צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזות המצח של המסתננים

AIR​(נשלט)
לפני 9 שנים • 27 באוק׳ 2014
AIR​(נשלט) • 27 באוק׳ 2014
מתהפך כתב/ה:
קיבלנו למעלה את כל השקרים בצורה מרוכזת.
1. "מאפיה סודנית של הסמים"- אין מאפיה סודנית ,סוחרי הסמים שהם
במקרה בדואים ישראלים מוסלמים שחורים התחברו לסודנים שגם הם
מוסלמים שחורים דוברי ערבית כמוהם ופיתו אותם לעשות כסף קל במכירת סמים וגם הפכו
חלק מהם לנרקומנים.
2."חגיגות חתונה ביום הזיכרון" -זה שקר כי הם מתחתנים רק ביום שבת.
3."האם יש את המשאבים הכלכליים להחזיק אותם"- זה שקר כי המדינה לא מחזיקה
אותם ולא עוזרת להם בשום דרך
4. "הסבתא שפירקו אותה במכות " - גם ישראלים תפסו זקנה ברחוב ונתנו לה מכות
וגנבו לה את הכסף .השאלה אם יש כמות פשע חריגה. מפקד תא אומר שלא ואפילו פחות.
5.דיכוי השכונות החלשות" - 90 אחוז מהדירות בדרום אלה דירות להשקעה שמושכרות
לאחרים,עובדים זרים .הישראלים בעלי הבית לא גרים שם. הם רק מרויחים שכירות.
לבעלי הבית זה טוב כי השכירות עלתה.
למי הם מפריעים? לגזענים ולאיטרסנתים.

קראת לי שקרן וגזען, מתערב איתך שאינך גר בדרום ת"א או בתקווה... אתה נשמע לי כמו יפה נפש שמחפש במה לתשומת לב. אין לך מושג ולו שמץ על מה שקורה שם... מאחל לך ולמשפחתך לגור במתחם לוינסקי, יש שם אחלה איכות חיים ואחלה דירות להשקעה, וכשתתחתן תשלח לקיוסק את אישתך ב 2 בלילה וכאשר אריתראים יאנסו אותה אני אקרא לך גזען כי גם ישראלים אונסים .
אוויל
Snitch
לפני 9 שנים • 27 באוק׳ 2014
Snitch • 27 באוק׳ 2014
מי שטוען שאין כל בעיה, אז לדעתי הוא סתם מתעלם מהמציאות. עצם העובדה שהקימו שם תחנת משטרה, במיוחד בשביל האזור הזה, מעידה על כך שהמקום בעייתי.

העניין הוא שהאזור הזה מעולם לא היה כל כך בטוח וסימפטי. זנות, פשע ועוד שלל "מטעמים" פליליים, תמיד היו מנת חלקו.

השאלה שלי למה פתאום כולם התעוררו? ממתי הפכנו לחברה שכל כך דואגת לחלשים שבה, שפתאום רבים מאיתנו דואגים לשלומם של תושבי השכונה...?
ולמה דווקא האזור הזה מעורר כל כך הרבה וויכוחים? הרי ישנם מקומות אחרים בערים אחרות במדינה שבהן הפשע גדול ועוצמתי הרבה יותר.

אם לא היה מדובר בעובדים זרים/שחורים/פליטים/וכו' וכו' וכו', האם עדיין הייתם מתרעמים ומדברים על זה כל כך הרבה? אני לא חושב, אך מקווה מאד שאני טועה.
ללללא​(לא בעסק)
לפני 9 שנים • 31 באוק׳ 2014
ללללא​(לא בעסק) • 31 באוק׳ 2014
אותי באופן אישי מקומם שאנשים מצלמים סרטון כזה של בן אדם ברגע של כעס או לא יודעת מה הסיטואציה, גם אם הצורה בה הוא דיבר לא לעניין, ומשליכים את זה על "גזע" שלם.

דיי לחשוב שהכל מגיע לנו,
אל תשכחו שגם אנחנו היינו פליטים,
וגם עלינו עשו סרטוני גזענות והסתה,
והדבר האחרון שאני רוצה זה שיחשבו שבגלל שיש פה אנשים טיפשים וגזענים כל הישראלים הם כאלה, כי אני לא כזאת ואני מאמינה שיש פה גם הרבה אנשים טובים.

ולפני שאתם מאשימים אותם שהם "מסתננים", תבדקו טוב, כי אלו אנשים שנכנסו באישור המדינה והם מבקשי מקלט. הידעתם שבסודאן מתרחש רצח עם? הידעתם שישראל היא בין המדינות היחידות שלא מוכנה לבדוק את הבקשות מקלט שלהם ולהכיר בהם כפליטים?

האמת, שציפיתי מהפורום הזה להיות קצת יותר ליברלי. טיפה מאכזב..

ועוד נקודה,
למה זה פוגע בכם שאומרים לנו לחזור למקום ממנו הגענו?
שאומרים לנו לחזור למדינות בהן הסבים שלנו נרצחו?
אתם רוצים להחזיר אותם למקום בו האחים שלהם נרצחים, ובוודאות גם הם במידה ויחזרו לשם.
the rain song
the rain song • 31 באוק׳ 2014
אני מציעה שכולם ילכו ללמוד קצת היסטוריה.
שלגי
שלגי • 31 באוק׳ 2014
the rain song כתב/ה:

יש עוד כל מיני דברים שאפשר ללמוד, אבל לא חבל שניתן לעובדות ולהסטוריה להפריע ריין?

(איזה קטע, יש לי דה ז'ה וו משיחת טלפון שהיתה לי היום)
ללללא​(לא בעסק)
לפני 9 שנים • 1 בנוב׳ 2014
ללללא​(לא בעסק) • 1 בנוב׳ 2014
the rain song כתב/ה:

לא יודעת אם זה מכוון אלי,
במידה וכן, אז הכל בסדר כי אני במקרה עושה תואר בנושא..
ללללא​(לא בעסק)
ללללא​(לא בעסק) • 1 בנוב׳ 2014
the rain song כתב/ה:

לא יודעת אם זה מכוון אלי,
במידה וכן, אז הכל בסדר כי אני במקרה עושה תואר בנושא..
קטסטרופה{Adonai}

הו אייר, אייר.

קטסטרופה{Adonai} • 1 בנוב׳ 2014
AIR כתב/ה:
מתהפך כתב/ה:
קיבלנו למעלה את כל השקרים בצורה מרוכזת.
1. "מאפיה סודנית של הסמים"- אין מאפיה סודנית ,סוחרי הסמים שהם
במקרה בדואים ישראלים מוסלמים שחורים התחברו לסודנים שגם הם
מוסלמים שחורים דוברי ערבית כמוהם ופיתו אותם לעשות כסף קל במכירת סמים וגם הפכו
חלק מהם לנרקומנים.
2."חגיגות חתונה ביום הזיכרון" -זה שקר כי הם מתחתנים רק ביום שבת.
3."האם יש את המשאבים הכלכליים להחזיק אותם"- זה שקר כי המדינה לא מחזיקה
אותם ולא עוזרת להם בשום דרך
4. "הסבתא שפירקו אותה במכות " - גם ישראלים תפסו זקנה ברחוב ונתנו לה מכות
וגנבו לה את הכסף .השאלה אם יש כמות פשע חריגה. מפקד תא אומר שלא ואפילו פחות.
5.דיכוי השכונות החלשות" - 90 אחוז מהדירות בדרום אלה דירות להשקעה שמושכרות
לאחרים,עובדים זרים .הישראלים בעלי הבית לא גרים שם. הם רק מרויחים שכירות.
לבעלי הבית זה טוב כי השכירות עלתה.
למי הם מפריעים? לגזענים ולאיטרסנתים.

קראת לי שקרן וגזען, מתערב איתך שאינך גר בדרום ת"א או בתקווה... אתה נשמע לי כמו יפה נפש שמחפש במה לתשומת לב. אין לך מושג ולו שמץ על מה שקורה שם... מאחל לך ולמשפחתך לגור במתחם לוינסקי, יש שם אחלה איכות חיים ואחלה דירות להשקעה, וכשתתחתן תשלח לקיוסק את אישתך ב 2 בלילה וכאשר אריתראים יאנסו אותה אני אקרא לך גזען כי גם ישראלים אונסים .
אוויל

רוב חיי הבוגרים גרתי במרכז תל אביב וצפונה.
לפני כשנה וחצי עברתי לדרום תל אביב, לשכונת שפירא כי רציתי להחליף אווירה. רציתי שקט.
רציתי שקט וקיבלתי.

קיבלתי "למרות" שאני גר בסביבה שיש בה הרבה מאוד פליטים...

לענייננו,
מדובר פה בגזענות שפלה ומגעילה של אנשים ששכחו אולי שגם ההורים שלהם ו/או הסבים והסבתות היו פליטים ובגלל זה, אך ורק בגלל זה ישראל חתמה על אמנה שאמורה קודם וראשית כל להגן על אותם פליטים יהודים.

עברו שנים, יש ליהודים מדינה או כאילו מדינה יהודית וכולם שכחו מאיפה הם באו ואנשים כאלה לעולם לא יידעו לאן הם הולכים.

אני מכיר פעילים מרכזיים של של אלה שרוצים להעיף את אותם פליטים או להקים להם בתי כלא ללא משפט, אחת מהם, מתועבת ברמות על, שפי משהו גרה 2 בניינים ממני ואחד מהם, חבר טוב של אחי, הוא פעיל מרכזי בליכוד. מן מירי רגב קטן.

הפליטים האלה, ברובם המכריע הם אנשים שקטים, צנועים, קשי יום שלא בוכים "עשו לי, שתו לי" כמו מרבית הגזענים השפלים שחלקם מיוצגים פה.

את הפליטים האלה אני רואה כל יום בשבוע, יום ולילה. יש לי חנות בתחנה המרכזית הישנה ולאחי יש חומוסיה מול שוק התקווה.

לא לי אייר הזה יכול לספר סיפורים, לא לי AV הזה יקשקש לי בביצים (זה אחד שלהזכירכם לא מזמן רצה לשטח את עזה על יושביה, זה אחד שעכשיו דורש להכניס את אותם פליטים למכלאות ולגרש אותם וזה אחד שמי יודע איזו אוכלוסיה אחרת הוא ירצה "לשטח". אל תתפלאו אם אלה יהיו אתם שכן גם אתם "שונים").

נכון, יש בעיה עם חלק מזערי מהם, אותו חלק שעושה סמים ומשתכרים במאורות שלהם אבל ראבק, לנו אין חלק כזה?
הסתובבתם פעם בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב וראיתם את כל הנרקומנים שמסתובבים שם ומהווים מפגע בריאותי ופלילי?
למה אותם אייר הנכבד לא רוצה להעיף לכל הרוחות ולמה את הגנגסטרים בגרוש שמסתובבים באלנבי ורבים מכות עם חפים מפשע וללא סיבה AV לא רוצה לשטח?
אני אגיד לכם למה.
א. הם יהודים למזלם.
ב. למזלם הכפול צבע עורם "הולם" את השקפת העולם של הגזענים הנ"ל.

"אין לנו משאבים כלכליים בשבילם"
כל מי שמשתמש בקלישאה המופרכת הזו הוא או מטומטם או דביל שחושב שכולם כמותו.
אם יש לנו תקציב לנהנתנות של ראש הממשלה ורעייתו, אם יש לנו תקציב לבנות כבישים חדשים בשטחים בשביל כמה משפחות ואם יש לנו תקציב לחשוב כל הזמן רק על מלחמות יקרות ולהתגרות עם העולם אז יש לנו תקציב להחזיק קבוצת מיעוטים כזו או אחרת

איך שלא תהפכו את זה מדובר פה בגזענות נטו, גזענות דתית במקרה הטוב וגזענות על רקע צבע עור במקרה הרע.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)

כמה מילים על מסתננים ושופטים.

עברתי ברפרוף על הדברים שנכתבו כאן עם דעות לכאן ולכאן. ההסתה והדמגוגיה בכל מה שקשור לנושא הזה עברו כל גבול. ואין זה פלא - ההסתה היא לחם חוקו של הימין בארץ. כמה הערות בעניין המסתתנים:

א. לא פחות גרועה בעיני היא ההסתה כנגד בית המשפט העליון מאשר כנגד המסתננים. גם בג"ץ קורא להם "מסתננים" - קרי אנשים שנכנסו לארץ שלא כחוק. על זה אין ויכוח בין ימין ושמאל אלא על האופן שיש לטפל בבעיה הזאת.

ב. לכל מדינה ריבונית יש את הזכות לקבוע מי בא בשעריהה ולכן, זכותה של מדינה ישראל לשמור על גבולותיה. בזה יש התאמה לביטוי - "עניי עירך קודמים".

ג. לכלוא אנשים ללא סיבה וללא משפט במשך למעלה משנה אינו אמצעי לגיטימי להתמודד עם הבעיה הזאת. ישנם אמצעים אחרים. אבל כמו בנושא המדיני כך גם בעיניני פנים ,סממן ההיכר של שלטון הימין הוא העדר השראה , העדר חזון ויצירתיות, ופריטה הולכת וגוברת על מיתרי החרדה והפרנויה הלא מודעים של הציבור הישראלי.

ד. איך הופכים חסרון ליתרון, בעיה למעלה - "ומעז יצא מתוק". גם זה נאמר במקורותנו וכמה סמבולי - בספר "שופטים" (פרק יד, 14).

עד כאן הגיגי לשעת צהריים.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 1 בנוב׳ 2014
ואללה קטה כרגיל אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך כרגיל.

העובדה הראשונה הם כולם פושעים. נכנסו למדינה בדרך לא חוקית=עברו על החוק= פושעים.

אתה מנסה להפוך את זה למלחמה על צבע. החלטת שאני שונא אותם הגלל שהם שחורים..

את הצרפתים גרמנים איטטלקים אני שונא. את השחורים ממש לא אני אוהד מכבי בכדורסל

רובם שחורים.. מת עליהם.

אני לא זוכר שרציתי לשטח את עזה. אבל אם כבר הצעת רעיון טוב.

בוא אני מחבב אותך למרות הדיעות ההזויות שלך. ועיוות מציאות קבוע מצידך.

ההבדל בנינו קטן. קטן אבל משמעותי. אני נלחמתי כן אני הקזתי דם מגופי כדי שאתה וחבריך

תוכלו להגיד מה שבא לכם כמה שבא לכם ואיפה שבא לכם.

ואמרתי ואתה יכול לבדוק את זה. אין לי בעיה עם כל דיעה. הגבול שלי זה חיילי צה"ל מי שיצא נגדם

ויקרא להם רוצחים. או משהו בסגנון כזה. אני אישית מוכן להיות התליין שלו.

אתה יכול לתקוף אותי עד סוף אחרית הימים על זה.

כולם בשבילך קשקשנים ועוד.. זה רק מראה כמה אתה נאור. מעניין שדווקא הצד הזה שמצהיר כל הזמן דמוקרטיה חופש... לא יכול לשמוע משהו אחר.

ואתה יכול גם לספר סיפורים עד מחר על רובם או חלק מהם. ברור לי שלא כולם רעים אבל מצד שני ברור לי שהם צריכים לאכול. ואם המדינה לא תטפל בהם הם יגנבו ישדדו ועוד.

לא מפריע לך שהתושבים שם חיים בפחד.. לא מפתיע אותי.

יש במדינה הזו מספיק עוני. מספיק ילדים ללא אוכל מספיק זקנים ללא תרופות וחימום לחורף

המדינה לא עוזרת להם. נראה לך שיעזרו למסתננים? לי לא.
וכאן הם הופכים לבעיה אזרחית. יש לך בעיה עם זה? תחליף את השילטון. אבל נראה לי שביבי בא לך טוב.

לא מצטער שלא מעניין אותי מה קורה במדינות האם שלהם. לנו יש מספיק צרות ואוייבים צמודים אלינו

ואני מעדיף לדאוג בקשר לכך. ולא מעניין אותי כמה יצעקו בעולם. אותו עולם שהסגיר יהודים לנאצים

הם לא יטיפו לי מוסר. תרצה או לא תרצה המסתננים הם בעיה קשה, בעיה שמידי יום מתפתחת לממדים גדולים ומסוכנים.

יש לי חבר אתיופי שאתה טוען שאני שונא אותו בגלל שהוא שחור.. אני אשמח להכיר לך אותו.

ודבר אחרון. ממזמן אמרתי שלשטח את איזור התחנה הישנה יהיה אחלה רעיון. פרוייקט נדלן אמיתי יכול לקום שם במקום כל הזוהמה להקים בניינים חדשים עם אלפי יחדות דיור עוד קצת עבודה בשבילינו ושיפור העיר. כי היום מגעיל שם.

ואתה יודע מה זה שהחלטת שזה בגלל צבע. מראה שהצבע שלהם מטריד אותך.
ובטח שזה מטריד אותך יותר ממה שזה מטריד אותי.