סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי יזיזות כשצד אחד רוצה יותר

'Bambi'​(אחרת)
לפני 10 שנים • 19 באפר׳ 2013

יחסי יזיזות כשצד אחד רוצה יותר

'Bambi'​(אחרת) • 19 באפר׳ 2013
הדוגמא מנוסחת בלשון נקבה כי לזה קל לי יותר להתחבר, אך לצורך העניין יכולה לכלול גם מצב הפוך או מצב יחסים של הומואים- לסביות:

מה דעתכם על מצב בו בחורה מאוהבת בגבר, אשר אינו מאוהב בה, ואז מתפתחת מערכת יחסים של יזיזות בה הגבר מודע לחלוטין לכך שהבחורה מאוהבת בו, ואף אומר לה את זה לכאורה לא משלה אותה, אבל ממשיך לשכב איתה בכל זאת?

האם הוא לא בסדר?
האם האחריות היא רק עליה וזה שהוא לא משלה אותו מוציא אותו ידי חובה?

אשמח לשמוע את דעתכן\ם
Lordpain​(שולט)
לפני 10 שנים • 19 באפר׳ 2013
Lordpain​(שולט) • 19 באפר׳ 2013
נתחיל מזה שכל אדם בוגר אחראי לעצמו ולמעשיו קודם כל.
דבר שני , אני מאמין שיש גבול מסוים עד כמה אנחנו יכולים וצריכים למתוח את האחריות שלנו על אדם אחר.
לגבי שאלתך האם הוא לא בסדר, אז כאן עולה השאלה בעיניי מי הוא אמור להיות בסדר מלכתחילה
אם התשובה לשאלה היא שמול הבחורה , אז הרי שהוא כבר בסדר מולה ולכן גם קיבל את הסכמתה להסדר בינהם, אם התשובה לשאלה היא מול איזשהו סולם ערכים מושלם, אז כנראה שלא, הוא לא הכי בסדר, אבל מצד שני ישות לא מושלמת כמו האדם אינה יכולה בפועל להחזיק בסולם ערכים מושלם
היא רק יכולה להתיימר להחזיק בו...
מלכתא
לפני 10 שנים • 20 באפר׳ 2013
מלכתא • 20 באפר׳ 2013
מסכימה שכל אחד הוא אדם בוגר, וכל אחד בוחר מה שמתאים לו.
מצד שני, בזה שהוא אומר לבחורה שהוא לא אוהב אותה, אבל (נניח) ממשיך להתנהג בצורה שמפיחה בה תקווה- הוא לא מסיר את האחריות מעצמו.

בעיניי, נשמע כאילו ישנה בעייתיות כלשהי במערכת יחסים הזאת. והבעיה, בשורה התחתונה, היא של הבחורה שנאחזת באשליה במקום להמשיך הלאה ולמצוא מישהו שיוכל לספק לה את אותו הסקס+אהבה.
אבל חסרה העמדה של הבחורה- האם היא איתו כי היא מקווה שהוא יפתח אליה רגשות? האם היא איתו כי ההסדר מתאים לה?
the rain song
the rain song • 20 באפר׳ 2013
זו אחת הטעויות הכי נפוצות, אני חושבת, בכל מה שקשור ליחסים בין בני אדם -
לחכות בסבלנות...
יום אחד הוא יבין שאני נהדרת, מהממת, שהוא לא יכול בלעדי ובעצם הוא מאוהב בי קשות.... יום אחד....
שטויות במיץ ובזבוז זמן וכאבי לב לשווא.
מי שלא מאוהב לא יתאהב לפתע פתאום.

אשה (או גבר) שיודעים בוודאות שהצד השני לא מאוהב בהם והם כן. - האחריות עליהם בלבד.
אשה (או גבר) שאמרו חד וחלק שהם נמצאים ביחסים האלה רק בשביל הסקס והצד השני אמר להם, סבבה -
למה בדיוק שיפסיקו מיוזמתם? טוב להם שם.
כשיפסיק להיות להם שם טוב, הם יסתלקו מהר מאוד

אחד התרחישים הנפוצים הוא שהם בסוף פוגשים מישהו אחר ומתאהבים בו ואז הצד השני מרגיש הכי זוועה בעולם ומייסר את עצמו על הטיפשות.

אנשים סוחבים מערכות יחסים כאלה לפעמים במשך שנים וסתם תוקעים את עצמם. בינתיים הם סוגרים לעצמם את האפשרות להכיר מישהו שכן יתאהב בהם וירצה אותם. ההרגל הופך את האשליה הזאת למאוד אמיתית. עד שמגיע הפיצוץ. והוא מגיע.

כל השכנועים העצמיים שבעצם טוב לי שם וככה אני רוצה והוא אוהב אותי בדרכו ועוד כל מיני שטויות כאלה, עובדים כל עוד אין לצד השני מישהו אחר.
גם אני עשיתי את הטעות הזאת בעבר. הלקח הכי חשוב שלמדתי שאם הצד השני לא מאוהב בי, אני מסתלקת במהירות האור.
שום דבר לא שווה את זה. גם לא הסקס הכי מדהים בעולם
לצפות שהצד השני יעשה עבורנו את העבודה זו סתם עוד אשליה.
    התגובה האהובה בשרשור
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 באפר׳ 2013
the rain song כתב/ה:
לחכות בסבלנות...
יום אחד הוא יבין שאני נהדרת, מהממת, שהוא לא יכול בלעדי ובעצם הוא מאוהב בי קשות.... יום אחד....
מי שלא מאוהב לא יתאהב לפתע פתאום...

מצטערת לנפץ לך את התאוריה, אבל אני התאהבתי במישהו ממבט שני, משהו שהתחיל באדישות, עבר לאיבה גדולה, ואחר כך גם אהבתי אותו את האהבה הראשונה שלי.
הכי טוב? לא להכליל הכללות.
the rain song
מתה מורפוזה כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
לחכות בסבלנות...

מצטערת לנפץ לך את התאוריה, אבל אני התאהבתי במישהו ממבט שני, משהו שהתחיל באדישות, עבר לאיבה גדולה, ואחר כך גם אהבתי אותו את האהבה הראשונה שלי.

איזה הכללות? מתי יהיה ברור שאני מדברת על דעת עצמי בלבד??
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 באפר׳ 2013
the rain song כתב/ה:
מתה מורפוזה כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
לחכות בסבלנות...

איזה הכללות? מתי יהיה ברור שאני מדברת על דעת עצמי בלבד??

סליחה? "מי שלא מאוהב לא יתאהב לפתע פתאום" זו לא הכללה?
the rain song
תדמייני שבכל משפט יש "לפי דעתי"
(נשבעת לך שלרגע לא חשבתי עלייך ולא על אף אחד שכתבתי את התגובה הזאת)
walking dead
walking dead • 20 באפר׳ 2013
הדבר היחיד שכל אדם אחראי לו הוא לבחירות שלו עצמו.
אם מישהי בוחרת להתאהב במישהו למרות שהוא הבהיר לה שאינו אוהב אותה, זו ממש לא האחריות שלו. היא צריכה להבין שאהבה היא לא משהו שנכפה על הצד השני אם אינו חפץ בכך ולקבל את ההחלטה בעצמה האם היא יכולה לעמוד בזה, בעוצמת הרגשות הטעונים במערכת יחסים מסוג כזה ובהשלכות של כך.

*למען הסר ספק - זו אך ורק דעה אישית שלי.
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 20 באפר׳ 2013
אולי אני נאיבית,
אבל בעיני לשכב עם בחורה במן רוטינה של מערכת יחסים יזיזותית, כשאתה יודע שהיא מאוהבת בך ואתה לא- זה להיות חתיכת שמוק.
כי ידוע שכשאנשים מתאהבים כושר השיפוט שלהם וההיגיון שלהם נחלשים.
אני חושבת שזה כן מקום של הצד הלא מאוהב לקחת אחריות ולהגיד די.

אני הייתי בעברי בשני הצדדים של המתרס. ואני יכולה להגיד שרק אחרי שהבנתי כמה סבלתי ממערכת יחסים שהייתה אפילו סוג של התעללות רגשית מבחינתי (למרות שהוא לכאורה לא השלה אותי)- ידעתי שאני בחיים לא אעביר אף אחד דבר כזה, ושאני לא רוצה על המצפון שלי שמישהו ירגיש כמו שאני הרגשתי.