מדינה, בדף ההיסטוריה שלה, ניתן למצוא מלחמות וכיבוש... מה בעצם שונה מדינת ישראל מאלו שכבר עשו זאת לפני אלפי שנים?
הזמן שעבר? חוק התיישנות שמוכר בע"פ שלא תקף לגבי ישראל כי אנחנו חיים במדינה כבושה רק 60 שנים?
אני מפחדת לחשוב שבשם הנאורות עלק ובשם ההתחשבות ההומנית עלק 2, אני אאבד את ביתי שיש לי עליו זכות לגיטימית בדיוק כמו כל אזרח במדינה כבושה אחרת.
וגרוע אף יותר, שבני עמי נותנים לגיטימציה לרוצחי אדם, השפלים שרואים לנגד עיניהם הרס, הרג, השמדה המונית של עם שלם ומדינה שלמה שלא מכירים בה ונושאים את דגל הטרור בגאון.
לצערי הרב, אני לא מסוגלת להרגיש שום חמלה כלפי חיות אדם ותומכיהם.
לבי דואב כלפי אותם אזרחים פלסטינים (שבכל לבם משוועים לשקט, שלווה ושלום) שנקלעו למצב אין-ברירה בדיוק כמו אזרחי ישראל.
ההבדל בינם לבין אזרחי ישראל, שבראש מעיינם של הממשלה שלנו נמצאים אזרחיה ואילו בצד הפלסטיני החמסטאן זונח, נוטש, מתעלם, רוצח, כותש, מבתר, את גופותיהם ונפשותיהם של בני עמו ולמען מטרה אחת ברורה, להוביל בגאון את דרכו הנלוזה בשם אללה, בשם האיסלאם בשם הקוראן בשם הפנאטיות הקיצונית.

ישראל תחיה ותמשיך להתקיים, תמיד!
שונאי ישראל היו, הינם וגם יהיו - וזה מה שמאפיין אותם, שבסופו של דבר הם נעלמים, גם אם קמים אחרים.

עם הפרטנר עלק 3 שקיים בצד הפלסטיני לא ניתן ליישב מולו דבר ולא חצי דבר באמצעות הדברות ישירה, צד ג' וגם לא באמצעות התאספות רבתית לגאנג באנג.
ברגע שיהיה פרטנר שפוי, בר דעת שלנגד עיניו טובת עמו (!) אז אוכל לומר שכל פעולה אחרת (פרט להדברות) בהחלט מיותרת.
עד אז... זו מלחמת קיום שנחוצה.

הרבה שטחים בהרבה מדינות הם בעצם כבושים.
אבל..

להבדיל מהם, אנחנו מחזיקים את הנכבשים כמו חיות, בלי זכויות, בלי חובות, בלי בתים נורמלים ומים זורמים ועוד כהנה וכהנה.
להבדיל מהמדינות ההן בהן כל האזרחים שווים, להבדיל מהם אצלינו יש אזרחים סוג ב' ג' ד' וכיו"ב.
להבדיל ממדינות אחרות לנו יש מתנחלים שקוראים לצבא ששומר עליהם נאצים ושהלוואי ויהיו כמו גלעד שליט, אותם מתנחלים מתעמרים, מכים, הורגים, מתפרעים, הורסים ועוקרים נטוע של הצד השני.
למה?
ככה.

אני לא יודע איפה את גרה אבל אם את גרה בשטח כבוש אל תבני על להישאר שם הרבה זמן.
אין למדינת ישראל כוונה לתת לפלסטינאים זכויות שוות כמו כל אזרח מהסיבה הפשוטה:
הם לא אזרחי מדינת ישראל.

ככאלה, מגיע להם שיקימו מדינה לצד ישראל ומדינה אפשר להקים רק על שטח.
השטח הכבוש.

תרצי או לא, השטחים האלה יוחזרו ולו מהסיבה הפשוטה:
עוד לא קם העם ששלט ברודנות תקופה ארוכה בעם אחר ושרד.

חפצי חיים אנו ולא ניתן לאנשים כמוכם למנוע את זה מאיתנו ואם צריך שתהיה מלחמת אזרחים אז שיהיה.

בסוף תהיה לנו מדינה כמו שאנחנו, רובינו המכריע, רוצים.
רפאל

ההבדל בין סתם כיבוש לבין הפרטהייד

רפאל • 5 בינו׳ 2009
Habit of Waste כתב/ה:

ישנם הרבה הבדלים. ואחד מהם, חשוב מאוד, הוא זה:
לא רק שיש כאן כיבוש, שאמנם קיים במדינות רבות. יש כאן גם הפרטהייד. כלומר, הפרדה בין בני אדם שונים. ישנה קבוצה גדולה של אזרחי המדינה (ערבים) שאינה זוכה לזכויות שוות. וישנה קבוצה עוד יותר גדולה (של 3.5 מליון פלסטינים) שהם נתיני המדינה, וחיים תחת שלטון המדינה, אבל אינם נהנים מאזרחות ישראלית ומזכויות אלמנטריות. ישראל מסרבת לקבל את האוכלוסיה הזו כאזרחיה, ובאותו הזמן מונעת ממנה לקיים ריבונות עצמאית.

ישראל כבשה שטחים שמאוכלסים בבני אדם. את בני האדם האלו היא מחזיקה תחת שלטון צבאי. ובאותו הזמן היא משתלטת על האדמות שכבשה ומאכלסת אותן באזרחים שלה. ולזה קוראים מפעל ההתנחולות.

במאה ה-21 דבר כזה לא באמת קיים בעולם המערבי. וזה משהו שעושה הבדל.

אותי מזעזע שבן העם שלי יכול לחיות כאן, גם לבנות לו בית בתוך אדמה כבושה, ופשוט לא להיות מודע להבדל הזה. (ובכלל, העובדה שלבני העם שלנו, עם ההיסטוריה שלו, ישנם כישורים טובים כל כך "לא לדעת" מפחידה מאוד.)
ריפרף

אומרים לנו שיש קול אחר

ריפרף • 5 בינו׳ 2009
שלגי כתב/ה:
Lanya Colson כתב/ה:
nerissa כתב/ה:
אני מכירה כמה מבינינו שיש להם ילדים לוחמים שם בדרום ברגעים אלה..
אני יודעת גם על כמה מבינינו שגוייסו הלילה..

מאחלת לכם, לכולכם - שתחזרו הביתה בשלום.. שילדכם יחזרו הביתה בריאים ושלמים.

מחזיקה אצבעות ועוצרת נשימה ביחד איתכם.

שאלוהים ישמור עליהם שם..

אולי במקום לפנות לאלוהים שישמור על הילדים שלנו (אחרי הכל, אין ממש הוכחות שהוא קיים, והתפקוד שלו במחלמת העולם השניה היה מתחת לכל ביקורת) היה יותר עדיף לתת את קולנו בקלפי למנהיגים יותר אחראיים, כאלו שידם אינה קלה על ההדק, ואינם נכנעים לגחמותיו של עם צמא דם, אלא משקיעים את מרצם במציאת פתרון ארוך טווח אשר ישים קץ לאלימות.

לניה יקירתי

כשתוקף אותך כלב מוכה כלבת, אינך מנסה ליישב עימו את הדבר בדרכי שלום.
אינך ממתין לכך שהוא יצליח לנשוך אותך.
אתה פשוט מטפל בבעיה.
זה מה שעושים מנהיגנו.
ובדבר אחד את צודקת בהחלט, הם אינם אחראיים, אם הם היו שפויים ואחראיים -
הם היו מטפילם בבעיה מזמן כשהיא היתה פחות גדולה, ולא ממתינים עד היום.

שבוע טוב.

שלגי כפרה, לפי ההשוואה שלך יצאנו רק לטפל ב"כלבים מוכי כלבת"?
רוצה לומר, מה את גזענית פצצות או שאני מוציא דבריך מהקשרם?
אנא היזהרי בלשונך המכוערת, היא חורה לנפשי העדינה

ריפרף תמהה לראות שוב ושוב את הקונצנזוס חסר הפשרות בעם בכלל ובתקשורת בפרט.
איך זה שקשת הדיעות שנשמעות היא בין "לכסח להם את האמאמא" ל"לנצל את החלון המדיני עד תום", ואמירות על טוהר הנשק, פגיעה באזרחים ופתרון דיפלומטי נדחקים לקטגורית שמאל קיצוני
ברגע שנשלחים צוי 8.

זה לא שיש לי פתרון קסם , אבל תושבי עזה מצבם עגום פי מאה מתושבי שדרות, ואני לא שוכח את האחריות של המדינה שלי בסבל שלהם. לכן שלגי כפרה, בבקשה אל תשווי אותם ל"כלבים מוכי כלבת" צורת החשיבה הזאת מובילה ליותר דם, שנאה ואכזריות משכנראה את מבינה...

icon_arrow.gif
Inside your head

Re: ההבדל בין סתם כיבוש לבין הפרטהייד

Inside your head • 5 בינו׳ 2009
רפאל כתב/ה:
Habit of Waste כתב/ה:

ישנם הרבה הבדלים. ואחד מהם, חשוב מאוד, הוא זה:
לא רק שיש כאן כיבוש, שאמנם קיים במדינות רבות. יש כאן גם הפרטהייד. כלומר, הפרדה בין בני אדם שונים. ישנה קבוצה גדולה של אזרחי המדינה (ערבים) שאינה זוכה לזכויות שוות. וישנה קבוצה עוד יותר גדולה (של 3.5 מליון פלסטינים) שהם נתיני המדינה, וחיים תחת שלטון המדינה, אבל אינם נהנים מאזרחות ישראלית ומזכויות אלמנטריות. ישראל מסרבת לקבל את האוכלוסיה הזו כאזרחיה, ובאותו הזמן מונעת ממנה לקיים ריבונות עצמאית.

ישראל כבשה שטחים שמאוכלסים בבני אדם. את בני האדם האלו היא מחזיקה תחת שלטון צבאי. ובאותו הזמן היא משתלטת על האדמות שכבשה ומאכלסת אותן באזרחים שלה. ולזה קוראים מפעל ההתנחולות.

במאה ה-21 דבר כזה לא באמת קיים בעולם המערבי. וזה משהו שעושה הבדל.

אותי מזעזע שבן העם שלי יכול לחיות כאן, גם לבנות לו בית בתוך אדמה כבושה, ופשוט לא להיות מודע להבדל הזה. (ובכלל, העובדה שלבני העם שלנו, עם ההיסטוריה שלו, ישנם כישורים טובים כל כך "לא לדעת" מפחידה מאוד.)

מצטערת, הייתה כאן הודעה שהייתה אמורה להשלח, מנומקת, מתחשבת, מתונה... לפני שטיל גראד נחת 100 מטר מהבית שלי, 50 מטר מהבית של סבא/סבתא שלי ו 20 מטר מהבית של בת דודה שלי.

נכון לעכשיו, לא משנה באלו מונחים מיופייפים השרשור הזה ישתמש על מנת לתאר את סבלם של האזרחים הפלסטינים...
מבחינתי גם אם זה יגרום לכך שאחסם, שאספוג ביקורת רומסת על הצעד הנון-פוליטיקלי קורקט שאני נוקטת, זה יאמר.
שיכנסו באמאמאשלהם כמה שיותר חזק!
ובעזרת אללה ירסקו, יטבחו בכל אלו שאחראים על הטרור הזה שהם מטילים במשך 8 שנים על שדרות והסביבה וכיום על ערים רחוקות יותר!

באהבה ממני,
אשדודית תחת אש.

ומאחלת לכולכם, שתמשיכו להתעורר לבקרים שקטים שיאפשרו לכם להמשיך וללגום מהאספרסו הקצר בבית הקפה השכונתי שלכם.
היפה_בנשים

להביט

היפה_בנשים • 5 בינו׳ 2009
הביט היקרה.
אז מה אם נפל טיל גראד ליד ביתך, ביתם של סבתך וסבך וביתה של בת דודתך? לנו, במדינת ת"א, יש דברים חשובים יותר לדאוג להם, כמו למשל: באיזה בית קפה נשב היום, או, היכן נשיג חומר טוב לעשן...
באמת, גראדים, רק זה היה חסר לנו עכשיו.
קטסטרופה{Adonai}

Re: להביט

קטסטרופה{Adonai} • 5 בינו׳ 2009
היפה_בנשים כתב/ה:
הביט היקרה.
אז מה אם נפל טיל גראד ליד ביתך, ביתם של סבתך וסבך וביתה של בת דודתך? לנו, במדינת ת"א, יש דברים חשובים יותר לדאוג להם, כמו למשל: באיזה בית קפה נשב היום, או, היכן נשיג חומר טוב לעשן...
באמת, גראדים, רק זה היה חסר לנו עכשיו.

את האמת?
לא מזיז לי בקצה ה-6 ס"מ שלי אם יפול עליה טיל או לא.
היא לא פחות גרועה ממי ששלח עליה את הטילים.
השפה של שניהם שונה - המהות היא בדיוק אותה מהות.
שיהרגו אחד את השניה, למה זה אמור להיות אכפת לי בכלל?