שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה עם ניחוח ציני

justme77
לפני 9 שנים • 25 בנוב׳ 2014

שאלה עם ניחוח ציני

justme77 • 25 בנוב׳ 2014
אך אשמח לקבל תשובה עניינית, כנה ולא צינית.
כשכתוב בפרופילים מפרק ומרכיב, למה הכוונה?
לפלסטר וחבישה של הגוף והלב?
כי עד כמה שאני יודעת לא נולדתי מכונה ואם יש פתרון ללב שבור או רגשות סדוקים גם אני רוצה להכיר אותו.
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 25 בנוב׳ 2014
מפרק ומרכיב זה קופירייט בינוני לשאיפה של שולט להתאים נשלטת לאידיאל כלשהו.
מחזק תכונות חיוביות, מעניש על פעולות שליליות וכו
the rain song
the rain song • 25 בנוב׳ 2014
תשובה לא צינית -
אני חושבת שהם מתכוונים שהם יפרקו אותך מההגנות שלך (לכל אדם יש, הרי), מהתסביכים, השריטות, האגו (כמובן) ובאופן כללי עד שתהיי חסרת אונים מולם.
ואז הם ירכיבו בחזרה ותהיי אדם חדש מעוצבת בדיוק כרצונם.

אני חושבת שחלק באמת מאמין שהוא מסוגל לעשות את זה.

בקשר ללב שבור - הדברים הרגילים. שוקולד, גלידה (פחמימות באופן כללי), הרבה דמעות, חברות, זיוני שכל לעצמך ולחברות/חברים, אלכוהול וסמים קלים (לא ממליצה אבל יש שטוענים שזה עוזר) ואני ממליצה מאוד גם על ספורט. ריצה עושה פלאים.
וזמן כמובן. הזמן מרפא גם כאבי לב קשים מאוד.
    התגובה האהובה בשרשור
Malvina​(נשלטת)
לפני 9 שנים • 26 בנוב׳ 2014

Re: שאלה עם ניחוח ציני

Malvina​(נשלטת) • 26 בנוב׳ 2014
justme77 כתב/ה:
אך אשמח לקבל תשובה עניינית, כנה ולא צינית.
כשכתוב בפרופילים מפרק ומרכיב, למה הכוונה?
לפלסטר וחבישה של הגוף והלב?
כי עד כמה שאני יודעת לא נולדתי מכונה ואם יש פתרון ללב שבור או רגשות סדוקים גם אני רוצה להכיר אותו.

נראה לי הם מצליחים רק בחלק הראשון - הפירוק.
Cafe​(שולט)
לפני 9 שנים • 11 בדצמ׳ 2014
Cafe​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2014
פעם התקלקלה המכונת כביסה שלנו.
הטכנאי בא פירק הרכיב, ובסוף נשארו בחוץ שני ברגים.
מאז המכונה עובדת.
כנראה שהברגים המיותרים הם אלה שדפקו את המכונה.
יכול להיות שאצל נשלטות זה אותו דבר icon_smile.gif
אנימה
לפני 9 שנים • 13 בדצמ׳ 2014

בובה של לגו

אנימה • 13 בדצמ׳ 2014
חלקם לדעתי פשוט מעתיק מפרופילים אחרים כי זה מוסיף תחכום ומקצועיות כביכול
חלק ירצו להתאים את הסאביות לרשימה שהביאו מהבית וחלק אחר אכן יחשוב שצריך
לפרק כחלק מהשאיפה להעצים את כוחם.

אף אחד מהם לא יודע מה הוא סח.

אלו שבאו עם הרשימה עלולים לגלות חוסר גמישות וקיבעון מתוך פחד שאם יתגמשו
מול הנשלט/ת זה יתפס כחולשה ואז מה יהיה על תדמית הדום הקשוח.

אלו שצריכים לפרק רק כדי להעצים את עצמם- עלולים לגרום כמובן נזק
בלי להבין בכלל מה הם עושים.

באותה נשימה, ובהמשך לאותו רעיון של פירוק והרכבה כל אותם אנשים יגידו אם תשאלו
אותם שהם מעדיפים סאבית חדשה כי אז קל יהיה ״לעצב אותה״.

כל אלו סובלים ממשהו משותף- חוסר ביטחון גדול.
אם אתה מראש מכריז שאתה מפרק כדי להגיע לאיזה אידאל שעצבת בראשך
אז לא באמת משנה מי תעמוד מולך כי אתה בממילא מפרק. והנוקשות הזו היא לא
חוזק היא חרדה. חרדה לראות באמת את הצד השני כי זה יתפרש כחולשה.

כנ״ל לגבי אלו שצריכים להחזיק מישהו באופן תמידי במצב מרוסק/ מפורק
ומתי הם יחברו? אולי שתצאי סופית מדעתך.

ולקינוח- סאבית חדשה היא אולי סאבית שלא כל כך מבינה ואפשר למכור לה
שאתה טכנאי בדס״מי מורשה, אבל היא בעיקר באה בלי שום צל של דום קודם.
דום שלא תצטרך להתמודד עם הזכרונות איתו, שהניסיון איתו עלול להעמיד אותך באור חיוור
ולחשוף את חוסר ביטחונך, כי אולי הוא דום יותר טוב ממך?

דום שבוטח באמת בעצמו לא יחפש נשים לעצב אותן אלא יתאים את המערכת
אל מי שאיתו ואליו במשותף, והוא גם לא ירשום שהוא מרכיב ומפרק כי הוא מבין
שקשר בדס״מי הוא לא מכונת כביסה.
בכוח המוח{Aion}
לפני 9 שנים • 14 בדצמ׳ 2014

מפרקת ומרכיבה

בכוח המוח{Aion} • 14 בדצמ׳ 2014
רק לשם הדיון אני מוכנה להאיר גם את הצד השני.

קודם כל מילה בעניין מבעים של חוסר בטחון -
אני חושבת שאין פרקטיקה בבדס"ם שלא ניתן לנתח אותה ולקבוע שהבטחון של השולט לוקה שם בחסר.

למה צריך לקרוא לאישה שלמה ומרובדת זונה? זה כנראה חוסר הבטחון של השולט שמעדיף להתבונן על אישה כזונה, כחפץ, ככלי לשימושו. באופן הזה היא לא מאיימת עליו בעצם היותה אדם שלם. זונה גם נתפסת כמשהו נחות שנועד לספק גברים בלי קשר לתחושות הפנימיות, ובגדול - היא בוודאי נהנית מזה, וזו תכליתה.

בשביל מה צריך להשפיל? זה כנראה חוסר הבטחון של השולט. אפשר לאהוב עמוק ויפה בלי להנמיך ובלי להשפיל, אבל כנראה שלאדם חסר בטחון זה קשה יותר כי הוא סובל מתחושות נחיתות, אז הוא פשוט משפיל.

בשביל מה צריך לקשור? באמת למה? אם הוא לא יקשור היא תעזוב ותלך? מה זה חוסר הבטחון הזה שגורם לשולט לפנטז על אישה קשורה, עקודה וחסרת אונים? מה יש, כשהיא משוחררת, הוא לא יכול להתגרות אותו דבר? להוציא ממנה את אותם דברים?

להצליף? להשתמש בטכניקה הזו שפשוט מכניעה בגלל החומרים שמופרשם לדם, זה חוסר בטחון ברור. בכלל, כל הצורך הזה בהכנעה הוא חוסר בטחון.

וכו'

עכשיו, מילה על חוסר בטחון:

יש איזו תפישה כזו שלשולטים צריך להיות ביטחון מלא בעצמם ברמה של 110% בכל התחומים, אחרת הם רק מתיימרים. נשלטת לעומת זאת יכולה להיות חסרת בטחון, נעה כעלה נידף ברוח, וזה אפילו חינני שהיא כל כך אמוציונלית, רגישה, ועם שאלות מול עצמה שנוגעות גם לבטחון עצמי.

בתכלס, זו תפישה בועתית בלבד - בחלוקת התפקידים בניהם היא בוטחת בו עד לרמה שהיא יכולה לפרוש מולו את עצמה, כולל את החלקים חסרי הבטחון וכו'. הבטחון שלה בו מעצים אותו וממילא את הבטחון העצמי שלו, ומחבר בניהם מאוד.

האם זה אומר משהו על הבטחון העצמי שלהם מחוץ לבועה? לא.
האם זה חטא נורא לא להיות בעל ביטחון עצמי של 110%? גם לא, ותכלס גם אין כאלה. שיקום זה שאין לו איזה אישיו עם עצמו באיזה תחום. לכולנו יש את הפינות שלנו, הרגישויות שלנו, האגו שלנו, הצרכים שבאים בעקבות כל זה וכו'. מי שרוצה לקבל שולט עם 110% ביטחון עצמי, מגיע לה. תמיד אפשר לסגוד לפלקט.

אחרי שפרקנו את זה, נתחיל לפרק את ההרכבה והפירוק. (:

אני מסכימה שזה מינוח כל כך שחוק שהוא מעלה גיחוך כשקוראים או שומעים אותו. אבל הכל יכול להעלות גיחוך, הכל כבר שחוק: התחושות של נשלטת בקשר, רמות הגירוי, תחושת האלוהות של השולט, העומק המנטאלי שכולם מגיעים אליו בלי יוצא מן הכלל, דרך הזין והכוס (או חור התחת), והתחושה הסובייקטיבית שזה משהו יוצא דופן וחד פעמי, אמיתי יותר מכל מה שקורה אצל אחרים, או אצלנו בסבבים קודמים. כי כן, יש לכלים האלה עוצמות על הנפש שלנו, אפשר להיות ציניים ואפשר להבין שזה המנגנון הרגשי שם. שאנחנו משתמשים בכלים כדי להפעיל את המנגנון, ופירוק והרכבה הוא אחד הכלים האלה.

כשנשלטת נפערת רגשית מול השולט שלה, מסירה הגנות, ומוצאת בבעלות שלו עליה בטחון, היא מתחילה להשתנות.

כשהיא כבר בטוחה, היא מאפשרת לו לייצר בה תחושות חדשות שכשאלמנט הבטחון לא קיים, אי אפשר לחוות אותן. חד וחלק. הגילוי הזה מפתיע ומייצר שינוי ממשי.

אם יש לו באמת את היכולת המנטאלית לעקוב אחרי המנגנון הרגשי שלה כשהיא פעורה ולמטה, ולייצר שם איזונים עדינים בתוך מקום בטוח, היא תלך ותתחזק. השינוי הזה יאפשר לה גמישות ויספק בה רצון להשתנות ולהתאים את עצמה לו. מכאן ואילך זה רק יגרה אותה יותר ויותר להתאים את עצמה לו, להתמסר לו. (גם כי היא בוטחת בו ויודעת שההתאמות האלה טובות לקשר שלהם, ושהוא לא יסכן אותו אלא רק ירצה להעמיק לתוכו.)

האם השינויים האלה הם חד צדדיים? ברור שלא. האמון הזה לא מצמיח אדם אחד בקשר כי את שניהם, כל אחד בדרכו. הוא יכול להצמיד ולאפשר בטחון עצום אחד בשני, וממילא גם כל אחד במקום שלו.

כמו בכל דבר אפשר להיות ציניים, ולקבוע שבדס"ם הם קביים לנכים, או לחילופין להתבונן על הכלים האלה ולהבין שהם יכולים גם לאפשר חיבור עמוק, בשימושים מסויימים.

אז מה, מישהו רוצה איזה חיבור והרכבה?
הוא​(שולט)

מוחית הכל

הוא​(שולט) • 14 בדצמ׳ 2014
נכון ומנוסח יפה ועדיין גם אם בפועל קורה תהליך של שנוי התנהגותי, אישית אני חושב שעצם האמירה או הניסוח פרוק והרכבה היא סוג של יומרה. או לפחות סוג של ירידת איי קיו.
שזו תופעה שמאפינת גם את החכמים ביותר.
בכוח המוח{Aion}

Re: מוחית הכל

בכוח המוח{Aion} • 14 בדצמ׳ 2014
הוא כתב/ה:
נכון ומנוסח יפה ועדיין גם אם בפועל קורה תהליך של שנוי התנהגותי, אישית אני חושב שעצם האמירה או הניסוח פרוק והרכבה היא סוג של יומרה. או לפחות סוג של ירידת איי קיו.
שזו תופעה שמאפינת גם את החכמים ביותר.

אני יכולה להסכים, אבל מצד שני, אנשים כאן מבקשים שליטה על אדם אחר, וזה יומרני בדיוק באותה מידה.
אני גם מסכימה שלפרק ולהרכיב זה יותר 2004 מאשר 2014. (:
אנימה
אנימה • 14 בדצמ׳ 2014
השינוי שאת מדברת עליו בכוח לא מגיע מפירוק והרכבה, הוא מגיע מהכלה ואישרור.
יש אנשים שמגיעים לבדסמ ונכנסים למערכת יחסים והם זקוקים לדעת כמו בכל מערכת
זוגית שהם אהובים, אבל הם לא יכולים להסתפק במשפט של אני אוהב אותך ומחוות וניליות.
הם לא יכולים כי הם נושאים בתוכם תחושה שהם לא יכולים להיות אהובים, וכמה שהיא יותר
עמוקה ככה הצורך לקבל אישור שהם כן אהובים צריך להיות יותר קיצוני.
אני אולי משפיל וזה גורם לי להרגיש חזק אבל זה מספק לי את התחושה הנחוצה שאף על
פי את עדיין אוהבת אותי, אני מצליף וקושר ואת נושאת את הכאב למעני כי את אוהבת אותי.
גם הצד השני מקבל את האישור שלמרות שהוא מוצג שוב ושוב ככלי ריק כביכול, מושפל
ועקוד במקום הכי נמוך, הוא אהוב. וזה חזק. הכי חזק. כי זה ללכת למקומות הכי אפלים שלכם
ולהכניס את כוח הריפוי של האהבה, כי לאהבה יש כוח ריפוי שיכול להאיר את המקומות
הכי פצועים ומדממים וגם לרפא אותם וזה בדיוק מה שגורם לשינוי.

כמובן שהקסם הזה יכול להתחולל רק במערכות יחסים ולא בסטוצים או במערכות יחסים
ארעיות.

לגבי חוסר הביטחון- כמובן שזה לא ריאלי לצפות למישהו שהוא 360 מעלות כל הזמן
בטוח בעצמו בכל מקום ובכל זמן, אבל עדיין לרשום בפרופיל פירוק והרכבה מצטייר לי
כמצג שווא של ניסיון ומקצועיות. אדם שסומך על עצמו לא באמת צריך הצהרות מהסוג הזה
בפרופיל שלו.