שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוסט טראומה ושליטה.

חילטים
לפני שבועיים • 3 במאי 2024

פוסט טראומה ושליטה.

חילטים • 3 במאי 2024
אני לא יודע אם הנושא הזה עלה כאן, או אם מישהו/י חווה את זה, אבל אני מאוד מתעניין.
בתור מישהו שחווה את הלחימה בתקופה האחרונה, אני התחלתי להתעניין באיך וויתור השליטה יכול להשפיע על פוסט טראומה.
בלחימה אנחנו תמיד במצב של ערנות, של דריכות, של שליטה על המצב. אחרי הלחימה, לעיתים קשה לצאת מהמצב הזה, במיוחד עם טריגרים מסוימים שיש בכל מקום.
אבל בכניסה למצב של יחסי שולטת נשלט, אני תוהה עם הוויתור הזה על שליטה יכול לעזור או לפחות, להרגיל את המצב של הדריכות הלא נפסקת.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 3 במאי 2024
בדס"מ הוא לא תחליף לטיפול נפשי. אם מישהי מציגה את עצמה או את הסשן איתה כתרופה לטראומה שלך, הייתי רואה בה נורה אדומה.

אל תוותר על טיפול מקצועי שיתן כלים ממשיים להתמודדות עם הטראומה שלך, שיעזור לך לעבד אותה ולהרגיש שוב בשליטה על עצמך וחייך, מול מטפל נטרלי שאין לו אינטרנסים להפיק ממך.
(והרי כדי לוותר על שליטה קודם צריך להרגיש באחת).

הדריכות לא בהכרח נעלמת כשמוותרים על שליטה, זה עלול אפילו לחדד אותה ולהציף אותך. סשן בדס"מי הוא לא נוסחא מדויקת, ולא ניתן לנבא במדויק אילו רגשות יתעוררו במהלכו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהתמודדות נפשית טריה שאינה מעובדת מספיק.

אינדקציה לשולטת שאפשר לסמוך עליה תהיה אחת שלא תתיימר "לדעת הכל", ותהיה מודעת לכמה כוחה מוגבל, ושלא הכל סובב סביבה.
הרי אף שולטת לא יכולה להבטיח לך שבמהלך הסשן לא ילחצו בטעות טריגרים שלך. ואז מה? כמה שולטות יודעות לתפקד במהלך התקף פוסט-טראומטי? או בכלל להכיל אותו? ולא מספיק שהיא תקרא איזו כתבה באינטרנט, ההכשרה לכך מורכבת יותר. זאת עלולה להיות חוויה חסרת אונים לשניכם.

אחרי שתהיה במצב מאוזן (עד כמה שניתן) סשן יכול להרגיש כמו בונוס, איזו תוספת לתהליך מסודר שאתה במילא עובר (ובמידה ויתברר כשמשהו שלא כזה עזר לך- לא נורא, יהיו לך מקורות תמיכה אחרים ואף אפקטיביים יותר).
אבל ממש לא הייתי תולה בזה את הבריאות הנפשית שלי.
    התגובה האהובה בשרשור
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 3 במאי 2024
אני יודעת שהרבה פעמים כשמדברים על פוסט טראומה אז זה דווקא סביב החזרת השליטה לידיים שלך.

היית יכול לסבול את זה? להיות לא בשליטה?
טלי35​(שולטת)

Re: פוסט טראומה ושליטה.

טלי35​(שולטת) • 3 במאי 2024
חילטים כתב/ה:
אני לא יודע אם הנושא הזה עלה כאן, או אם מישהו/י חווה את זה, אבל אני מאוד מתעניין.
בתור מישהו שחווה את הלחימה בתקופה האחרונה, אני התחלתי להתעניין באיך וויתור השליטה יכול להשפיע על פוסט טראומה.
בלחימה אנחנו תמיד במצב של ערנות, של דריכות, של שליטה על המצב. אחרי הלחימה, לעיתים קשה לצאת מהמצב הזה, במיוחד עם טריגרים מסוימים שיש בכל מקום.
אבל בכניסה למצב של יחסי שולטת נשלט, אני תוהה עם הוויתור הזה על שליטה יכול לעזור או לפחות, להרגיל את המצב של הדריכות הלא נפסקת.

כן
זה יכול לעזור
תבחר טוב טוב *טוב* את הפרטנר שלך לזה, כי זה (כמו בדסמ טוב אבל עוד יותר) ממש חשוב מול מי אתה עומד ובמי אתה בוחר לתת את עצמך.

ממש מסוכן (ממש דפוק כשזה לא הולך וממש טוב ומתגמל כשזה מצליח)
חילטים
חילטים • 3 במאי 2024
פרלין כתב/ה:
אני יודעת שהרבה פעמים כשמדברים על פוסט טראומה אז זה דווקא סביב החזרת השליטה לידיים שלך.

היית יכול לסבול את זה? להיות לא בשליטה?

אני חושב שדווקא הרגעים הכי טובים שהיו לי בזמן האחרון הם כשאיבדתי שליטה אבל בצורה טובה. לא בצורה מינית, אלה עם חברים שלוקחים אותי ליציאה שאני לא יודע עליה, משפחה וכולי.. זה גורם לי להרגיש נורמלי עוד פעם, לחזור למה שהייתי לפני.
חילטים

Re: פוסט טראומה ושליטה.

חילטים • 3 במאי 2024
טלי35 כתב/ה:

כן
זה יכול לעזור
תבחר טוב טוב *טוב* את הפרטנר שלך לזה, כי זה (כמו בדסמ טוב אבל עוד יותר) ממש חשוב מול מי אתה עומד ובמי אתה בוחר לתת את עצמך.

ממש מסוכן (ממש דפוק כשזה לא הולך וממש טוב ומתגמל כשזה מצליח)

אני מנסה למצוא את הפרטנר הנכון, אך לצערי זה לא קל בכלל, אני לא חושב שזה משהו שאפשר למצוא בחפירות באינטרנט בלי הרבה מזל, אלא (כנראה) צריך להכיר טוב את השולטת לפני שאנחנו נכנסים למערכת יחסים כזאת.
La Joker​(שולט)
La Joker​(שולט) • 3 במאי 2024
להיכנס לסשן שאתה נמצא במצב של חוסר אונים זה בעיני לא פחות גרוע מלהיות בקרב לאדם שסובל מפוסט טראומה.
קשה לי להבין את זה שאתה רוצה דווקא את המקום ההפוך ולא לשלוט בסיטואציה בצורה מלאה אבל אם זה עושה לך טוב לאבד שליטה ואתה מרגיש שזה מה שאתה צריך הייתי ממליץ לך להיות עם פרטנרים שהם גם בעלי פוסט טראומה ממקרים דומים שידעו איך להתנהג בסיטואציות בעיתיות ומה הדברים העיקריים שמעוררים את הטריגרים.

הייתי ממליץ לך מאוד להתרחק מפרטנרים בלי ניסיון שלא ידעו איך להתמודד עם מצב שבו תחווה פלשבק, קיפאון או מצב "הילחם", אדם שלא יבין או אדם חסר ניסיון יכול להזיק לך אפילו יותר ולדרדר את המצב הנפשי שלך.
אולי אפילו בתור התחלה תנסה לחוות את זה עם פרטנר "ונילי" שאתה סומך עליו בהדרגה כדי שתרגיש בטוח יותר.

גילוי נאות, אני כותב לך את זה מעמדה של שולט שצריך תמיד את השליטה אצלו, ואין מצב שהייתי נכנס בשום מקום למצב של חוסר אונים עם מישהי וזה לא משנה כמה אני "סומך" עליה.
שלגי
שלגי • 3 במאי 2024
לא הייתי מערבבת פוסט טראומה עם מיניות - שני עולמות שונים שאינם צריכים להפגש - פוסט טראומה זה דבר רציני שדורש טיפול בהתאם (אין לי תואר או ידע מקצועי בתחום בריאות הנפש אז לא אנסה לתת עצות בשנקל שעלולות להזיק) וערבוב של טיפול נפשי עם האינטימיות בין שני אנשים אינה מומלצת בלשון המעטה בעיני - גם אם הכוונות של שני הצדדים טובות ונקיות - זה עלול לגרום נזק רב.

מה שכן, בת זוג טובה ומיטיבה ולא משנה מאיזה צד של השוט או נטולת שוט - זה דבר חיובי שיכול לסייע באתגרים ובקשיים של החיים ולהוות תמיכה וחיזוק.

ועכשיו ראיתי גם את התגובה של archangel - שמדייקת את מה שכתבתי…
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 3 במאי 2024
אני בעד, מה כבר יכול להשתבש
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 3 במאי 2024
Into כתב/ה:
אני בעד, מה כבר יכול להשתבש

אל תהיי סתומה