לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי יזיזות כשצד אחד רוצה יותר

Mary Jane
לפני 11 שנים • 20 באפר׳ 2013
Mary Jane • 20 באפר׳ 2013
Lordpain כתב/ה:
הבנתי את המשחק שלך...
וזה ממש לא היה במקרה שבחרת להתחיל את הדיון דווקא מהדוגמה שבה האישה היא פגיעה יותר
בגלל שהיא מאוהבת, הרעיון היה לעורר הזדהות אצל הנשים כאן ומשם לגרור אותן לצאת נגד הגברים,
כי גברת ג׳ין כועסת על החלטות לא טובות שקיבלה בעבר, היא לא מוכנה לקחת עליהם גרם של אחריות
וחייבת שיהיה לה קהל, והכל תחת הכותרת של דיון ערכי על יחסים, כשכל מה שאת רוצה באמת
הוא לשמוע עוד נשים שבדיוק כמוך לא מוכנות לקחת שום אחריות ומאשימות בכל את הגברים בחיים שלהן.

אלוהים כמה שאת מניפולטיבית!

הזוי שאתה הופך את זה לעניין מגדרי ולמלחמת נשים בגברים. היא הרי הבהירה שהשאלה מתאימה לכל המינים, ושהיא לא מתנערת מאחריות אישית (אלא מצפה שהאחריות תהיה הדדית. דיעה לגיטימית לחלוטין). אולי כדאי שתעשה בדק בית קודם כל אצלך, נראה שאתה מאוד רגיש לעניין ונסער יתר על המידה. מעבר לכך, זכותה לשתף ולחלוק את רגשותיה ואת עמדותיה בנדון, מבלי שהיא תואשם במיני האשמות שונות ומשונות. ומותר לאנשים להתייעץ, להיות מבולבלים, לברר מה נכון, וגם להיתמך באחרים ולעורר בהם רגשות הזדהות. זה מאוד אנושי וטבעי.
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 20 באפר׳ 2013
Lordpain כתב/ה:
שם המשחק
איך אפשר ללכלך מבלי שישימו לב ועוד יחשבו שזה בכלל עוסק באיזשהו דיון רציני.
את חולה על הדברים האלה הא ג׳ין ?!

לא יודעת מה עשיתי לך בעבר, או למה הדיון הזה מעורר בך כאלה אמוציות. אבל אל תפיל את זה עליי....
שלום.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 20 באפר׳ 2013
מרי ג׳ן, כשאת קוראת נניח שיר כלשהו, את תוהה לעצמך מהו המקום שממנו נכתב השיר
כלומר מעבר למשמעות של המילים ומעבר לתמונה שהמשורר ניסה לתאר, מה המקום האמיתי שממנו
נכתב הטקסט מלכתחילה, את תוהה לגבי זה לפעמים?

עכשיו תסתכלי טוב טוב על התגובות שלה, ותגידי לי שאת באמת לא מבינה על מה אני מדבר.
הרי כל כך שקוף במה באמת עוסק הפוסט הזה....
'Bambi'​(אחרת)
Lordpain כתב/ה:
כלומר מעבר למשמעות של המילים ומעבר לתמונה שהמשורר ניסה לתאר, מה המקום האמיתי שממנו

עכשיו תסתכלי טוב טוב על התגובות שלה, ותגידי לי שאת באמת לא מבינה על מה אני מדבר.

זכותך לחשוב שאני מדברת מתוך איזושהי חוויה אישית שלא פירטתי, מכאן ועד להאשים אותי שאני תינוקת, מניפולטיבית, משחקת משחקים ומחרחרת ריבים בין המינים?

אפשר להגיד בדיוק אותו דבר על התגובות האמוציונאליות ללא כל פרופורציה שלך, אולי גם מאחורי המילים הכועסות שלך עומד איזשהו סיפור שאתה לא מתגאה בו.
לא מתיימרת לנתח אותך, אל נא תנתח אותי.
Mary Jane
Mary Jane • 20 באפר׳ 2013
Lordpain כתב/ה:

אני חושבת שאתה צריך לדבוק במה שאנשים אומרים/כותבים, להאמין בכנות שלהם, ולא להרחיק לכת מעבר לכך, אל מחוזות שהם בגדר השערות. במילים אחרות, עדיף להרהר פחות על מניעים סמויים, שאין לך מושג לגביהם ואשר יתכן מאוד שהם פרי מוחך ותו לא. וגם רצוי לא להתנפל על אנשים בהאשמות, זה לא כל כך נחמד ולא אמפתי.
nomorenomore
nomorenomore • 20 באפר׳ 2013
לורד, לא הבנתי איך הסקת מזה מניפולטיביות,, היא כולה העלתה פה דיון.

אתה באמת עובר את הגבול חביבי, כדאי לקחת צעד אחורה, לקרוא את מה שכתבת ולהתנצל על הניתוח ה"פסיכולוגי" הכ"כ לא במקום שאתה פה מעביר על ג'ין.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 20 באפר׳ 2013
זה בסדר חברים, אמרתי את מה שהיה לי לומר ועכשיו אני פורש ״מהדיון״ הזה
ככה שאתם בכיף מוזמנים להמשיך לדון בדברים האלה מבלי שאני אפריע עם הדעות שלי.
תהנו...
'Bambi'​(אחרת)
Lordpain כתב/ה:
זה בסדר חברים, אמרתי את מה שהיה לי לומר ועכשיו אני פורש ״מהדיון״ הזה
ככה שאתם בכיף מוזמנים להמשיך לדון בדברים האלה מבלי שאני אפריע עם הדעות שלי.
תהנו...

אתה מוזמן לשוב לדיון באגע שתדבר לגופו של עניין ולא לגופה של פותחת הפוסט icon_biggrin.gif
רז78{מלאך שחור}

Re: יחסי יזיזות כשצד אחד רוצה יותר

רז78{מלאך שחור} • 20 באפר׳ 2013
Jean Grey כתב/ה:
הדוגמא מנוסחת בלשון נקבה כי לזה קל לי יותר להתחבר, אך לצורך העניין יכולה לכלול גם מצב הפוך או מצב יחסים של הומואים- לסביות:

מה דעתכם על מצב בו בחורה מאוהבת בגבר, אשר אינו מאוהב בה, ואז מתפתחת מערכת יחסים של יזיזות בה הגבר מודע לחלוטין לכך שהבחורה מאוהבת בו, ואף אומר לה את זה לכאורה לא משלה אותה, אבל ממשיך לשכב איתה בכל זאת?

האם הוא לא בסדר?
האם האחריות היא רק עליה וזה שהוא לא משלה אותו מוציא אותו ידי חובה?

אשמח לשמוע את דעתכן\ם

כאחד שמנהל כך את כל מערכות היחסים שלו בשנים האחרונות...
אני רוצה להאמין שמי שאחראית זאת אותה בחורה שנכנסת לקשר שמראש מיועד לסקס והנאה בלבד ומבקשת מהקשר להיות קשר זוגי ומחייב כאשר מלכתחילה ה וא לא מוגדר כך.
אך האמת היא שכאשר נשבר להן הלב גם לי כואב מזה,גם לי זה מפריע, גם אני מרגיש אשם\אחראי שלקחתי אותן עד שם.
עם השנים למדתי לגרום להן להבין שזה לא יהיה רציני (בכך שקבעתי עם יזיזות נוספות במקביל וכמובן ידעתי אותן מראש על הנושא - כחלק הידידותי של הקשר)

ובכל זאת, קרה לי כבר בעבר שנכנסתי לקשר מעין זה והבחורה רצתה כל כך ואני נהנתי מהקשר המיני והזוגי שהיא סיפקה לי ללא כל מחויבות ואז יום אחד קמתי והרגשתי שאני רוצה יותר מהקשר והיא זאת שסירבה לתת לי יותר (הגלגל מסתובב לו מידי פעם) בעקבות כך למדתי גם לחסום את זה.

אז כולנו בסך הכל אנשים, וכולנו חיים על תקווה, מה נשאר לנו אלמלא היא...

אין אחראים בקיצור, כולם בסדר... כולם עושים את המקסימום כדי לקבל את מה שהם רוצים ואין בזה שום דבר רע.
'Panda'{Beauty}
'Panda'{Beauty} • 20 באפר׳ 2013
התאכזבתי לגלות שמרבית התגובות היו לורד מתווכח עם גריי ולא תגובות עם דעות.
בדיוק סיימתי מערכת יחסים שבה אני מאוהבת בגבר מופלא שלא התאהב בי וגם לא השלה אותי.
אנשים לא מתאהבים באותו זמן קצוב,לכל אחד יש את השלבים שלו וכשבאמת מכבדים אז לא מכריחים אף אדם לאהוב,המקסימום שאפשר לעשות הוא לקחת סיכון ולחכות כמו בהמון תחומים אחרים בחיים.
מצד שני גם הוא כיבד אותי ואת רצוני להפסיק את המערכת יחסים הזו,הוא לא הסכים לשכב איתי למרות שזה הדבר הקל ביותר לעשות,ולא הסכים לרגע לתת לזה להתפתח לשום מקום.
זה נראה שאיבדתי חבר אך אני לא מוכנה לשחק אותה קורבן או להיות מזוכסטית ולהכאיב לעצמי.
לא הייתי רוצה לחשוב שיש אנשים שמוכנים להשלות אדם אחר רק כדי לשכב איתו/איתה אבל אני מודעת לכך שיש סוגי אנשים שונים וטיפוסים כאלו קיימים.אדם שמוכן להיות במערכת יחסים שנקראת "יזיזות" נמצא בה בגלל שכך נח לו.אף אחד לא אופטימי חסר תקנה,ואם הוא כן כזה,אני בטוחה שלא קל לשבור את ליבו.לא רואה דבר רע בקיום יחסי מין עם אדם מושך ללא אהבה(למרות שזה לא בשבילי)ואין כאן זאב רע.יש כאן אדם עם נסיון חיים קודם שמוביל אותו לסוג קשר כזה והוא אחראי על עצמו.
כמו שקודמי אמר,הגלגל מסתובב וגם אני הייתי בצד המאוהב ובצד שרוצה רק את המין,אך אני לא שוכחת לרגע שנטיית הגברים היא לרצות מין בזמן שנשים בדרך כלל רוצות אהבה.טבעו של המין האנושי.
תעשו הרבה אהבה חברים!